Jump to content

Recommended Posts

To oznacza tylko to, że konsola nigdy nie pokazywała i nie pokazuje wszystkich linków a tylko nie wielką próbkę podglądową.

• Like 1

re287am9.jpg

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PAQ ci próbuje tłumaczyć, nic nie daje,  wiec napiszę żołnierskimi słowami; G ma wy&ebane na taki plankton spamerski, takie działanie jak wyśledzenie właściciela 10 zapleczówek , zajęłoby cen

Problem taki że 99,99 osób piszący tu o zapleczach mówi o 10-20-50 szt a przy takich ilościach to wszytko nie ma znaczenia bo postawić tyle zapleczówek można na szared gdzie na tym samym IP stoi jeszc

I na tym blogu wypowiadał się "Expert z Google" ? Czy chodzi Tobie "Expert od Google"? Bo takich ekspertów mamy cale forum, polowe postów w dziale dowcipy to ich eksperckie badania.

Posted Images

Konsola dziala wyrywkowo, ona nie ocenia linków. Dla tego czasami pokazuje gorsze linki a lepsze nie, lub odwrotnie.

To nawet pracownicy Google kiedyś wyjaśniałi, jak dobrze pamietam na swoim oficjalnym Twitterze. I można im wierzyć w tym przypadku bo nawet jak by powiedziełi odwrotnie nic by to nie zmieniło. Jeśli strona ma mniej linków to to jest malo zauważalnie, wyraznie to widać kiedy ilość linkujących domen jest większa.

Co ciekawo zauważylem nawet, że w konsoli nie ma linka z serwisu powiązanego z Google, a link jest w indeksie Google, co potwierdza, że linki są pokazywane losowo.

• Like 1

re287am9.jpg

Uważam, że trzeba analizować. Czasami mówią naprawdę prawdę i nawet zdradzaja miedzy wierszami szczególy częsci algorytmów, a czasami... każdy wię :DWarto czytać ich Twittera,  oglądać filmy na YT, webinary, forum webmasterów na pewno to nie zaszkodzi.

re287am9.jpg

Dnia 18.05.2018 o 09:47, MaxPan napisał:

To oznacza tylko to, że konsola nigdy nie pokazywała i nie pokazuje wszystkich linków a tylko nie wielką próbkę podglądową.

jakim programem mogę sprawdzić wszystkie linki prowadzące do strony? wiesz może czy Semstorm posiada taka funkcje? ewentualnie jest jakis darmowy?

@up aby sprawdzić większość linków prowadzących do strony warto użyć kilka narzędzi do analizy linków - ahrefs, majestic, spyglass etc. Oczywiście linki mogą być poukrywane i wtedy już trudniej znaleźć 

1 minutę temu, jankos napisał:

co Google na takie praktyki

jak ukrywasz 301 przez cloaking, to taka 301 może dostać bana owszem, ale to raczej rzadko się zdarza

Edited by s_matysik
  • Like 1
Dnia 20.05.2018 o 15:55, s_matysik napisał:

@up aby sprawdzić większość linków prowadzących do strony warto użyć kilka narzędzi do analizy linków - ahrefs, majestic, spyglass etc. Oczywiście linki mogą być poukrywane i wtedy już trudniej znaleźć 

Czy jest jakieś darmowe narzędzie tego typu?

• 3 weeks later...
7 godzin temu, jankos napisał:

Ja z dużym powodzeniem sprawdzałem za darmo linki swoje i konkurencji tutaj: seoprofiler.com ale było to z pół roku temu. Później zaczął mi jakąś niezrozumiałą informację wyświetlać, może wyczerpałem limit a może zrobił się płatny.

Prawdopodobnie wyczerpałeś limit :)

@jankos Ja tam doceniam i dam lajka, żeby nie było. Na PiO jednak nie spodziewaj się za wiele entuzjazmu od starych wyjadaczy :) Co do towarzystw wzajemnej adoracji - to już raczej standard - nie tylko w Polsce, nie tylko w SEO ;) 

Edit: pozdrów mądrą dziewczynę :D 

Edited by Filip Traum
W dniu 11.06.2018 o 18:14, jankos napisał:

Podałem publicznie adres dobrego darmowego narzędzia do sprawdzania linków zwrotnych i jedyne na co liczyłem, to ze dwa - trzy lajki, jednak na próżno. Za to bzdury w ramach towarzystw wzajemnej adoracji są lajkowane na potęgę. Miłego dnia. Dziewczyna miała rację, trzeba było nie podawać. 

Publicznie był podawany już kilka razy i to kilka / kilkanaście miesięcy temu.

Fotografia moją pasją - uwielbiam robić zdjęcia, dobre zdjęcia - Fotograf Zambrów

• 1 month later...

wstęp, którego w zasadzie można nie czytać

Kiedy ostatnio, lata temu bawiłam się trochę w pozycjonowanie, katalogi nadal działały całkiem dobrze, a precle były przebojem. Wróciłam do tematu i próbuję odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po nadrobieniu zaległości wymyśliłam sobie coś takiego i proszę o ocenę, czy wymyśliłam dobrze.

jak aktualnie wypada robić zaplecze

Stawiamy NN stron z kilkoma-kulunastoma powiązanymi tematycznie tekstami. Coś co wygląda np. jak szefyrnasta fanowska strona miłośnika pokemonów tylko w tematyce powiązanej z naszą branżą. Teksty z sensem, szata graficzna przynajmniej znośna. Od kolejnej naturalnej strony Towarzystwa Zbieraczy Kitu powinna się różnić w zasadzie tylko intencją. Z tego jakiś link do Wiki czy innej mądrej strony, linki do innych stron zaplecza i ten właściwy pozycjonujący. Oczywiście to wszystko podlinkowane kolejnymi poziomami z profili, blogów, komentarzy na blogach.

I teraz - gdzie to postawić?

• darmowe domeny - chyba szkoda pracy, bo wtedy Googla mało to wzruszy, poza tym darmowe domeny padają ostatnio jak muchy,
  • systemy blogowe, profile - chyba j.w. (no chyba, że się mylę),
  • płatne domeny - wydają się najsensowniejszą, tyle że właśnie... płatną opcją.

finansowanie domen zaplecza

Mam sobie zatem NN domenek, które kosztują mnie NN × NN zł rocznie. Owo NNNN zł trzeba skądś brać, zatem rozważam takie opcje:

• wrzucam adsense - niby można, ale wiadomo,
  • wrzucam jakiś odpowiednik adsense - ok, ale pytanie brzmi: czy istnieje jakiś system reklamowy / program partnerski / inne coś, który nie identyfikuje użytkownika po jego ID widocznym przecież również dla Googla, tylko po samej stronie www?
  • zbieram na stronach maile do newslettera,
  • ew. na własną rękę szukam sobie chętnych na wyświetlenie u mnie banerów.

Najbardziej interesowałby mnie tutaj punkt drugi, bo zależy mi, żeby system był bezobsługowy i nie generował dodatkowej roboty.

A teraz poproszę o ocenę powyższych wywodów: gdzie piszę bzdury, co mi umyka, jakie są inne rozwiązania?

Freja Draco - moje drakońskie poglądy.