Skocz do zawartości

Łączenie/przejmowanie firm hostingowych


Botek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o przejmowaniu/łączeniu?/ firm hostingowych. Ogicom skupuje firmy i nie wiem czy uciekać z Hekko i Biznes-host póki czas. Mam sporo domen zarejestrowanych w Hekko i nie wiem czy nie będzie problemu z nowym właścicielem

Znalazłem taki wątek:

https://www.webhostingtalk.pl/topic/34274-dyskusje-logoutpl-biznes-hostpl/page-17

Przejęci:

Superhost.pl

webhost.pl

Hekkonet

chodzą słuchy o

Biznes-Host

https://www.webhostingtalk.pl/user/15571-tgx/

pierwszy post

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo o tym na PiO już dawno ( kiedy informacje zostały opublikowane przez hekko, superhost, ogicom.( mieli taki obowiązek)

Rynek konsoliduje się nic nadzwyczajnego nie dzieje się.

Jeśli chodzi o szared hostingi, VPSy ja dalej wole male firmy bo bardziej elastyczne i zazwyczaj kontakt jest lepszy i bardziej rzeczowy.  Poziom usług nie tylko nie gorzej a wielu przypadkach nawet lepszy pod względem cena/jakość/stabilność.

Oczywiście jak chcesz tanio dedyka to kupujesz root w sterowni admin tym steruje i cala arytmetyka. Jak chce się nic nie robić i mieć dedyka kupuje się z administracją.

Połączenie tych firm moim zdaniem w naszej branży nic zupełnie nie zmieni.

 

zarejestrowanych w Hekko i nie wiem czy nie będzie problemu z nowym właścicielem

 

 

Niby czemu mieli by być problemy. Jak ktoś skupuje firmy hostingowe to nie po to aby robić kogoś w konia na 4 domenach a po to żeby mieć większe szanse konkurować z dużym graczami na rynku. Więc maja 2 wyjścia lub dampingować ( co dla klienta końcowego bajka) lub mocno reklamować się a wtedy będą potrzebować na do budżetów i ceny mogą wzrosnąć to poziomu nieco niższego jak maja konkurenci.Nie mam pojęcia jaką strategie mają. Mam w tych firmach w sumie 4 konta i parę domen. Nawet jak podniosą nie co cenę, taniej będzie zostać jak przenosić się. Ale to co Ty piszesz jest nie logicznie, w jednym i drugim przypadku negatywny pr im nie na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam Co sądzicie o przejmowaniu/łączeniu?/ firm hostingowych.

 

Typowa biznesowa czynność.  Przejmowanie (pozbywanie się) konkurencji w interesującym segmencie a później dyktowanie cen. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

@Pankir czasami ten kontakt jest niezbędny jak woda do picia, więc jeśli masz 2-3 domeny to nawet jak w nazwa.pl zapłacisz po 123 zł brutto to nie będzie Cię to bolało .. jak masz po kilka tys domen to wtedy jest zupełnie inna rozmowa, wtedy nawet 1 zł robi na ilości spore kwoty, chociaż proporcjonalnie to wciąż drobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności