Jump to content
Fredek

Który skrypt sklepu najlepszy?

Recommended Posts

Od 2011r. prowadzę sklep stacjonarny odzieżowy, od 2016r. zacząłem wystawiać moje towary na allegro jednak prowizja od sprzedaży pochłania praktycznie 4/5 mojej marży w związku z czym pomyślałem nad stworzeniem sklepu internetowego, na chwilę obecną byłby to sklep raczej dla moich obecnych klientów którzy mogliby po prostu złożyć zamówienie przez internet które odbiorą w sklepie stacjonarnym. Na chwilę obecną potrzebowałbym następujących funkcji:

- na karcie produktu: listy dostępnych kolorów i rozmiarów, podgląd producenta

- w panelu administracyjnym: magazynu dostępnych produktów według rozmiarów i kolorów

Może piszę niezrozumiale ale chciałbym coś takiego, na stronie produktu np. t-shirt sportowy firmy Nike, rozmiary: M, L; kolory: niebieski, biały < gdzie klient wybiera podczas zamówienia rozmiar i kolor, a jeśli zamówi wariant którego stan na magazynie wyniesie 0 szt. to zostanie poinformowany że aktualnie produkt nie jest dostępny na sklepie.

Zaś od strony panelu administracyjnego: posiadane na stanie warianty t-shirt sportowy firmy Nike M niebieskie 30 szt., M białe 10 szt., L niebieskie 20 szt., L białe 0 szt.

Jeśli chodzi o polecane skrypty to mogą być płatne lub darmowe.

Prestashop ale na ten moment w wersji 1.6. Wszystkie opcje produktu tshirt możesz ustawić w standardzie jako atrybuty i przypisać im wymaganą cenę czy ilość szt. Przy dużej ilości atrybutów można skorzystać z odrębnych modułów np. attribute wizard pro (dodatek płatny) bardzo fajne rozwiązanie z możliwością jeszcze większych ustawień niż w standardzie PS. Przy włączeniu opcji z magazynem masz także możliwość szerszych ustawień ilości szt danego produktu. 

Na początek najlepiej pobrać i zainstalować sobie jakieś demo dla testów, będziesz wiedział "na czym stoisz". 

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.

Najlepszym skryptem wg mnie Magento i Woocommerce. Tu trochę statystyk:

• https://trends.builtwith.com/shop
    https://websitesetup.org/popular-cms/
    https://barn2.co.uk/woocommerce-stats/

1 godzinę temu, linchpin napisał:

Woocommerce

Chyba żartujesz  :blink:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Skorzystaj z Prestashop, jeśli będziesz chciał pozostać częściowo na allegro to można skorzystać z gotowych modułów integracji.
Ogólnie sklep posiada większość  niezbędnych opcji do prowadzenia sprzedaży, w połączeniu z gotowymi modułami sklep spełni większość, jak nie większość oczekiwań.
Tutaj można zerknąć w demo panelu administracyjnego: demo panel administracyjny prestashop 1.7

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Piszesz, że prowadzisz sklep stacjonarny i chcesz uruchomić internetowy.  Przypuszczam, że korzystasz już z jakiegoś systemu magazynowego. Jeżeli tak jest to zastanów się czy dobrym rozwiązaniem byłaby integracja systemu magazynowego z e-commerce. Wtedy możesz sprawdzić z jakim oprogramowaniem integruje się twój system magazynowy. W ten sposób zaoszczędzisz sobie dużo pracy, ponieważ cała polityka magazynowa będzie prowadzona w jednym miejscu.

MarketingAD.pl - Agencja Reklamowa Gdańsk. Najlepszy serwis AGD Gdańsk.

Obecnie stoję przed podobnym wyborem dla swojego sklepu ( na początek max 100 produktów) z tym, że obojętnie jaki będzie to skrypt to sam mogę wprowadzić dowolne zmiany ( programista ). Biorąc pod uwagę taki fakt to czy jest obecnie jakiś gotowy system, którym warto się zainteresować ?

Cytat

z tym, że obojętnie jaki będzie to skrypt to sam mogę wprowadzić dowolne zmiany ( programista ).

z tym, że nie każda platforma daje możliwość grzebania w kodzie. Powiem więcej, większość  gotowców nie pozwala. 

Jeśli max 100 produktów i masz pojęcie w kodowaniu postaw sobie na Presta sklep, ewentualnie na wocommerce

re287am9.jpg

Siedzę i czytam kolejne artykuły i rzeczywiście najczęściej polecane rozwiązania to Presta i Woo. Zastanawia mnie jednak czy są to najlepsze rozwiązania dla osoby, która może w tym dłubać, pomijając oczywiście rozwiązania autorskie.

Nie ma najlepszego rozwiązania zawsze wybiera się mniejsze zło. Chcesz idealnego rozwiązania pisz wszytko sam o zera.

re287am9.jpg

15 godzin temu, IPS napisał:

że obojętnie jaki będzie to skrypt to sam mogę wprowadzić dowolne zmiany ( programista ).

Zobacz  Open Source eCommerce Platform on Symfony > https://sylius.com/

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

12 godzin temu, MaxPan napisał:

Nie ma najlepszego rozwiązania zawsze wybiera się mniejsze zło. Chcesz idealnego rozwiązania pisz wszytko sam o zera.

Tyle, że tutaj trzeba mieć sporą wiedzę + równie duży zasób czasu i pieniędzy. 

Dla 100 produktów wszystko sprawdzi się w miarę równie dobrze. Czy to SaaS taki jak shoper czy coś własnego jak Woo i Presta.

Ja robiąc sklep pod podobną ilość produktów postawiłem na Woo, bo presty nie lubię.

• Thanks 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Przy takich warunkach wybierz to co ma największą społeczność, nie wchodź w niszowe skrypty. Skoro to Twój sklep skup się nie na marketingu i jego rozwoju, skrypt to rzecz drugorzędna chyba, że sprzedajesz coś nietypowego. Łatwo wpaść w pułapkę dopieszczania sklepu  zapominając o czymś co jest ważniejsze czyli marketingu.

Co do pisania czegoś od podstaw to jak wspomniał Aleksiejs trzeba na to sporo czasu, a tego było by mi szkoda biorąc pod uwagę potencjalne profity z napisania własnego skryptu 🙂

1 godzinę temu, Mion napisał:

Zobacz  Open Source eCommerce Platform on Symfony > https://sylius.com/

Możesz powiedzieć coś więcej jeśli chodzi o dłuższe użytkowania i ewentualny rozwój?

Teraz, lords napisał:

Przy takich warunkach wybierz to co ma największą społeczność, nie wchodź w niszowe skrypty. Skoro to Twój sklep skup się nie na marketingu i jego rozwoju, skrypt to rzecz drugorzędna chyba, że sprzedajesz coś nietypowego. Łatwo wpaść w pułapkę dopieszczania sklepu  zapominając o czymś co jest ważniejsze czyli marketingu.

Zaczynam właśnie mieć wrażenie, że zboczenie zawodowe skupia moją uwagę na skrypcie i jego dopieszczeniu, niż na samym sklepie 😂