Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę na tym portalu już prawie 2 lata i to, co dzieje się teraz totalnie mnie przeraża... Przede wszystkim zdaję sobie sprawę, że spora część osób przeszła teraz na HO/przymusowe wolne i zarejestrowała się na portalu, przez co zlecenie znikają w mgnieniu oka. Już to jest sporym utrudnieniem. Może warto w jakiś sposób docenić regularnie piszących i stałych copy? Kolejna sprawa to ceny... Piszę stale dla kilku zleceniodawców i myślałam, że o wiele niższe stawki to jakaś pomyłka - niestety nie. To, jakie ceny są teraz oferowane, można nazwać wręcz żerowaniem na ludzkiej desperacji... Jeszcze chwila i będziemy pisać teksty za 50 gr/1000 zzs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelek napisał:

Na dzisiaj sytuacja jest taka, że liczba zleceń nie zmieniła się. Analizujemy codziennie statystyki i w dni robocze jest to około 200-220 zamówień.

Z drugiej strony liczba aktywnych copywriterów wzrosła ponad trzykrotnie. I to wpływa na to, że:

  • ogłoszenia bardzo szybko znikają
  • popyt na teksty obniża cenę.

To co my będziemy robić w kolejnych dniach to mocno promować GoodContent, aby zwiększyć podaż zleceń. Dzisiaj idzie pierwszy mailing, które Państwo dostaniecie (do osób i firm zarejestrowanych na tym forum).

Czyli można rozumieć, że w ostatnim czasie liczba zleceń nie zmieniła się, tylko ich nie ma, bo biorą je nowi użytkownicy, którzy z braku laku się zarejestrowali, bo siedzą na chacie. No to fajnie, że żadbaliscie w jakikolwiek sposób o tych copy co piszą dla Was od dawna, dawna. 

Fajne podejście. Wszyscy piszą, że zleceń nie ma, ale GC napisze, że przecież nie ma problemu, zlecenia są tylko nowi je sobie biorą, a Was stałych współpracowników od dawna, niektórych od lat mamy w du**e. 

Choć i tak nie chce mi się wierzyć, że liczba zleceń jest cały czas na takim poziomie. To co ile trzeba odświeżać stronę? Co 5 sekund? 

Jakbyście dbali o stałych copy to byście choć częściowo zablokowali nowe rejestracje.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawig napisał:

Czyli można rozumieć, że w ostatnim czasie liczba zleceń nie zmieniła się, tylko ich nie ma, bo biorą je nowi użytkownicy, którzy z braku laku się zarejestrowali, bo siedzą na chacie. No to fajnie, że żadbaliscie w jakikolwiek sposób o tych copy co piszą dla Was od dawna, dawna. 

Fajne podejście. Wszyscy piszą, że zleceń nie ma, ale GC napisze, że przecież nie ma problemu, zlecenia są tylko nowi je sobie biorą, a Was stałych współpracowników od dawna, niektórych od lat mamy w du**e. 

Choć i tak nie chce mi się wierzyć, że liczba zleceń jest cały czas na takim poziomie. To co ile trzeba odświeżać stronę? Co 5 sekund? 

Jakbyście dbali o stałych copy to byście choć częściowo zablokowali nowe rejestracje.

Bo GC będzie patrzyło przede wszystkim swojego interesu - swoją cząstkę zarobków dostanie niezależnie, czy teksty piszesz Ty, ja  i inne osoby obecne tu od przynajmniej 2 lat, czy "świeżak", który zarejestrował się dzisiaj. To nie agencja SEO, która może zapłacić przynajmniej przeciętne pieniądze tylko konkretnej liczbie osób i dba jednak, aby osoby, z którymi współpracuje na umowę zlecenie, czy dzieło (zdalnie) mogły coś zarobić (nie jakieś grosze) w każdym miesiącu i kontynuowały współpracę, jeśli piszą dobrze.

GC tu i ówdzie od lat daje ogłoszenia w stylu :"pisze dla nas 1000, 2000 (...) 20 000 copy" - tylko  ,że podają zawsze liczbę ZAREJESTROWANYCH copy, a nie faktycznie piszących. Gdyby tak likwidować konta, jeśli właściciel od kwartału nie napisał nic (i ma 0 napisanych tekstów - nie piszę tu o tych, co napisali sporo i po prostu rzadziej tu zaglądają)), oraz tych, którzy mają wyłącznie odrzucone teksty (bo i takie kwiatki widziałam) to sprawa wyglądałaby o wiele bardziej realistycznie.

 

Bo tu nie chodzi o to, żeby "stale piszący" mogli przynajmniej kilka stówek zarobić, tylko żeby GC na tym zarabiało, a klienci nie odchodzili z powodu długiego oczekiwania na realizację tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelek napisał:

Na dzisiaj sytuacja jest taka, że liczba zleceń nie zmieniła się. Analizujemy codziennie statystyki i w dni robocze jest to około 200-220 zamówień.

Z drugiej strony liczba aktywnych copywriterów wzrosła ponad trzykrotnie. I to wpływa na to, że:

  • ogłoszenia bardzo szybko znikają
  • popyt na teksty obniża cenę.

To co my będziemy robić w kolejnych dniach to mocno promować GoodContent, aby zwiększyć podaż zleceń. Dzisiaj idzie pierwszy mailing, które Państwo dostaniecie (do osób i firm zarejestrowanych na tym forum).

Kwarantanna, w domu trzeba siedzieć, pracy nie ma, więc najlepiej zostać copywriterem… Nie tylko tu taka sytuacja, bo Giełda Tekstów pisała na swoim Fb, że też mają znaczny wzrost copy zarejestrowanych. Za chwilę zacznie brakować zleceń jak wszyscy nagle zostaną copywriterami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, KamiX napisał:

Kwarantanna, w domu trzeba siedzieć, pracy nie ma, więc najlepiej zostać copywriterem… Nie tylko tu taka sytuacja, bo Giełda Tekstów pisała na swoim Fb, że też mają znaczny wzrost copy zarejestrowanych. Za chwilę zacznie brakować zleceń jak wszyscy nagle zostaną copywriterami...

Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada rejestracji to jest jakaś myśl. Przez dłuższy czas nie mogłam dołączyć do grona copywriterów na platformie konkurencyjnej, bo mieli zbyt dużą ilość zarejestrowanych (aktywnych). Dopiero po paru miesiącach otworzyli rejestrację ponownie i wtedy dołączyłam, choć teraz tam także są pustki, jeśli chodzi o zlecenia i nie zdołałam jeszcze dobić do progu wypłaty.

Edytowane przez Ainee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ainee napisał:

Blokada rejestracji to jest jakaś myśl. Przez dłuższy czas nie mogłam dołączyć do grona copywriterów na platformie konkurencyjnej, bo mieli zbyt dużą ilość zarejestrowanych (aktywnych). Dopiero po paru miesiącach otworzyli rejestrację ponownie i wtedy dołączyłam, choć teraz tam także są pustki, jeśli chodzi o zlecenia i nie zdołałam jeszcze dobić do progu wypłaty.

Dokładnie, trzeba zablokować rejestrację i powinno na GC to już zostać zrobione dawno. Ustalić jakiś limit ile może być zarejestrowanych copy najwięcej, zagrozić usunięciem konta tym, którzy są zarejestrowani, a nic nie robią i ustalić limit np. 20 000 copy i ani jednego więcej. I dopiero dopuścić kolejnego jak ktoś usunie konto...

 

A jeszcze jedno: Jeszcze za czasów pana Bartka było głośno o problemie związanym z rejestrowaniem przez jednego użytkownika wielu kont, na których rezerwował zlecenia po to, by w ten sposób rezerwować sobie kilka zleceń jednocześnie i jak kończył na głównym koncie pisać jedno, wchodził na kolejne i tam rezygnował ze zlecenia, po czym wracał na główne i je z powrotem sobie rezerwował i pisał. Czy ten problem został jakoś rozwiązany, bo coś ucichło, a może mieć wpływ na ilość zleceń?

Edytowane przez KamiX
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności