Jump to content

Recommended Posts

Jakiś tydzień temu nasz sklep (virtuemart) zaatakowali hakerzy podmieniając sitemapa i htaccessa przez co Google zaindeksował linki z krzakami. Jedna z wersji joomli 3.4 musiała mieć lukę przez którą się dostawali i robili bałagan. W ten sposób zaatakowali nam kilka stron. Po aktualizacji do 3.5 i usunięciu szkodliwych plików na wszystkich stronach już wszystkie linki Google widzi prawidłowo - problem jest tylko właśnie z tym jednym sklepem, nadal widzi te chińskie krzaki, nawet jak w webmaster tools pobieramy podstrony jako Google krzaki widzi te chińskie znaki (w screenach przykład).

 

xojnzs47.jpg

 

xdumma96.jpg

 

Sklep działa poprawnie, antywirusy nic nie znajdują, tylko Google widzi te krzaki - macie jakieś pomysły co to może być? : /

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj sobie dodatek User agent switcher.

Dzięki niemu możesz wejść na stronę z User-agentem używanym przez boty Google i wtedy z poziomu przeglądarki zobaczysz, że wciąż jest jakiś syf w sklepie.
Oczywiście prezentowany tylko Google, a nie "zwykłym" użytkownikom.

wb9SG0N.png


Osatnio było trochę tematów z konkretnymi pomysłami, jak to efektywnie znaleźć, np. tutaj:
http://www.forum.optymalizacja.com/topic/224893-zainfekowany-hosting/

 • Like 1

spacer.png

Synoglota - synonimizator języka polskiego i angielskiego: ZOBACZ - lato się skończyło, a promocja trwa! :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki! Podsuneliście mi jedną myśl, która okazała się słuszna - w razie czego jakby ktoś w przyszłości też się głowił. W folderze includes plik framework.php był jeszcze zmodyfikowany - ku mojemu zdziwieniu total commander wskazywał czasowo tak jakby w ogóle nie był modyfikowany, dlatego też wcześniej nie rzucił mi się w oczy.

Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...
 • 4 months later...

Nieraz też dokonują zmian w pliku index.php w folderze głównym lub htaccess. Jeśli jest możliwość najlepiej przywrócić kopię strony lub sprawdzić daty plików i folderów.  Joomla 3.4 była bardzo podatna na ataki, dlatego należy jak najszybciej zaktualizować do 3.8.10. W przypadku Wordpressa najlepiej sprawdzić header.php, footer.php i index.php czy nie ma dodatkowego kodu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Mariu
   Witam otóż rozpocząłem zbierać swoją bazę prywatnych linków i natknąłem się na forum w którym link w profilu jest dofollow lecz aby go zobaczyć trzeba się zalogować na forum.
   I teraz moje pytanie jest takie, czy robot google go zaindeksuje ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
  • By Eskimos1
   Witam,
   Poszukuję rozwiązania bo już brakuje mi pomysłów co robić.
   Przez kilku dniową nieobecność przy internecie po powrocie z wakacji nie działała prawidłowo moja firmowa strona na WP.
   Zaktualizowałem wtyczki i strona powróciła do funkcjonalności. Wcześniej jak wchodziłem w kokpicie w strony to była pusta strona. Ok do rzeczy.
   Posiadam zabezpieczenie wordefence i sprawdziłem live trafic. Okazało się że są tam jakies dziwne linki wywoływane. Poblokowałem nie chciane adresy IP zablokowalem kilka państw z których ataki pochodziły i pooczyszcałem serwer z virusów. Wpisałem w googles site:/mojadomena.pl i okazało się, że moje opisys trony to jakieś chińskie znaki.
   Po przesłaniu url do google większość linków wróciło do normy. Ale nadal jeszcze jest w indexie google  wyglądających tak:fgdf0b8sdfdsfdsfsnf832o/p-fdso/ddfdsfsdfsd.men
   W Live trafic co praktycznie sekunde wchodzi google bot w tego typu linki i strona zwraca error 404.
   W załączniku przesyłam screeny.

    
  • By Adam Okuń
   Raport błędów robota
   Nasz robot nie mógł uzyskać dostępu do strony, aby określić jej zawartość i wyświetlić odpowiednie reklamy. Jeśli nasz robot nie może uzyskać dostępu do treści, zwykle nie możemy wyświetlać reklam, co powoduje zmniejszenie dochodów i zasięgu reklam. Możemy też wyświetlać nieodpowiednie reklamy, co obniży współczynnik klikalności. Użyj linków z kolumny „Jak naprawić”, aby naprawić błędy i poprawić wydajność AdSense.
   http://www.znajdzprz....pl/click/index Odmowa dostępu robota Błędy 2

   Taki o to błąd popsuł mi ostatnio Optymalizację Przychodów. Przypuszczam, że zalinkowana u mnie z pomocą banerka strona gromadząca blogi kulinarne zablokowała dla robota google dostęp albo mają jakiś problem w kodzie. Pytanie moje brzmi jak temat załatwić bez likwidacji wymienionego banerka. Dodałem w kodzie obrazka atrybut nofollow ale to chyba nie pomogło bo dziś znów pojawił się bład w raporcie.
   Boję się grzebać w pliku robot.txt ale to może być jedyny sposób chyba by robot nie podążał za linkiem, który wspomniany wyżej banerek zawiera.
   Mylę się czy można to załatwić inaczej? Wysłałem informację także do właściciela linkowanej strony ale wolę się zabezpieczyć na przyszłość by unikac takich wpadek.
   pozdrawiam
   Adam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy