Skocz do zawartości

Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazówka jest chyba w nicku @kamilaszybka. Szybsza od testów dlatego prosi o gotową odpowiedź ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie prosiłam specjalistów o gotową odpowiedź, najwyraźniej jednak się nie doczekam. I tak myślałam, że forum, a w szczgólności ta zakładka służy do zadawania pytań i najwyraźniej to forum jak i każde inne służy jedynie do obrażania tych co wiedzą mniej przez tych co myślą, że wiedzą więcej. Dzięki za odpowiedź, oczywiście prościej byłoby napisać, że nie ma jednoznacznej i że należy robić testy w tym względzie, ale wtedy nie możnaby komuś dopiec. Ciekawe ilu użytkowników tracicie przez takie podejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu użytkowników tracicie przez takie podejście?

Przyznaję, że mam kłopoty z zasypianiem gdy tylko o tym pomyślę... Szlag by trafił, a mogło by nas być więcej, może wtedy dalibyśmy radę nawet Google?

  • Like 3

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi zostały udzielone, tyle że bez łopatologii :)

Myślenie ma kolosalną przyszłość

;)

Mianowicie czy Anchor tekstu w linku wewnętrznym odsyłający do kolejnej postrony powinnien być słowem /frazą taką jak URL linka - strony do której linkuje

Zrób serwis pod użytkownika.

Linkuj frazę, na której Ci zależy.

Przyjazny url jest konieczny.

Możesz linkować dowolny url dowolną frazą.

czy słowo odmienione gramatycznie w teści np. artykułu, które jest podlinkowane do podstrony będzie przez googla tak samo czytane jak wtedy gdy zostałoby nieodmienione?

Tak.

ladny-pies,(..) "ładne psy"

Nie.

Czy anchor w przypadku podstrony powinnien zawierać dokładną frazę (czyli keyword użyty w konstrukcji url podstrony)

Nie.

może być odmieniony gramatycznie?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego ????

Bardzo możliwe. Ja już jestem na pierwszej stronie w google. Stronę mam około dwa miesiące. Po wpisaniu w google meblesam.pl to już od dawna jestem na pierwszym miejscu, a po wpisaniu słów "jak zrobić meble" od wczoraj jestem na pierwszej stronie.

Wiadomo, że nie każdą stronę da się tak łatwo wypozycjonować. Zależy to pewnie od liczby i jakości konkurencji z tej samej dziedziny. U mnie akurat konkurencja słaba i mało tego jest.

A co ja zrobiłem w kierunku pozycjonowania ?

1. Staram sie pisać ciekawe, przydatne i zachęcające artykuły dla osób majsterkujących i nie tylko. Głównie skupiam się na tym bo przyjąłem za cel że to ma być główną siłą napędzającą.

2. Na forach np. tym, czytałem poradniki i pytałem jak zrobić dobrą stronę. Technicznie dowiedziałem się o co chodzi i działam w tym kierunku (amatorsko, ale myślę że ze skutkiem).

3. Stronę tworzyłem z myślą o słowach kluczowych. (amatorsko, ale działa)

4. W internecie dają trochę znać o sobie. Fora, facebook, google+

5. Ostatnio dowiedziałem się że nie wolno robić sztucznego zmylającego zamieszania gdyż osoba wejdzie do nas raz i jak zobaczy to czego nie chciało to od razu wychodzi i więcej nie przychodzi co nam pogarsza pozycjonowanie. Czyli trzeba robić reklamę i słowa kluczowe tylko i wyłącznie z dziedziny w jaka brniemy.

Jak by coś było nie pro napisane to pamiętajcie jestem tylko amator :) ale stronę mam na pierwszej stronie w google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pochwaliłem Cię za pasję i content, dlatego nie chciałbym psuć dobrego wrażenia, ale skoro już o tym mówisz:

1) kwestia trudności frazy "meblesam.pl"... :D

2) kwestia trudności frazy "jak zrobić meble"... ;)

3) kwestia ilości wyszukiwań,

4) kwestia CTR,

5) kwestia adresu url https://www.meblesam....-wyrwany-zawias (component/content/article)

6) kwestia alt=""

7) kwestia takiego samego description na każdej podstronie (JAK ZROBIĆ MEBLE ? ZRÓB TO SAM ! Warsztat meblowy dla każdego !)

;) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony Kapelusznik to wina jest takich stron jak ta. Zacząłem przygodę pisząc artykuły, jedynie system joomla się uczyłem, aby móc te artykuły pisać. Później wpadłem na frazę "pozycjonowanie" i wciągnąłem się, zacząłem kombinować, zamiast pasji było kombinowanie. Podobną konkurencję też podglądałem i widzę tam dużo więcej sztucznego zamieszania niż u mnie, pisanie bez sensu tylko po to aby pisać, a pomocnicy to zamieszanie jeszcze powiększają. A ja przecież miałem tylko o meblach pisać. Teraz już mnie to kombinowanie nudzi, znaczy poznałem trochę co nie co i już prawie koniec. Tak czy siak dobrze że tu zabrnąłem bo czegoś się nauczyłem, a najważniejsze to zrozumiałem, aby strona była dobra musi być czysta, konkretna i logicznie zbudowana.

No i facebooka i google+ zostawiam jako pomocników w reklamie i informacji o nowościach.

A te punkty co napisałeś to ja i tak nie ogarniam zbytnio bo amator jestem :)

Jedynie rozumiem że chcesz mi powiedzieć że takie pozycjonowanie jak ja mam to jest nic trudnego, no ale ja sam o tym pisałem że konkurencja mała.

No i jeszcze rozumiem że chcesz mi powiedzieć że strona jest wysoko ale wcale nie jest znana i oglądana. To prawda jest, ale to jest wynik tego, że strona ma jak dobrze pamiętam ponad dwa miesiące i jeszcze bardzo mało artykułów i co ważne to w ogóle nie dawałem o sobie znać w żadnych branżowych blogach i portalach (czekam aż będzie ze 2/3 razy więcej artykułów niż jest obecnie).

MaxPan to pewnie chodzi o tą lokalizację :)

Edytowane przez OpawelQ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności