Jump to content

Recommended Posts

16 minut temu, Maciejus napisał:

Paniwie chcialem zapytac o moc linkow prowadzacych z subdomen do zaplecza. Mam 10 zapleczowek i z 15 subdomen. Linkujac z jednej podstrony subdomeny do zapleczowek na anchor np: architekt do wszystkich 10 zapleczowek, nie robie zle? Wydaje mi sie ze w ten sposob na ten achor wychodza bardzo slabe linki, bo na jednej podstronie jest ich 10. Czy dobrze mysle? Czy lepiej by bylo na jednej podstronie dac np dwa anchory ,architekt, i na kolejnej podstronie kolejne dwa lub trzy linki do kolejnych zapleczowek? Jak jest lepiej?

Zle. Przede wszystkim oslabiasz moc tych linkow (z jednej strony az 10 linkow). Czy to sa subdomeny tych domen docelowych? Zakladam, ze tak. W ten sposob robisz sobie bezsensownie obieg zamkniety. Ile tresci na tych podstronach z linkami wychodzacymi? Jest to czyms podlinkowane? Wszystko ladujesz na anchory exact match?

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PAQ ci próbuje tłumaczyć, nic nie daje,  wiec napiszę żołnierskimi słowami; G ma wy&ebane na taki plankton spamerski, takie działanie jak wyśledzenie właściciela 10 zapleczówek , zajęłoby cen

Problem taki że 99,99 osób piszący tu o zapleczach mówi o 10-20-50 szt a przy takich ilościach to wszytko nie ma znaczenia bo postawić tyle zapleczówek można na szared gdzie na tym samym IP stoi jeszc

I na tym blogu wypowiadał się "Expert z Google" ? Czy chodzi Tobie "Expert od Google"? Bo takich ekspertów mamy cale forum, polowe postów w dziale dowcipy to ich eksperckie badania.

Posted Images

17 minut temu, blazejs napisał:

Zle. Przede wszystkim oslabiasz moc tych linkow (z jednej strony az 10 linkow). Czy to sa subdomeny tych domen docelowych? Zakladam, ze tak. W ten sposob robisz sobie bezsensownie obieg zamkniety. Ile tresci na tych podstronach z linkami wychodzacymi? Jest to czyms podlinkowane? Wszystko ladujesz na anchory exact match?

Dzieki za odpowiedz. Dzieki ze to wychwyciles, te subdomeny sa subdomenami innego zaplecza (zapomnialem o tym napisac) najwazniejsze dla mnie pytanie to czy moc 10 linkow z podobnym anchorem z subdomen do zaplecza ma jakas moc? Tresc jest dobra pisana przeze mnie. Ale boje sie ze linki beda slabej jakosci bo beda mialy podobny anchor i bedzie ic 10 na podstronie tej subdomeny....

Usługi budowlane, okna sprzedaż: okna , usługi geodezyjne: geodeta , budowa i projektowanie domu: architekt. Portale budowlane.

55 minut temu, Maciejus napisał:

Linkujac z jednej podstrony subdomeny do zapleczowek na anchor

Nie ma to sensu. Subdomeny w kontekście zaplecza słabo się indeksują i słabo "kopią:

Tym bardziej, że z tego co zrozumiałem są to subdomeny tych samych domen..

Przed chwilą, s_matysik napisał:

Nie ma to sensu. Subdomeny w kontekście zaplecza słabo się indeksują i słabo "kopią:

Tym bardziej, że z tego co zrozumiałem są to subdomeny tych samych domen..

Witam, dzieki za odpowiedz. Te subdomeny sa subdomenami innego zaplecza. Te subdomeny nie sa zapleczem, ich zadanie to tylko podlinkowanie zaplecza wlasciwego. Zastanawiam sie tylko na samym faktem czy linkowanie z podstrony subdomeny na ten sam achor do 10 zapleczowek ma jakas moc? 

Usługi budowlane, okna sprzedaż: okna , usługi geodezyjne: geodeta , budowa i projektowanie domu: architekt. Portale budowlane.

Przed chwilą, Maciejus napisał:

podstrony subdomeny na ten sam achor do 10 zapleczowek ma jakas moc

Da moc jeśli da subdomena będzie odpowiednio podlinkowana. Z jednej podstrony możesz linkować i do 50 domen i "moc" będzie szła jeśli ta podstrona będzie na mocnej domenie

• Thanks 1
3 godziny temu, Arkaszka napisał:

kilka linków z niepodlinkowanego zaplecza (nieważne czy subdomena, czy domena .pl) wpłynie co najwyżej na polepszenie humoru właściciela.

Przecież placebo podobno działa. Skoro tak, to nie tylko powyższa teza jest błędna ale też wprowadzanie w błąd klienta co do rzekomego pozycjonowania też podnosi pozycje strony nawet jeżeli nic nie jest w tym kierunku robione. Poczytaj sobie o działaniu placebo w testach producentów leków. Jakieś tam tzw. ślepe próby czy jakoś tak. Niektórym podaje się lek a innym placebo (kapsułka z neutralnym wypełnieniem) ale wszyscy myślą że biorą lek. Tacy którym przypadło placebo tez podnoszą, że czują się lepiej.

• 3 weeks later...

Witam panów pozycjonerów,

jestem posiadaczem kilku stronek, na których testuje różne rozwiązania. Czytaj jestem amatorem.

Przeczytałem wiele wypowiedzi w tym wątku i innych i mam kilka pytań dotyczących budowania zaplecza.

1. Jaka ilość stron zapleczowych jest wystarczająca do wypozycjonowania jednego serwisu tetmatycznego z branży finansowej? Domyślam się, że 'sky is the limit' i zależne jest to od oczekiwanych fraz. Ale czy 10 stronami zapleczowymi można już coś zacząć działać?

2. Domeny - najlepiej przychwytywać domeny z dobrą historią lecz nazewnictwem niezwiązane z tematyka, czy świeże domeny związane z tematyką zaplecza? A może wymieszać?

3. Lokalizacja zaplecza. Czy zaplecze może być zlokalizowane na tym samym serwerze co strona pozycjonowana?

3a. Jeśli nie powinno być na tym samym serwerze, to może być na dowolnym innym takim jak nazwa.pl czy dedykowany hosting seo z indywidualnym ip dla każdego zaplecza?

4. Linkowanie zaplecza. Jak to zrobić samemu? Dodawanie do katalogów, blogów, for, komentarzy?

5. Na forum znalazłem 2 firmy, których oferta polega na utworzeniu profesjonalnego zaplecza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy? Co powinno składać się na skuteczne zaplecze?

Pozdrawiam

14 minut temu, Janosik dla Firm napisał:

można już coś zacząć działać?

Od czegoś trzeba zacząć.

Jednak to raczej za mały kaliber na taką branżę.

Co do całej reszty pytań to zachęcam do lektury forum - wiele tych zagadnień było tu już opisywane i z pewnością znajdziesz taką wiedzę na temat hostingów SEO, jak zrobić linkowanie itp.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a może wybierz sobie coś pożytecznego na Fotowoltaika

Na finanse trzeba na pewno dużo więcej niż 10 zaplecz, no chyba że uda ci się przechwycić strony finansowe brylujące tuż za topami, albo jakieś porzucone mocne zaplecze finansowe, choć na to nie ma raczej  co liczyć.

Pamiętaj ze o topy w tematach finansowych bijesz się starymi wygami, które niechętnie oddają dochody.

Co do tworzenia zaplecza, stworzyć zaplecze to jedno fajnie jak ktoś to zrobi profesjonalnie bez sztampy, największym wyzwaniem jest dobre podlinkowanie zaplecza, nie mówię tu o 5K śmieciowych BL z jakiś rumaków, czy innych promocji aledrogo. Ale o w miarę mocnych linkach które nie znikną za 3 tygodnie.

Edited by Arkaszka

pieniądze nie śmierdzą

• 4 weeks later...

Witajcie SEOwicze, odkopałem z kurzu swoje 2 strony które powstały jako zaplecza (mniej więcej przed wakacjami, tak więc świeże domeny), i zauważyłem że zgarniają nieco ruchu (koło 1-2k miesięcznie). Są to portale ogólnoinformacyjne z branży mody, urody, i zdrowia, które docelowo miały linkować do sklepu z suplementami. Postanowiłem do nich powrócić, i je wykorzystać, w związku z czym naszło mnie kilka pytań:

1. Czy warto linkować ze strony zapleczowej A, do strony zapleczowej B, a następnie z obydwóch do sklepu internetowego?

2. Czy lepiej linkować ze stron głównych zaplecza do sklepu internetowego, czy lepiej wewnątrz artykułów? Tutaj mam spory dylemat ponieważ z jednej strony linkuję głównie strony główne tak więc prowadzi do niej więcej linków, a z drugiej w artykule link znajdzie się w otoczeniu tekstu.

3. Ile mniej więcej linków wychodzących powinno się znaleźć na 2/3/4/5k znaków tekstu?

4. Tutaj pytanie wiąże się bezpośrednio z punktem dwa, to znaczy odpowiedź na nie zależy od wyboru w punkcie 2. Czy warto linkować z obrazka, czy lepiej zwykły anchor, lub sam adres strony?

5. Czy do zapleczówek warto linkować zewsząd się da? Nie chodzi mi o miejsca zawalone botami, i spammerami, ale przykładowo czy warto umieścić link do strony zapleczowej z branży mody na forum komputerowym?

Nie chciałbym wywołać tutaj kłótni co często się zdarza w tematach gdzie stare SEO Wygi mają różne poglądy, dlatego jeżeli można prosiłbym o wyrażenie Waszego zdania na powyższe tematy. :)

Miłego weekendu SEOwicze!

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Pokuszę się o stwierdzenie , że odpowiedzi na Twoje pytania (przynajmniej na większość) znajdziesz właśnie w tym wątku. Tego typu, bądź podobne pytania pojawiały się już x razy i  x razy na nie odpowiadano. Jako lekturę uzupełniającą polecam inne podwieszone tematy w tym dziale. Tylko trzeba trochę poczytać :)

Również miłego weekendu życzę.

Polecam usługi ślubne we Wrocławiu: https://www.goodchoice.com.pl/

Profesjonalny kurs wizażu: https://lalabeautyacademy.pl/

21 minut temu, Oxan_20 napisał:

Pokuszę się o stwierdzenie , że odpowiedzi na Twoje pytania (przynajmniej na większość) znajdziesz właśnie w tym wątku. Tego typu, bądź podobne pytania pojawiały się już x razy i  x razy na nie odpowiadano. Jako lekturę uzupełniającą polecam inne podwieszone tematy w tym dziale. Tylko trzeba trochę poczytać :)

Również miłego weekendu życzę.

Oczywiście że tak, i wszystko przewertowałem, ale większość jest jest przestarzała, a jak sam wiesz zmiany w wyszukiwarce są wprowadzane na bieżąco, więc to co działało miesiąc, czy trzy miesiące temu niekoniecznie musi działać teraz, właśnie dlatego pytam na forum gdzie są aktywni ludzie cały czas działający w branży.

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

12 godzin temu, Ryś napisał:

1. Czy warto linkować ze strony zapleczowej A, do strony zapleczowej B, a następnie z obydwóch do sklepu internetowego?

Zaplecze tworzymy po to by nie zostało odkryte czyli "udawało"" naturale linkowanie, więc zdecydowanie odradzam linkowania między zapleczami.

Fotografia moją pasją - uwielbiam robić zdjęcia, dobre zdjęcia - Fotograf Zambrów