murp

Forumowicze
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

murp wygrał w ostatnim dniu 21 Grudzień 2018

murp ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie mam pojęcia, gdzie widzisz mój żal. Zapytałam koleżankę, czy faktycznie kiedykolwiek skasowali jej "5", bo mi przy JEDNORAZOWEJ prośbie kiedyś tam, dawno temu, nie przepuścili anulowania, za to "4" i "3" zawsze bez żadnego problemu, więc byłam ciekawa, czy w ogóle zdarza się usuwanie oceny "5". Nie mam absolutnie żadnych pretensji do moderatora, nie napisałam też nic o winie TB. Ale Twoim zdaniem jest to powód, by wyzwać mnie na forum od żałosnych bufonów bez godności. Życzę nieco więcej szacunku do drugiego człowieka.
 2. Nie wiem, kim trzeba być, żeby osobę, która w ciągu kilku lat pisania na Textbookers JEDEN RAZ zgłosiła "5" (mając ku temu powód), nazwać pozbawionym godności BUFONEM. Gratuluję obrażania ludzi i tonu wypowiedzi. Pozdrawiam i życzę Ci wesołych świąt.
 3. I anulują 5 za precla? Pytam z ciekawości, bo raz zgłosiłam 5 za zaplecze i dostałam odpowiedź, że przecież 5 to bardzo dobra ocena i o co mi chodzi Parę razy zdarzyło mi się zgłosić 4 i 3 - wtedy nie było problemów, anulowali zawsze.
 4. Mam podobnie z jednym klientem od stałych zleceń zapleczowych (może nawet tym samym, co Ty) - nigdy nie dostałam od niego oceny innej niż "5", choć od pozostałych "5" dostaję bardzo rzadko. Po ok. 10 napisanych dla niego tekstach zaczęłam je po prostu omijać, nawet jeśli tematycznie mi odpowiadają. Efekt często taki, że jego zlecenia wiszą, ja mam akurat wolną chwilę i mogłabym je napisać, ale po co, skoro są inne teksty do wyboru, za które w większości dostanę "6" i nie popsuję sobie średniej? ;)
 5. Nawet, gdybyś miała najniższą ocenę, to za precla na 4500 zzs zarobiłabyś więcej niż 2,86. Jesteś pewna, że to nie był precel na 2000 zzs?
 6. Wydaje mi się, że "podwyżka" obejmuje tylko zlecenia zamieszczone po zmianie stawki, a za te wcześniejsze zarabia się "po staremu". Tak przynajmniej wynika z porównania kwoty wynagrodzeń za nowe i stare teksty.
 7. Jakie znowu śledztwo? Przecież sam to zaproponowałeś ledwie 2 strony wcześniej. Narzekasz na TB i zapraszasz copywriterów do współpracy , ale wykonanie twoich zleceń ma się odbywać przez TB. Dla odmiany w ostatnim poście piszesz, że współpraca przez pośredników jest zła i lepiej ją omijać
 8. Chyba tak, skoro w pierwszym poście jest taka propozycja: "Jeśli ktoś były zainteresowany to szukam wykonawców zleceń (...) zapraszam do kontaktu na priv, do wykonania przez platformę textbookers.com."
 9. Jeśli ktoś uważa, że stworzenie 30 rankingów kredytowych na łącznie minimum 57 tysięcy znaków to jest lekka i szybka robota "na luzie", bo wystarczy spojrzeć i napisać bez problemu takie "precle" ( ), i jeszcze dziwi się, że nikt się tego nie podejmuje, to znaczy, że jednak nie ma pojęcia. Zlecanie czegoś takiego za 225 zł brutto (7,50 zł x 30) do podziału dla copywritera i platformy jest nieporozumieniem.
 10. Nie no, jasne, żaden problem - wystarczy TYLKO spojrzeć, żeby usiąść i od ręki napisać 30 tekstów na prawie 2000 zzs o formalnościach, opłatach, kosztach, zaletach, wadach kredytów gotówkowych, zarabiając za to 3,99 zł brutto za sztukę. Łącznie to jest niecałe 120 zł BRUTTO za 30 tekstów, oczywiście pod warunkiem, że copywriter łapie się w tej kategorii na najwyższą stawkę. Nie wierzę. Ręce opadają. Jak to lekko ocenia się czyjąś pracę i wysiłek, nie mając o tym najmniejszego pojęcia. "Niestety ostatnio kilka moich zleceń nie zostało podjętych, nie bardzo wiem z jakiego powodu" - to teraz, mam nadzieję, już wiesz. _________________________ Co do ocen - mam zasadę, że nigdy nie biorę zleceń od klientów, których kojarzę z tego, że zawsze dają 5, BO TAK, bez wyjaśnienia. Skoro 95% daje mi 6, to nie będę sobie psuć średniej zleceniami za 3 zł, za które dostanę ocenę 5, nie dowiadując się nawet, dlaczego
 11. Jeśli wchodzę na TB i widzę zlecenie - 30 x opis produktu na 1900 zzs, co przy najwyższej stawce daje zarobek 3,99 zł BRUTTO za tekst - a wymagania są następujące: "Witam, proszę o sporządzenie rankingu 5 najlepszych kredytów gotówkowych na październik 2018. Wady, zalety, koszty, opłaty, formalności itp. proszę o zatytułowanie artykułów np. "Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018" ! Zależy mi aby tytuły były ZRÓŻNICOWANE! Proszę o artykuły bez zbędnych opisów np. że kredyty gotówkowe są takie albo inne itp. Rankingi takie zamieszczam na blogu systematycznie więc chciałbym, aby była pewna ciągłość, bez zbędnych opisów ogólnych, raczej konkrety. Można na wstępie użyć sformułowań np. "W tym miesiącu chciałbym przedstawić raport", prosiłbym wtedy o używanie rodzaju męskiego w pierwszej osobie l. poj." to ja się nie dziwię, że copywriterzy nie chcą tego ruszyć. MAKSYMALNIE 3,99 zł brutto/tekst, który wymaga konkretnego researchu Bądźmy poważni. Przepraszam za szczerość i dosadność, ale coraz częściej, widząc wymagania klientów na TB odnośnie tekstów za grosze, pojawia mi się w głowie zdanie "W d... się poprzewracało"
 12. W niecałą dobę po zleceniu wypłaty widzę status "zrealizowano". Miłe zaskoczenie.
 13. Robię dziś ostatnie zlecenia, które mi zostały i odpuszczam, przynajmniej do czasu wypłaty. Zakładając optymistycznie, że kasę otrzymam na początku tygodnia, to i tak wyjdzie 3 tygodnie czekania. Paranoja. W tym momencie czekam na kilkaset złotych, a mam nazbierane prawie drugie tyle + sporo tekstów do zatwierdzenia przez klientów. Nie mam ochoty pisać kolejnych, skoro nikt mi za to nie płaci. I zgadzam się, najgorszy jest brak kontaktu. Żadnego wyjaśnienia. Najpierw ferie, potem Wielkanoc, majówka, zaraz czerwiec, a jak wiemy - pan M. od czerwca do października prowadzi swój biznes sezonowy i nie ma czasu na TB i copywriterów. Potem zima, święta, Sylwester. Zawsze coś.