Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Arkaszka napisał:

kilka linków z niepodlinkowanego zaplecza (nieważne czy subdomena, czy domena .pl) wpłynie co najwyżej na polepszenie humoru właściciela.

Przecież placebo podobno działa. Skoro tak, to nie tylko powyższa teza jest błędna ale też wprowadzanie w błąd klienta co do rzekomego pozycjonowania też podnosi pozycje strony nawet jeżeli nic nie jest w tym kierunku robione. Poczytaj sobie o działaniu placebo w testach producentów leków. Jakieś tam tzw. ślepe próby czy jakoś tak. Niektórym podaje się lek a innym placebo (kapsułka z neutralnym wypełnieniem) ale wszyscy myślą że biorą lek. Tacy którym przypadło placebo tez podnoszą, że czują się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam panów pozycjonerów,

jestem posiadaczem kilku stronek, na których testuje różne rozwiązania. Czytaj jestem amatorem.

Przeczytałem wiele wypowiedzi w tym wątku i innych i mam kilka pytań dotyczących budowania zaplecza.

1. Jaka ilość stron zapleczowych jest wystarczająca do wypozycjonowania jednego serwisu tetmatycznego z branży finansowej? Domyślam się, że 'sky is the limit' i zależne jest to od oczekiwanych fraz. Ale czy 10 stronami zapleczowymi można już coś zacząć działać?

2. Domeny - najlepiej przychwytywać domeny z dobrą historią lecz nazewnictwem niezwiązane z tematyka, czy świeże domeny związane z tematyką zaplecza? A może wymieszać?

3. Lokalizacja zaplecza. Czy zaplecze może być zlokalizowane na tym samym serwerze co strona pozycjonowana?

3a. Jeśli nie powinno być na tym samym serwerze, to może być na dowolnym innym takim jak nazwa.pl czy dedykowany hosting seo z indywidualnym ip dla każdego zaplecza?

4. Linkowanie zaplecza. Jak to zrobić samemu? Dodawanie do katalogów, blogów, for, komentarzy?

5. Na forum znalazłem 2 firmy, których oferta polega na utworzeniu profesjonalnego zaplecza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy? Co powinno składać się na skuteczne zaplecze?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Janosik dla Firm napisał:

można już coś zacząć działać?

Od czegoś trzeba zacząć.

Jednak to raczej za mały kaliber na taką branżę.

Co do całej reszty pytań to zachęcam do lektury forum - wiele tych zagadnień było tu już opisywane i z pewnością znajdziesz taką wiedzę na temat hostingów SEO, jak zrobić linkowanie itp.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na finanse trzeba na pewno dużo więcej niż 10 zaplecz, no chyba że uda ci się przechwycić strony finansowe brylujące tuż za topami, albo jakieś porzucone mocne zaplecze finansowe, choć na to nie ma raczej  co liczyć.

Pamiętaj ze o topy w tematach finansowych bijesz się starymi wygami, które niechętnie oddają dochody.

Co do tworzenia zaplecza, stworzyć zaplecze to jedno fajnie jak ktoś to zrobi profesjonalnie bez sztampy, największym wyzwaniem jest dobre podlinkowanie zaplecza, nie mówię tu o 5K śmieciowych BL z jakiś rumaków, czy innych promocji aledrogo. Ale o w miarę mocnych linkach które nie znikną za 3 tygodnie.

 

Edytowane przez Arkaszka

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie SEOwicze, odkopałem z kurzu swoje 2 strony które powstały jako zaplecza (mniej więcej przed wakacjami, tak więc świeże domeny), i zauważyłem że zgarniają nieco ruchu (koło 1-2k miesięcznie). Są to portale ogólnoinformacyjne z branży mody, urody, i zdrowia, które docelowo miały linkować do sklepu z suplementami. Postanowiłem do nich powrócić, i je wykorzystać, w związku z czym naszło mnie kilka pytań:

 

1. Czy warto linkować ze strony zapleczowej A, do strony zapleczowej B, a następnie z obydwóch do sklepu internetowego?

2. Czy lepiej linkować ze stron głównych zaplecza do sklepu internetowego, czy lepiej wewnątrz artykułów? Tutaj mam spory dylemat ponieważ z jednej strony linkuję głównie strony główne tak więc prowadzi do niej więcej linków, a z drugiej w artykule link znajdzie się w otoczeniu tekstu.

3. Ile mniej więcej linków wychodzących powinno się znaleźć na 2/3/4/5k znaków tekstu?

4. Tutaj pytanie wiąże się bezpośrednio z punktem dwa, to znaczy odpowiedź na nie zależy od wyboru w punkcie 2. Czy warto linkować z obrazka, czy lepiej zwykły anchor, lub sam adres strony?

5. Czy do zapleczówek warto linkować zewsząd się da? Nie chodzi mi o miejsca zawalone botami, i spammerami, ale przykładowo czy warto umieścić link do strony zapleczowej z branży mody na forum komputerowym?

Nie chciałbym wywołać tutaj kłótni co często się zdarza w tematach gdzie stare SEO Wygi mają różne poglądy, dlatego jeżeli można prosiłbym o wyrażenie Waszego zdania na powyższe tematy. :)

Miłego weekendu SEOwicze!

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o stwierdzenie , że odpowiedzi na Twoje pytania (przynajmniej na większość) znajdziesz właśnie w tym wątku. Tego typu, bądź podobne pytania pojawiały się już x razy i  x razy na nie odpowiadano. Jako lekturę uzupełniającą polecam inne podwieszone tematy w tym dziale. Tylko trzeba trochę poczytać :)

Również miłego weekendu życzę.

Polecam usługi ślubne we Wrocławiu: https://www.goodchoice.com.pl/

Profesjonalny kurs wizażu: https://lalabeautyacademy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Oxan_20 napisał:

Pokuszę się o stwierdzenie , że odpowiedzi na Twoje pytania (przynajmniej na większość) znajdziesz właśnie w tym wątku. Tego typu, bądź podobne pytania pojawiały się już x razy i  x razy na nie odpowiadano. Jako lekturę uzupełniającą polecam inne podwieszone tematy w tym dziale. Tylko trzeba trochę poczytać :)

Również miłego weekendu życzę.

 

Oczywiście że tak, i wszystko przewertowałem, ale większość jest jest przestarzała, a jak sam wiesz zmiany w wyszukiwarce są wprowadzane na bieżąco, więc to co działało miesiąc, czy trzy miesiące temu niekoniecznie musi działać teraz, właśnie dlatego pytam na forum gdzie są aktywni ludzie cały czas działający w branży.

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ryś napisał:

1. Czy warto linkować ze strony zapleczowej A, do strony zapleczowej B, a następnie z obydwóch do sklepu internetowego?


Zaplecze tworzymy po to by nie zostało odkryte czyli "udawało"" naturale linkowanie, więc zdecydowanie odradzam linkowania między zapleczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkować można i zaszkodzić nie powinno, ale czy będzie to skuteczne to już nie wiem.

Zastanów się po co buduje się zaplecze.

Pewnie warto sprecyzować pytanie bo dla jednego linkować to zdobyć 10 linków, a dla kogoś innego to 1000 linków.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, najnowszy napisał:

znalazłem listę około 30 katalogów mocnych darmowych

Przy takiej skali możesz spokojnie dać. Jeżeli są to tak mocne darmowe katalogi to tylko, żeby po dodaniu zaplecze nie przeskoczyło Ci w wynikach docelowych stron :) Oczywiście, żartuje.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności