Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Stranek

Wiek domeny

7 postów w tym temacie

Witam

Mam kilka domen za 2 dni mija 30 dni od momentu kiedy ich nie oplacilem.
Czy jesli teraz ich nie oplace i poczekam az nask je zwolni to domena po zakupie na nowo dalej bedzie mial swoj wiek te powiedzmy 2 lata czy zresetuje sie na 0 ?

Pozdrawiam

z tego co wiem to nie zresetuje. Ale nie masz zadnej gwarancji czy po zwolnieniu jakiś bot ich nie przechwyci . Jeśli są wartościowe to bym nie ryzykował.

Przedłużaj nie kombinuj. Szkoda stówy na rok?

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Jeżeli Twoje domeny mają jakieś linki i pozycje to na 90% ktoś już się na nie czai. A jeżeli nie mają dla Ciebie żadnej wartości, to możesz zaczynać od zera.

Diomeny nie sa cenne ale sa mi potrzEBNE>
Tak czy siak wiek zostaje nawet jak ja odnowie juz po wygasnieciu ?

Zresetować to się może najwyżej komputer, a nie wiek domeny.

Bardzo upraszczasz ten czynnik, bo czas 30 dni będzie wystarczający, aby widoczność domeny spadła do 0, ale już w kontekście oddawania mocy, czas braku odpowiedzi strony będzie mniej odczuwalny.

Bo tak, np. jeśli masz pod tą domeną serwis, w którego logach widzisz, że robot Google wchodzi 10 razy dziennie, to 30-dniowa przerwa w dostępności będzie pewnie natychmiast wyłapana i odzwierciedlona w wynikach przez algorytm. A jeśli pod tą domeną wisi coś, na co robot wchodzi średnio co 7 dni, to przez 4 tygodnie masz 4 wejścia robota, a pewnie dopiero po 2-3 wizytach algorytm uzna, że linków, które na niej wisiały rzeczywiście już nie ma - jak wróci piąty raz, a Ty do tego czasu aktywujesz już serwis, to pewnie do tego czasu żadnego feedbacku w SERP'ach nie odnotujesz.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiek to korelacja bezwzględnej dostępności do domeny z aktywnością robota indeksującego.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Dla archive org wiek się nie zresetuje. Dla googla też, dlatego tak popularne jest przechwytywanie wygasłych domen nie tylko pod handel, ale też pod seo.

System indeksowania linków - najniższe ceny, 50% w porównaniu do konkurencyjnych serwisów!

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.