Skocz do zawartości

Strona stale spada w wynikach


tomierc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Państwa pytanie. Mam jedną stronę na jakiej dodaje systematycznie nowe artykuły ale wcześniej nigdy nie śledziłem jej oglądalności bo była to strona powiązana z tworzonymi filmami. Artykuły pisałem zawsze samemu i są stosunkowo długie i chyba nie takie ostatnie.

 

Niedawno zobaczyłem wyniki tej strony i okazuje się że od ponad roku bardzo mocno spada w wynikach i stale spada. W miarę moich małych możliwości sprawdziłem linki do strony i wiele jest z jakiś komentarzy blogowych i dziwnych stron, ale też jak na moje oko nie są takie tragiczne. Dawniej samemu miałem linki w sygnaturkach for, które w miarę możliwości  usunąłem jakiś czas temu. 

 

Nie mniej jednak mam pytanie - czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego strona w ciągu roku z około 3000 wyświetleń spadła do około 150 wyświetleń dziennie. Widzę to w statystykach jakie zobaczyłem dopiero na awastas i gogoel webmaster tols. Nie wiem co robić, nie mam powiadomień czy wykluczać jakieś linki czy inne działania. Podobno strony nie mogą być karane za linki, ale już nie wiem za co ona może być innego i skąd ktoś podczepił kiedyś na jakiś stronach śmieciowych do niej wiele linków oraz dlaczego - dodałem wszystkie co widziałem w GWT do wykluczeń mimo braku powiadomień o nienaturalnych linkach, to jednak nic nie pomogło a strona ciągle spada w wynikach/ Absolutnie nie wiem co z tym zrobić i jakie mogą być tego powody oraz działania aby ją ratować. 

 

Strona www.open-youweb.com

 

Czy jest ktoś w stanie mi coś doradzić, z góry dziękuję za wszystkie pomoce wypowiedzi? 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby strona miała jakieś brak dostępu - ostatnio usunąłem ponad 400 wpisów ale to już po tym jak strona przestała być tak odwiedzana takich jakie miały małą krótką treść. Nie wiem czy to może mieć znaczenie co do tego o czym piszesz. Strona niby cały czas świeci chyba że nocą coś się dzieje ale nie mam o tym sygnału aby były problemy z dostępnością witryny. Czy chodzi o coś innego?

 

Linki boję się od siebie coś zdobywać były było źle, teraz są ręcznie skasowane czy dodane do wykluczeń jest tak samo źle jak było ani gorzej ani lepiej. Po prostu to samo. Strona z dużej oglądalności osiągnęła prawie zerową o czym nawet nie wiedziałem pisząc nowe na niej wpisy gdyż ma stałych czytelników sporo to mi się nie rzucało bez patrzenia w inne statystki - z 3000 ma 150 to wejścia z google.  

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomierc napisał:

Dawniej samemu miałem linki w sygnaturkach for, które w miarę możliwości  usunąłem jakiś czas temu. 

A może to właśnie one rankowały?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je miałem to strona przecież sięgnęła dna, zdjąłem linki dlatego że było to dno, i nadal jest takie samo dno choć zjadłem tylko te masowe i śmieciowe. Nie mam pojęcia co jest z tą stroną że i czym jej pomóc dlatego szukam u Was rady i pomocy oraz pomysłów na ruszenie tego tematu. Ja nie wiem na czym stoję, zmiany robiłem jak było już z nią źle i jest tak samo źle mimo wielu zmian nic się nie rusza i ciągle jest źle staram się coś zmieniać już od długiego czasu ale nic się nie zmienia - nie mam pojęcia za co oberwała, co ją trzyma tak na dnie i jak to ruszyć.  

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej optymalizacji, zresztą nie sądzę aby to sprawiło spadek z 3000 na 150 osób na dzień bo to nie jest kodowy śmietnik. Jakieś detale na pewno są do poprawy ale to detale mało znaczne za co by strona tak nie oberwała. 

 

Dlatego mam prośbę dla osób co mają jakąś wiedzę i doświadczenie w tego typu sytuacjach lub dobre pomysły. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spadek był stopniowy, a nie nagły to raczej nie wina konkretnej przyczyny, a ogólny brak optymalizacji i słabe linki. Konkurencja rośnie, a Ty spadasz.

Druga sprawa jest taka, że bez szczegółowej analizy raczej nie spodziewał bym się, że ktoś znajdzie 1 konkretną przyczynę problemu, którą naprawisz w kilka dni i znów będzie super. Myślę też, że takiej 1 przyczyny w tym przypadku nie ma.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka stron i ta jest najlepiej zadbana a jako jedyna ma najgorsze wyniki. Dlatego też każdą radę jak wydaje się sensowna wcielam w życie. Na razie tych rad było mało i detalika bo szukam pomocy w kilku miejscach ale nikt nie potrafi jak do tej pory ugryźć tematu. Mam podobne strony i tam rozwija się wszystko bardzo dobrze a ta spada tylko w wynikach z tego co widzę mimo że jest najbardziej zadbana spośród pozostałych. 

 

Nie mam absolutnie pojęcia co mogę jeszcze robić aby to ruszyło choć trochę ku górze. dlatego każda rada jest dobra od osób co się znają na temacie. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak nie miałeś powiadomienia o nienaturalnych linkach nie zdejmuje się żadnych linków nieważne czy śmieciowych czy nie. Link to link a jak ma z 2-3 lata to prawie każdy link staje się wartościowy.

Jak ugryźć temat. Bez wgłębiania się w zawiłości zmień na dzień dzisiejszy wszystkie tytuły na stronie tak by były inne niż na YouTube. W sumie twoje tyły są trzy razy powielone w Google i wiadomo że twoja strona jest najdalej.

Fraza "Tablet DGM T-819QI – Opinia i Test | Open YouWeb" - bez linków powinieneś byc w top1 jesteś w top3
Top 1 https://www.youtube.com/watch?v=gvwSbiybXhs
Top 2 https://youtubersi.pl/film/288477/tablet-dgm-t-819qi-opinia-i-test

Jak wysyłasz też posty na Google+ czy Pinterest to także każdorazowo najlepiej stosować inne tytuły. Unikalność samej treści to jest jedna sprawa ale najważniejsza jest unikalność meta title. Nie robi się tego samego meta title zwłaszcza jak masz kanał youtube czyli na o wiele silniejszej domenie niż twoja strona będzie kiedykolwiek. Dalszej optymalizacji i pozycjonowania nie będę ci planował - na pewno nie zaszkodzi dodanie plaginu 

https://pl.wordpress.org/plugins/schema/

lub innego odpowiedzialnego za wyświetlanie miniaturek filmów w wyszukiwarce.

Nawiasem mówiąc sprawdź statystyki twojego kanału na youtube jak masz stale te same z tendencją wzrostowa a tylko strona bloga ci spadła to masz potwierdzenie tego co pisałem wyżej. 

Nie gwarantuję ci że od razu wskoczysz na poprzednie statystyki bo linkowanie pewnie także by się przydało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie artykułów do filmów jest nie większe niż 10% - strona bez artykułów z filmami i pokrycia tytułów miała 3000 na dzień a teraz 150. To ostatnie tematy tylko pokrywają się z tymi co też nagrywam. Rada jednak wydaje mi się bardzo mądra i sensowna i za nią bardzo dziękuję. 

 

Moja strona ma w kodzie tagi schema - tak mi się wydaje, czy się mylę? 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 o 14:40, tomierc napisał:

tagi schema - tak mi się wydaje, czy się mylę?

Nie ma tagów odnośnie filmów czyli w wyszukiwarce nie będziesz miał miniatur filmów w wynikach.

https://developers.google.com/webmasters/videosearch/schema

Wtyczka która podałem jest przykładowa - musiałbyś znaleźć i przetestować takie która obsługują tylko filmy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności