Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Emi93 napisał:

Nie ogarniam tego TB...

Możecie mi wytłumaczyć taka rzecz jedną? Otóż napisała tekst na 4500 znaków... Od wczoraj moja ocena to 1,43 czyli 6.0 za precel a mimo to otrzymałam 2,86 pkt... Możecie mi wyjaśnić o co chodzi?


Napisz do nich maila. 


Potrzebujesz dobrych tekstów, które zaczarują, chwycą i nie puszczą? Dawaj do mnie!

baner - małybezlink.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Emi93 napisał:

Nie ogarniam tego TB...

Możecie mi wytłumaczyć taka rzecz jedną? Otóż napisała tekst na 4500 znaków... Od wczoraj moja ocena to 1,43 czyli 6.0 za precel a mimo to otrzymałam 2,86 pkt... Możecie mi wyjaśnić o co chodzi?

Nawet, gdybyś miała najniższą ocenę, to za precla na 4500 zzs zarobiłabyś więcej niż 2,86.
Jesteś pewna, że to nie był precel na 2000 zzs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@murp 

No właśnie jestem przekonana że przynajmniej jeden z nich był na 4500 znaków i głównie o ten jeden precel mi chodzi bo ten pierwszy to luz. Chce tylko się na razie rozeznać dlatego zadaje pytania. Co do tego precla, to to było tak że wczoraj napisałam jeden tekst na ileś tam znaków. Ten tekst jest nie istotny tzn. ocene miał 4.01 - 0,86 za precla i został oceniony na 6.0 ) dzisiaj "sprzedał się"kolejny tekst który według mnie powinien być już za 6,4pkt.. dlatego to mnie tak zastanawia :P Może źle myśle jak to działa hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Emi93 napisał:

@murp 

No właśnie jestem przekonana że przynajmniej jeden z nich był na 4500 znaków i głównie o ten jeden precel mi chodzi bo ten pierwszy to luz. Chce tylko się na razie rozeznać dlatego zadaje pytania. Co do tego precla, to to było tak że wczoraj napisałam jeden tekst na ileś tam znaków. Ten tekst jest nie istotny tzn. ocene miał 4.01 - 0,86 za precla i został oceniony na 6.0 ) dzisiaj "sprzedał się"kolejny tekst który według mnie powinien być już za 6,4pkt.. dlatego to mnie tak zastanawia :P Może źle myśle jak to działa hehe

Chętnie spróbowałabym Ci wyjaśnić, ale piszesz tak chaotycznie, że nie wiem o co chodzi. W sumie to zrozumiałam, że właściwie to nie wiesz, za jaki tekst dostałaś 2,86 zł :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Emi93 napisał:

@murp 

No właśnie jestem przekonana że przynajmniej jeden z nich był na 4500 znaków i głównie o ten jeden precel mi chodzi bo ten pierwszy to luz. Chce tylko się na razie rozeznać dlatego zadaje pytania. Co do tego precla, to to było tak że wczoraj napisałam jeden tekst na ileś tam znaków. Ten tekst jest nie istotny tzn. ocene miał 4.01 - 0,86 za precla i został oceniony na 6.0 ) dzisiaj "sprzedał się"kolejny tekst który według mnie powinien być już za 6,4pkt.. dlatego to mnie tak zastanawia :P Może źle myśle jak to działa hehe

Wybacz, ale niewiele rozumiem z tego, co piszesz :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle to wyszło, więc spróbuję jeszcze raz to dokładnie opisać. Chodzi o to że: wczoraj napisałam jakiś tekst na ileś tam znaków ( serio to jest nie ważne bo to był pierwszy tekst na spróbowanie.) Miałam wtedy ocene początkową tj. 4.01 czyli 0.86 pkt za precel. I za ten precel otrzymałam ocenę 6.0. Z tego powodu moja ocena wg. TB to 6.0 a więc 1.43 za precla. Jeszcze tego samego dnia tj. 03.12.2018, zaraz po tym jak dowiedziałam się o ocenie 6.0,napisałam kolejnego precla  ( nazwijmy go precel nr2)na 4500 znaków. Wychodziłoby że jest to około 6.4 pkt.  I jestem tego pewna że był to precel na 4,5 znaków . Dzisiaj  precel nr2 na 4500 znaków został "sprzedany" jednak nie za 6.4 tylko za 2.86 pkt. 

Generalnie nie robię z tego jakiejś awantury więc luz po prostu chciałam dokładnie sprawdzić jak działa TB ;) 

Dzisiaj napisałam kolejny tekst na 4500 znaków przy ocenie 6.0 więc generalnie jutro lub pojutrze sie dowiem o co chodzi i czy to ja popełniam gdzieś błąd w myśleniu. Myślałam że da się to na szybko wytłumaczyć;)  Starałam się jak mogłam a by było przejrzyście.Dzięki za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 11:25, plamster napisał:

Dzięki za słowa uznania. Tylko problem polega na tym że ogromna część precli jest właśnie na te 4500... przejrzyj arkusz zleceń... 

I co w takim wypadku? Musielibyśmy zaprzestać pisania w ogóle. Szkoda że Textbookers w ogóle nie daje znaku co i kiedy będzie zmienione. A pewnie to czyta bo przegląda forum...

 

Wiem, rozumiem...ale niestety tylko radykalne posunięcia mogą zmusić:

A. Zleceniodawców do modyfikacji kryteriów zlecenia (zmiana długości zamawianych precli lub zlecenie ich, ale jako tekstów zapleczowych),

B. TB do zmiany stawek za teksty najniższej jakości, a mianowicie wprowadzenie widełek cenowych w obrębie jednej kategorii (im dłuższy tekst preclowy tym wyższa stawka za 1000 zzs).

To jest zamknięte koło (copywriterzy realizują więc zleceniodawcy zlecają) i tylko jego przerwanie może doprowadzić do powolnych zmian.

Przyznam szczerze, że to bardzo idealistyczna wersja... Niestety zawsze znajdą się "sezonowcy", którzy wezmą wszystko i tym samym będą działać na szkodę innych...

Potrzebujesz teksty na stronę, bloga czy do sklepu online? Sprawdź moje portfolio na pawelgibek.pl. Specjalizuję się w tematyce motoryzacji i zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Emi93 napisał:

Faktycznie źle to wyszło, więc spróbuję jeszcze raz to dokładnie opisać. Chodzi o to że: wczoraj napisałam jakiś tekst na ileś tam znaków ( serio to jest nie ważne bo to był pierwszy tekst na spróbowanie.) Miałam wtedy ocene początkową tj. 4.01 czyli 0.86 pkt za precel. I za ten precel otrzymałam ocenę 6.0. Z tego powodu moja ocena wg. TB to 6.0 a więc 1.43 za precla. Jeszcze tego samego dnia tj. 03.12.2018, zaraz po tym jak dowiedziałam się o ocenie 6.0,napisałam kolejnego precla  ( nazwijmy go precel nr2)na 4500 znaków. Wychodziłoby że jest to około 6.4 pkt.  I jestem tego pewna że był to precel na 4,5 znaków . Dzisiaj  precel nr2 na 4500 znaków został "sprzedany" jednak nie za 6.4 tylko za 2.86 pkt. 

Generalnie nie robię z tego jakiejś awantury więc luz po prostu chciałam dokładnie sprawdzić jak działa TB ;) 

Dzisiaj napisałam kolejny tekst na 4500 znaków przy ocenie 6.0 więc generalnie jutro lub pojutrze sie dowiem o co chodzi i czy to ja popełniam gdzieś błąd w myśleniu. Myślałam że da się to na szybko wytłumaczyć;)  Starałam się jak mogłam a by było przejrzyście.Dzięki za pomoc. 

 

Jeśli tak jest, to pisz maila z prośbą o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wwwoman 

Mam zaznaczoną stawkę 1.43 na zielono... I też mnie to dziwi właśnie. Możesz powiedzieć ile czekałaś i czy obyło sie bez kontaktu z administracją? Dodam tylko że konto jest świeże jeszcze nie mam dostępu do lepszych tekstów.

Aha i czy wyrównali tą różnicę wynikająca z wyższych stawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maugosias
Dnia 3.12.2018 o 11:25, plamster napisał:

Dzięki za słowa uznania. Tylko problem polega na tym że ogromna część precli jest właśnie na te 4500... przejrzyj arkusz zleceń... 

I co w takim wypadku? Musielibyśmy zaprzestać pisania w ogóle. Szkoda że Textbookers w ogóle nie daje znaku co i kiedy będzie zmienione. A pewnie to czyta bo przegląda forum...

 

A co to same precle są zlecane na TB (choć fakt, teraz nie mogę znaleźć precli krótszych niż 3000 zzs, a nawet 4500 - widać, że raczej od jednego zleceniodawcy)? Faktycznie problem mogą mieć tylko początkujący, którzy mają dostęp tylko do precli. Ale w takiej sytuacji pisze się tylko tyle, ile trzeba, żeby dostać dobre oceny i móc starać się o prawo do pisania innych rodzajów tekstów, żeby już nie być skazanym na takie wyłudzenie - bo jak to inaczej nazwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności