Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to zajrzeliście ostatnio na GC? Ja sprawdziłem z ciekawości dosłownie 5 minut temu, aby zajrzeć na sytuację ze zleceniami. Na ten moment jest 40 dostępnych zleceń. Na "20000" copywriterów gotowych do współpracy! Z czego początkowo wyświetliło mi się jedyne 9, bo resztę zleceniodawców dodałem na czarną listę z uwagi na to, że to zwykli wyłudzacze. Wychodzi na to, że GoodContent dokłada wszelkich starań co do tego, aby wprowadzić jak najwięcej pysznych modernizacji takich jak te ostatnio, a niedługo będą puszczali filmy w pustym kinie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gosia-gosia napisał:

Myśli Pan, że ktoś by się od tak przyznał, że ma już tutaj konto, a teraz zakłada drugie tez jako copy? OK, jest sytuacja, kiedy by się przyznał - jeśli jest już zarejestrowany jako zlecający a rejestruje się 2. raz jako piszący (albo vice versa), bo z poziomu jednego konta można albo tylko pisać albo tylko zlecać. Natomiast nie liczyłabym że ktoś uczciwe przyzna się, że zakłada sobie 2. konto jako copy, a obydwa są od tego momentu aktywne, jeśli robi to po to, by blokować dla siebie zlecenia.

Przecież to była ironia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gosia-gosia napisał:

 

 Ja bym powiedziała tak: jeśli ktoś założy konto i w ciągu 12 miesięcy nie napisze ani jednego tekstu (wszystko jedno przy tym, czy będzie on zaakceptowany, czy odrzucony), konto jest likwidowane lub zawieszane - delikwenta nie widać wtedy na liście piszących. Żeby je aktywować, zleceniobiorca powinien się zalogować, zatwierdzić ponownie regulamin i w ciągu miesiąca napisać choć jeden tekst. 

 

 

 

Jeszcze bardziej bym to zaostrzyła. Jeśli właściciel konta przez 1 miesiąc nie napisze co najmniej 1 tekstu, a 90% rezerwacji jest anulowanych (te dwa warunki musiałyby zostać spełnione)- to już dla mnie byłoby podpadające i wskazujące na przekręt. Przecież ktoś, kto zakłada tu konto, robi to z powodu zarabiania poprzez pisanie, tak?

Oczywiście zdarzają się sytuacje losowe, kiedy ktoś zachoruje, miesiąc ma L4 i nie może zarabiać dodatkowo, również pisać na GC .... ale wtedy nie rezerwuje i nie anuluje tekstów, tylko nie podejmuje żadnych działań.

 

Też zauważam już utrudnienie pracy poprzez możliwość anulowania tylko 1 tekstu dziennie. Dobrze uzasadnił to pawig. Po czasie też uważam, że uderza to w pracę uczciwych copy i rozwiązanie sprawy multikont powinno być inne.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 18:40, gosia-gosia napisał:

 

 Ja bym powiedziała tak: jeśli ktoś założy konto i w ciągu 12 miesięcy nie napisze ani jednego tekstu (wszystko jedno przy tym, czy będzie on zaakceptowany, czy odrzucony), konto jest likwidowane lub zawieszane - delikwenta nie widać wtedy na liście piszących. Żeby je aktywować, zleceniobiorca powinien się zalogować, zatwierdzić ponownie regulamin i w ciągu miesiąca napisać choć jeden tekst. 

Jeden tekst w przeciągu roku to żaden problem dla osób działających na mulitikontach. Mając takich kont nawet ze 30 to nie jest problem napisać w przeciągu roku po jednym byle jakim preclu. To nie rozwiąże problemu "sztucznych kont" używanych do blokowania tekstów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyną opcją na pozbycie się tego problemu jest prowadzenie statystyki anulowanych zleceń (zwykły licznik dodający +1 po każdym zleceniu, które zostanie anulowane, ale i wygaśnie) dla każdego z użytkowników i zestawianie jej z ilością napisanych tekstów. Następne ręczne banicje.

 

Jeżeli ktoś od pół roku anulował 400 tekstów, a napisał ze 3 to sprawa jest oczywista. Jeżeli banowanie to zbyt radykalne rozwiązanie, zawsze można pokusić się o czasową lub ilościową blokadę tekstów możliwych do anulowania, albo po prostu kontaktować się z takimi delikwentami.

 

To oczywiście moja sugestia - być może jest lepsze rozwiązanie. W tym obecnym irytują mnie tylko blokady narzucane również na zleceniach prywatnych (czasem kilka razy zmieniałem zdanie i decydowałem się na pisanie tekstów w innej kolejności - teraz muszę poważnie pomyśleć :)) - nie jest to wielka irytacja, ale zawsze jakaś :D

  • Like 3
  • Thanks 2

Pozdrawiam, Paweł Ryszka. Potrzebujesz copywritera? Pisz na kontakt [at] dobreteksty.pl!

 

Gry komputerowe - najlepsze w sieci! SEO dla początkujących - wejdź! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tworzenia portfolio. Według regulaminu GC przekazujemy prawa majątkowe do każdego tekstu napisanego na GC. Zakładam więc, że nie mogę umieścić w swoim portfolio takiego tekstu, żeby się nim pochwalić. Co jednak w przypadku linków? Czy w portfolio mogę umieścić odnośnik do artykułu, który powstał na GC? Oczywiście nic poza tym - tylko link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Autorskie prawa osobiste i autorskie prawa majątkowe to dwie inne bajki, tak ogólnie. Możesz w portfolio dawać linki do swoich artykułów. 

 

Możesz dać link do strony, na której jest Twój test. Ale tego tekstu nie możesz umieścić na swojej stronie, np. w zakładce portfolio. Mówiąc najprościej, możesz się pochwalić światu, że to Ty napisałeś/aś, ale nie możesz z tego tekstu korzystać. Link TAK, publikacja tekstu na swojej stronie NIE.

Edytowane przez pawig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pisarzy i zamawiających :)

 

Ja tak trochę odbiegnę od tematu i wrócę do tego, co przewijało się parę ładnych stron dalej. Są osoby, które narzekają na plusiki w wersji mobilnej strony. Przez to też platforma nie chce nam wzbogacić opcji filtrowania, co uważam że byłoby mega super rozwiązaniem. Mam więc do was pytanie, dlaczego nie zmienicie sobie widoku na komputerowy? :D Loguję się na GC z wielu telefonów, od starych klamotów z najniższej półki, po te zdecydowanie lepsze (nie próbowałam tylko tej opcji na iOS) przejście w tryb komputerowy wszędzie działa. Nie muszę rozwijać tych plusików, bo też tego nie znoszę, tylko wtedy mam wszystkie kolumny widoczne tak jak na laptopie.  Rozwiązuje to wszystkie problemy z czytelnością zleceń, dzięki czemu GC mogłoby nam rozwinąć możliwości filtrowania obejmując też kategorie tekstów :) Wszyscy byliby szczęśliwi (tak zakładam).

 

I z innej bajki, czy nie sądzicie, że powinniśmy zacząć zgłaszać teksty jednego z zamawiających, za szaloną stawkę +/- 1,80, do których wymagane są źródła książkowe? Czy pozwolić mu działać i może znajdzie się ktoś, kto w przypływie współczucia podejmie się realizacji tego jakże świetnie gratyfikowanego zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu jak pracowałem dla tego portalu, gdy byłem początkującym copy, to regularnie zgłaszałem treści niezgodne z przyjętymi normami. To nic nie daje. Oszczędźcie sobie czasu i dodatkowego wklepywania znaków na stronie. Administracja wystosuje odpowiednią prośbę do zleceniodawcy, po czym ów podmiot mówiąc wprost, zleje to ciepłym moczem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sxldsxxl napisał:

Ja swego czasu jak pracowałem dla tego portalu, gdy byłem początkującym copy, to regularnie zgłaszałem treści niezgodne z przyjętymi normami. To nic nie daje. Oszczędźcie sobie czasu i dodatkowego wklepywania znaków na stronie. Administracja wystosuje odpowiednią prośbę do zleceniodawcy, po czym ów podmiot mówiąc wprost, zleje to ciepłym moczem.

Nie zgodzę się z tym. Nawet jeśli zleceniodawca to zleje, to powinno się takie rzeczy zgłaszać, żeby chociażby pokazać, że nie jest to akceptowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności