Jump to content

Disavow tool i zrzekanie się linków


Recommended Posts

Cześć

W ostatnim czasie mam problem ze zbyt dużą ilością linków prowadzącą do mojego serwisu.

W przeciągu 4-5 dni google wykrył około 600 domen i 10000 nowych linków do mojej strony.

Nie zostałem natomiast poinformowany, że były wykonywane ręczne spomowa działania.

Chciałem zatem zrzec się nowych linków, które narobiły dużo bałaganu w moich statystykach.

Postanowiłem odfiltrować wszystkie nowe domeny, wrzucić je do pliku txt zakodowanego w UTF-8.

W treści pliku mam listę domen wypisanych na zasadzie:

domain:www.domena.com

doman:www.domena2.com

itd

Plik wrzuciłem do WMT na stronie disavow tool. Google wykryło że mam tam około 600 domen.

I teraz czekam sobie od kilku tygodni i nie widzę żadnych efektów, a co więcej google nadal indeksuje linki z domen, które znalazły się w moim pliku.

Czy wiecie może, co jeszcze powinienem zrobić, aby zrzec się tych linków ?

Link to post
Share on other sites

Zgłoszenie domen w DT nie powoduje ich usuwania w zestawieniu w GWT - one tam będą tak długo, jak długo Google będzie wykrywać linki na tych domenach. Linki znajdujące się na domenach zgłoszonych w DT otrzymują jedynie atrybut nofollow

PS. zrzekaj się domen bez "www", w postaci domain:domena.com :) .

=== więcej herezji o SEO piszę na blogu ===
Contexto - problem z pozycjonowaniem? zgłoś się do nas:)

Link to post
Share on other sites

Lepiej pisz:

domain:domena.com

domain:domena2.com

bo może coś jest na subdomenach co nadal szkodzi.

Linki i domeny znikają z listy w gwt tylko jak fizycznie zniknie link prowadzący do Twojej strony. Samo "przerabianie" też sporo trwa i może zająć nawet kilka miesięcy jak nie więcej. Pytanie jest też takie: ile pozostało przy życiu domen? Może tak mało że nie ma skoków? Zawsze też możesz zdobywać nowe linki.

Troubles with google penalty? No problem - can fix it!

Link to post
Share on other sites

Trzeba również dodać, że disavow nie zawsze działa, to tylko sugestia dla Google, także efektów jego stosowania możesz nawet nigdy nie zobaczyć.

kiss-me.info.pl  Google chroni Twoją witrynę przed obniżaniem jej pozycji w rankingu i usunięciem jej z indeksu w wyniku działania innych webmasterów :] 

 

Link to post
Share on other sites

A czy uważacie, że po dodaniu pliku do disavow powinienem skontaktować się z google w celu przeproszenia za głupie linkowanie i usunięcie filtra z serwisu ?

Dodam, że strona spadła na 2 główne hasła, a na wielu mniej istotnych nadal jest w top10.

Link to post
Share on other sites

@ilkar, po przesłaniu pliku do disavow tool pinguj przez 1-3 dni wszystkie zgłoszone w nim adresy, ale nie domeny, lecz konkretne URLe. Google ignoruje linki dopiero po odwiedzeniu przez robota konkretnego adresu podstrony, na której znajduje się link. Samoistnie może to trwać miesiące. Pingując URLe możesz choć trochę przyspieszyć ten proces (teoretycznie).

Link to post
Share on other sites

To prawda, że szybciej odwiedzi wtedy te strony, ale co to ma wspólnego z disavow to nie wiem;] Skąd ten robot co włazi po pingowaniu ma wiedzieć, że istnieje jakiś plik disavow z adresami?

kiss-me.info.pl  Google chroni Twoją witrynę przed obniżaniem jej pozycji w rankingu i usunięciem jej z indeksu w wyniku działania innych webmasterów :] 

 

Link to post
Share on other sites

Zgłosiłem kilka stron z uwagi na pingwina 2.1 do disavow, gdzie widnieje informacja, że linki dostaną uwzględnione po ponownej wizycie botów i czas oczekiwania może potrwać nawet kilka tygodni. Czy jest możliwość przyspieszyć ten proces np podlinkowując te linki czym popadnie, aby nakierować boty?

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...

Mam inny problem. Co z linkami z Weblinka które figurują TYLKO w NDW. Strona była linkowana dwa razy na długi ogon w webie i raz na stronę główną. Na długi ogon w miarę nic nie "podpadło" klakierom wielkiego G. Dopiero linkowanie na główna z ahorem podpadło i strona ma filtra na część fraz. Problem jest że część jest ok i trzyma się w top 10. Czy zgłaszanie takich linków "wirtualnych" których już nie ma może wpłynąć na dobre pozycje części fraz ??? Temat dotyczy linkowania ok rok i pół roku temu a nowe już nie powstają.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Po zrzeknięciu się linków, czy google wysyła informacje po rozpatrzeniu wniosku ??

NIe. Nic nie wysyła jeśli chodzi o DT poza wiadomością, że to grałeś oraz ile URli i ile domen.

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl no i powstał Semgence

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By drągal
   Temat Seo do niedawna był mi obcy. Powoli zagłębiam tą tajemnicę. Od jakiegoś roku mam stronę, którą niedawno podpiąłem pod GWT. Miała około 80 linków, którcyh źródło znałem i miałem do nich dostęp. Później zauważyłem kilka dziwnych linków ze stron niskiej jakości oraz 404 na dziwne frazy, sugerujące działanie konkurencji.
    
   Dodałem więc te doemeny do disavow w GWT i po tym zabiegu domena na pewne frazy wróciła spoza 100 na pozycje 20 - 30. Wszystko fajnie zaczęło iść, już była 2 dziesiątka i znowu spadek na pozcje 30 - 40. W GWT pojawiły się linki z mapadomen.pl, i nie jestem pewien czy to źródło jest szkodliwe. Po dodaniu do disavow pierwszych domen, linki z nich zniknęły z GWT. Kiedy zaktualizowałem plik nie było tego efektu. Linki nadal idoczne w GWT. Trochę zgłupiałem szczerze mówiąc.
    
   Jak długo trwa rozpatrywanie pliku w disavow? Jest to jakaś loteria? Czy linki z mapadomen.pl są szkodliwe ewentualnie jak sobie radzić z tego typu atakami nieuczciwej konkurancji? Co cikawe GWT pokazuje obecnie 87 linków z czego 8 z mapadomen, natomiast narzędzie monitorbacklinks.com poakzuje ponad 500 linków z czego 404 z mapadomen.
  • By kinga.w86
   hej,
   mam pytanie - domena mocno spadła mi w wynikach po ostatnich aktualizacjach algorytmu, ale nie dostałam żadnego powiadomienia o nienaturalnych linkach czy ręcznych działaniach.
   Przeglądając linki (na 300 tys, około 300 jest nędznej jakości) zauważyłam trochę spamowych komentarzy i stopek na forach (być może dodawanych jakimś automatem)..
   problemem jest też nadmierne linkowanie na jedno słowo kluczowe..
   pytanie - czy użyć narzędzia do zgłoszenia disavow links czy raczej jest to kłopot z anchor textem i lepiej skupić się na zróżnicowanych anchorach w link building? :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy