Jump to content
Jasif

Porada sklep internetowy

Recommended Posts

Witam , 

Otworzyłem sklep internetowy pod adresem www.marketstolarski.pl , pracuje w tej branży około 10 lat w firmie która ma swoją markę i zamówienia dostaje telefonicznie emailem . Konkurencja prowadzi sklep internetowy gdzie na chwilę obecną zatrudnia 5 osób do obsługi prowadzi się bardzo dobrze . Jako że ceny mogę dać lepsze od konkurencji pomyślałem że spróbuję i coś z rynku skapnie do mnie. Sklep działa od listopada - zamówień było parę szt choć myślę że ceny mam konkurencyjne . aktualnie mam włączonego AD-words expres 15zł /dziennie  - czasami jakieś zamówienie się znajdzie  , oprócz expresa w międzyczasie miałem zoptymalizowaną kampanie przez google 50zł dziennie  - 0 zamówień , i jeszcze jedną pisaną przez ''kumpla '' - brak zamówień .

Jako że nie mam zielonego pojęcia o pozycjonowaniu trafiłem tutaj w poszukiwaniu jakiejkolwiek wiedzy . Dzwoniło do mnie pare firm które chciało ''wypozycjonować + zoptymalizować kampanie ad-wrods za około 1000 zł miesięcznie z umową na 12 miesięcy , gwarantowane 200 wejść miesięcznie gdzie wydaje mi się to bardzo dużo . Proszę więc o radę  

- zlecić pozycjonowanie zewnętrznej firmie z certyfikatem google ?

- zwiększyć koszt reklamy ad-words expres  ?

- da się nauczyć pozycjonowania od 0 i czy spróbować zrobić to samemu ? 

- podobno są tańsze opcje pozycjonowania do top5 google ale można dostać Bana za Spam ? 

dzięki za pomoc 

Cytat

- zlecić pozycjonowanie zewnętrznej firmie z certyfikatem google ?

- zlecić pozycjonowanie zewnętrznej firmie. Co do certyfikatu nie przyjmowałem by się jego obecnością lub brakiem.

re287am9.jpg

35 minut temu, Jasif napisał:

zwiększyć koszt reklamy ad-words expres  ?

Na takim poziomie by zysk przewyższał koszty reklamy. Jest, to IMHO najbezpieczniejszy sposób  i przynoszący natychmiastowe efekty. Na wyniki pozycjonowania przeważnie się czeka... chyba, że BAN wtedy dostaje się relatywnie bardzo szybko.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

1 godzinę temu, Jasif napisał:

Jako że ceny mogę dać lepsze od konkurencji pomyślałem że spróbuję i coś z rynku skapnie do mnie.

nie rozumiem tego podejścia do tematu.
Wystarczy zrobić takie same, a większy zysk przeznaczyć na większy budżet w adwords :)

W zakładce kontakt masz mail do agencji co robiła Ci stronę, a nie do Ciebie.

Edited by Dralik
  • Like 1

1 godzinę temu, Jasif napisał:

gwarantowane 200 wejść miesięcznie gdzie wydaje mi się to bardzo dużo

Pamiętaj że wejścia = nie sprzedaż. 2000 wejść w miesiącu mogę Ci załatwić za ułamek tej ceny w modelu CPC ale to nie oznacza że na tym zarobisz = pozyskasz zlecenia, a o to Ci głównie chodzi.

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online           

Usługi Finansowe Lublin                                         

2 godziny temu, Jasif napisał:

1000 zł miesięcznie z umową na 12 miesięcy , gwarantowane 200 wejść miesięcznie gdzie wydaje mi się to bardzo dużo . Proszę więc o radę  

Ileeee :zdziwko: 200 wejść w cenie 1000 zł ?  1000 / 200 = 5 zł za wejście nooo tanio to nie jest

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Nie masz żadnej treści na stronie - jak mają znaleźć Ciebie w googlu ?

Zleć pozycjonowanie firmie zewnętrznej - a sam zajmij się uzupełnieniem asortymentu sklepu, zrób porządny opis swojej firmy, napisz jakie usługi świadczycie ...

Poszukaj np "usługi stolarskie wrocław" i zobacz co na stronie głównej mają firmy z top5. Każdy ma jakąś treść na stronie - u Ciebie nic.

Załóż wizytówkę firmy w google maps i uzupełnij ją na maksimum, co możesz. Dodaj zdjęcia do wizytówki ...

Myślę, że w Adwords za kliknięcie powinieneś płacić poniżej 1 zl - więc 1000 zł za 200 kliknięć to ja chętnie Ci to za taką kasę zrobię (mimo, że nie jestem żadnym specem w tym temacie) i jeszcze mi na wyjazd na narty zostanie :)

No i popatrz na jakie słowa w AdwordsExpress wchodzą ludzie - może to nie ma sensu - płacisz za złą reklamę ?

For any feedbacks or improvements on our online store, please fill in this contact form. We will take a look and reply you within 24 hours. We always need your feedbacks to continuously leverage your shopping experience. We always need your feedbacks to continuously leverage your shopping experience. - przetłumaczyłbyś w końcu 100% klientów będzie z PL.

Jak masz taki drogi klik, prawdopodobnie to znaczy ze źle dobrałeś słowa kluczowe, lepiej promować się na specjalistyczne frazy, a nie ogólne, bo łapiesz wtedy ruch oglądaczy za wysoką stawkę, a klient który coś konkretnie szuka wrzuca konkretną frazę, a nie np sklep stolarski. frazy takie jak uchwyty do szuflad xxx nie będą kosztować w adwordsie 5zł

pieniądze nie śmierdzą separator

Widziałem sklep i zastanawiam się do kogo kierowana jest taka oferta? Czy kierowana jest do producentów mebli czy w detal?

To takie pytanie pomocnicze. Myślę, że ewentualna trafność podpowiedzi będzie od tego zależała.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a może wybierz sobie coś pożytecznego na Fotowoltaika

Jeśli chcesz kontynuować AdWords to zleć to komuś kto to zrobi dobrze :) Jak już koledzy pisali. 200 kliknięć za 1000 zł + umowa na 12 miesięcy to bardzo słaba opcja. Można spokojnie znaleźć kogoś kto za kilkaset złotych (200-400 zł) miesięcznie poprowadzi Ci skuteczną kampanię, która będzie zrobiona tak, żeby była z tego realna sprzedaż. Ten wydatek szybko Ci się zwróci jak kampania zacznie sprzedawać.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

13 minut temu, Grzegorz Cz. napisał:

Ten wydatek szybko Ci się zwróci jak kampania zacznie sprzedawać.

Ja bym tak nie galopował z tym zwrotem. Widziałeś co sklep sprzedaje?

Jeżeli sklep ma być dla detalu to niestety trzeba zastanowić się nad tym kto i jak z niego może skorzystać. Będąc właścicielem domu i kilku zestawów mebli chyba nie umiałbym kupić tam prowadnicy do szuflady itd. Daję przykład: zepsuł mi się zawias do drzwiczek. Jak mam rozpoznać typ? Gdyby ewentualnie istniał tam opis: pasuje do wszystkich szafek producenta ....... to bym może wiedział.

Jeżeli jednak jest to kierowana do branży to strona jest tylko narzędziem do składania zamówień i do nich trzeba dotrzeć inaczej. Może mailing?

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a może wybierz sobie coś pożytecznego na Fotowoltaika

Masz racje, nie przyglądnąłem się do końca sklepowi. Może zbyt entuzjastycznie to ująłem :) 

Widziałem, że wiele osób już przede mną już wypowiadało się na temat sklepu więc dodałem tylko swoje 3 grosze o prowadzeniu AdWords bez odpowiedniej wiedzy na temat. To nie działa i taki miał być przekaz.

Co do tego konkretnego sklepu to niestety właściciel nie odpowiedział na żaden post więc nie wiadomo czy to w ogóle czyta.

• Like 1

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Póki co to :

OSTATNIA WIZYTA

Wczoraj o 15:32

• Like 2

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Czytam każdą odpowiedź , dodałem wizytówkę w google , czekam aż przyślą mi kod aktywacyjny . dziś biorę się za przetłumaczenie kontaktu , jakieś 2 zamówienia miałem przez ostatnie 2 dni i zwiększyłem adwordsa o 100% . Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki jest realny koszt pozycjonowania chodzi mi głównie o frazę ''akcesoria meblowe '' ''akcesoria meblowe sklep internetowy '' ?

@Jasif, trochę źle podchodzisz do tego zagadnienia. Zamiast skupiać się na dwóch ogólnych i mało sprzedażowych frazach powinieneś zacząć od kilkuset frazek po 10-100 wyszukiwań/mc (zakładając, że tyle jest dla Twojego asortymentu). Problem w tym, że sam tego raczej nie ogarniesz. Dodatkowo tak jak pisali wcześniej, pomyśl o samym sklepie i jego formie, bo co z tego, że będziesz mieć ruch jeśli potencjalni klienci będą wychodzić od Ciebie i konwertować gdzieś indziej? Najlepiej pewnie wyjdziesz jak zlecisz komuś audyt serwisu i ten ktoś zrobi Ci analizę fraz kluczowych. Prawdopodobnie masz już sporo spamu na skrzynce forumowej i mailowej;)

• Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.