Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

@up aby sprawdzić większość linków prowadzących do strony warto użyć kilka narzędzi do analizy linków - ahrefs, majestic, spyglass etc. Oczywiście linki mogą być poukrywane i wtedy już trudniej znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jankos napisał:

co Google na takie praktyki

jak ukrywasz 301 przez cloaking, to taka 301 może dostać bana owszem, ale to raczej rzadko się zdarza

Edytowane przez s_matysik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2018 o 15:55, s_matysik napisał:

@up aby sprawdzić większość linków prowadzących do strony warto użyć kilka narzędzi do analizy linków - ahrefs, majestic, spyglass etc. Oczywiście linki mogą być poukrywane i wtedy już trudniej znaleźć 

Czy jest jakieś darmowe narzędzie tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, jankos napisał:

Ja z dużym powodzeniem sprawdzałem za darmo linki swoje i konkurencji tutaj: seoprofiler.com ale było to z pół roku temu. Później zaczął mi jakąś niezrozumiałą informację wyświetlać, może wyczerpałem limit a może zrobił się płatny.


Prawdopodobnie wyczerpałeś limit :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jankos Ja tam doceniam i dam lajka, żeby nie było. Na PiO jednak nie spodziewaj się za wiele entuzjazmu od starych wyjadaczy :) Co do towarzystw wzajemnej adoracji - to już raczej standard - nie tylko w Polsce, nie tylko w SEO ;) 

 

Edit: pozdrów mądrą dziewczynę :D 

Edytowane przez Filip Traum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 18:14, jankos napisał:

Podałem publicznie adres dobrego darmowego narzędzia do sprawdzania linków zwrotnych i jedyne na co liczyłem, to ze dwa - trzy lajki, jednak na próżno. Za to bzdury w ramach towarzystw wzajemnej adoracji są lajkowane na potęgę. Miłego dnia. Dziewczyna miała rację, trzeba było nie podawać. 


Publicznie był podawany już kilka razy i to kilka / kilkanaście miesięcy temu.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wstęp, którego w zasadzie można nie czytać

Kiedy ostatnio, lata temu bawiłam się trochę w pozycjonowanie, katalogi nadal działały całkiem dobrze, a precle były przebojem. Wróciłam do tematu i próbuję odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po nadrobieniu zaległości wymyśliłam sobie coś takiego i proszę o ocenę, czy wymyśliłam dobrze.

 

jak aktualnie wypada robić zaplecze

Stawiamy NN stron z kilkoma-kulunastoma powiązanymi tematycznie tekstami. Coś co wygląda np. jak szefyrnasta fanowska strona miłośnika pokemonów tylko w tematyce powiązanej z naszą branżą. Teksty z sensem, szata graficzna przynajmniej znośna. Od kolejnej naturalnej strony Towarzystwa Zbieraczy Kitu powinna się różnić w zasadzie tylko intencją. Z tego jakiś link do Wiki czy innej mądrej strony, linki do innych stron zaplecza i ten właściwy pozycjonujący. Oczywiście to wszystko podlinkowane kolejnymi poziomami z profili, blogów, komentarzy na blogach.

I teraz - gdzie to postawić?

  • darmowe domeny - chyba szkoda pracy, bo wtedy Googla mało to wzruszy, poza tym darmowe domeny padają ostatnio jak muchy,
  • systemy blogowe, profile - chyba j.w. (no chyba, że się mylę),
  • płatne domeny - wydają się najsensowniejszą, tyle że właśnie... płatną opcją.

 

finansowanie domen zaplecza

Mam sobie zatem NN domenek, które kosztują mnie NN × NN zł rocznie. Owo NNNN zł trzeba skądś brać, zatem rozważam takie opcje:

  • wrzucam adsense - niby można, ale wiadomo,
  • wrzucam jakiś odpowiednik adsense - ok, ale pytanie brzmi: czy istnieje jakiś system reklamowy / program partnerski / inne coś, który nie identyfikuje użytkownika po jego ID widocznym przecież również dla Googla, tylko po samej stronie www?
  • zbieram na stronach maile do newslettera,
  • ew. na własną rękę szukam sobie chętnych na wyświetlenie u mnie banerów.

Najbardziej interesowałby mnie tutaj punkt drugi, bo zależy mi, żeby system był bezobsługowy i nie generował dodatkowej roboty.

 

A teraz poproszę o ocenę powyższych wywodów: gdzie piszę bzdury, co mi umyka, jakie są inne rozwiązania?

Freja Draco - moje drakońskie poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy temat który nazywa się "budowanie zapłecza" prosilem by tam pisać a nie tworzyć nowy temat. Tam masz odpowiedzi na postawione pytania.

Cytat

gdzie piszę bzdury, co mi umyka,

W samej zasadzie pytania. Zaplecze ma zarabiać nie tylko na siebie ma generować zyski, jeśli nie generuje to znaczy nie umiesz budować, trzeba nauczyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia ok, ale domeny zdecydowanie płatne. Podstawą dobrego zaplecza są mocne domeny, najlepiej expirki bo one posiadają już moc początkową.

Druga sprawa bardzo ważna jest dywersyfikacja zaplecza aby poszczególne strony się od siebie różniły.

 

Co do stwierdzenia, że zaplecze ma na siebie zarabiać to rzecz względna. Niekoniecznie same strony zapleczowe muszą generować zyski, a generować zyski mogą strony wypozycjonowane za pomocą tego zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaxPan napisał:

Mamy temat który nazywa się "budowanie zapłecza" prosilem by tam pisać a nie tworzyć nowy temat

Ok, znalazłam, dzięki :)

 

4 godziny temu, MaxPan napisał:

Zaplecze ma zarabiać nie tylko na siebie ma generować zyski

Może sprostuję, iż: nie zamierzam trudnić się świadczeniem usług SEO (a w każdym razie jak dotąd tego nie rozważałam, chociaż to w sumie też jakaś opcja na sfinansowanie zaplecza) chcę coś po prostu porzeźbić na własny użytek.

Freja Draco - moje drakońskie poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Freja napisał:

chcę coś po prostu porzeźbić na własny użytek

tak więc strony które będziesz linkował tym zapleczem powinny generować zyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności