Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak napomknę z perespektywy klienta, że pomimo tych ,,głodowych stawek" to jednak jeżeli ktoś potrzebuje więcej tekstów średnio się opłaca. Żeby nie było, że nie korzystałem z textbookers:

 

spacer.png

 

Jeżeli przykładowo potrzebuję 50 tekstów na +/- 300 słów to żeby zakupić tyle precli to tak szacunkowo przeliczając zzs na słowa  musiałbym zapłacić z ~700zł za teksty, żeby jednorazowo wrzucić coś na swoje blogi zapleczowe.

 

Osobiście zużywam tekstów troszeczkę:

spacer.png

 

Myślę, że powodem dlaczego jest mało zleceń może być to, że zwyczajnie dużo bardziej się opłaca wykupić pakiet premium w article forge i to spinować + potem ewentualnie poprawiać ręcznie delikatnie, żeby jakoś brzmiało niż wydawać tysiące zł miesięcznie na teksty, które potem i tak lecą tylko na blogi web 2.0 i tak naprawdę to poza robotem google nawet nikt ich nie czyta.

 

Polemizowałbym czy 10zł za 1k zzs czyli jakieś 200 słów w tekstach preclowych, które tak naprawdę nie muszą być specjalnie dobrej jakości to tak dużo skoro ja nie będąc copywrighterem i nie pisząc tekstów regularnie piszę sobie taki tekst na zaplecze w 20 minut kiedy akurat nie mam programu pod ręką. To lekką ręką przy moim dosyć powolnym jednak pisaniu dałoby z 30zł/h na cw ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Herkules napisał:

zwyczajnie dużo bardziej się opłaca wykupić pakiet premium w article forge

 

Ładna szeptanka :D

 

 

Niestety nikt mi za to nie płaci, ale jakby ktoś z article forge ten post widział mogą się odezwać dam numer konta ;)Przyjmę też darowiznę w postaci darmowej premki na kolejny miesiąc bo korzystam z tego programu cały czas i polecam to czego sam używam do tworzenia teksów preclowych choć pewnie są inne/porównywalne generatory nie piszę, że nie :) 

 

Jak ktoś utrzymuje w mocy na bieżąco kilkadziesiąt blogów to się tak kalkuluje ~ 230zł/msc za program vs 700zł na copywrightera :) 

 

spacer.png

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules nie wiem dlaczego się mnie czepiasz. Ja piszę o realnych cenach, które płacą firmy. Dzisiaj skończyłam zlecenie na 35000 za 350 zł. Czasu w cholerę, bez zegara odliczającego minuty. Opisy do kategorii. Jak nie wierzysz, to prześlę Ci kopię rachunku. Oczywiście nie są to precle, które można klepać bezmyślnie. TB z powodzeniem mógłby podnieść ceny za teksty wyższej kategorii, nie rozumiem dlaczego tego nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 19:32, blabla123 napisał:

Nowe programy partnerskie i inne cuda co mają zwabić nowych copywriterów są super. Ale może lepiej zwabić nowych moderatorów, bo mam teksty które wiszą od piątku i nikt ich nie sprawdza, więc też nikt ich nie może zaakceptować. To zaczyna być naprawdę irytujące, zleceń tyle co kot napłakał, a nawet te zrealizowane utykają w miejscu po napisaniu. 

Klienci teksty dostają na czas, a zleceń jest tyle, że faktycznie okresowo moderacja - pracując bardzo dużo - nadal miewa chwilowe problemy. Przypomnimy, że teksty na moderację trafiają wg terminu dodania a nie napisania, więc jeśli zrealizowany zostanie tekst po godzinie od dodania zlecenia, to trafi na sam koniec kolejki tekstów podstawowych i wszystkich indywidualnych sprzed 4 dni. Tak działa nasza moderacja i już o tym wielokrotnie pisaliśmy. 

 

3 godziny temu, Gocha napisał:

Najlepiej to zwabić nowych klientów, bo copywriterzy nie mają co pisać. 

Wiemy to najlepiej, że tak nie jest :) ale ciągle pracujemy nad tym, aby było ich coraz więcej. 

 

2 godziny temu, Magdalena911 napisał:

Witam Was. Czy Wy też od około 2 tygodni macie zwracane większość tekstów do poprawy przez moderatora ? Właściwie we wszystkich kategoriach 

Tak, mały korek na moderacji powstał, ponieważ pojawił się wysyp tekstów do poprawy - staramy się pomóc, wyjaśniać i poprawiać, ale często to dużo za mało, żeby puścić teksty do klientów. 

 

1 godzinę temu, azzaz napisał:

Niestety nikt mi za to nie płaci, ale jakby ktoś z article forge ten post widział mogą się odezwać dam numer konta

Jeśli będziemy szukać PR`owca - na pewno się odezwiemy - postaramy się być pierwsi! Dziękujemy za zainteresowanie, zleceń mamy sporo i cieszymy się, że ma Pan swój sposób na rozwój biznesu, który owocuje. Życzymy dalszego powodzenia!

 

Dodamy też, że zgodnie z tym o co prosiło wielu Autorów, zwiększyliśmy limit zleceń, indywidualnie wyjaśniamy kwestie średniej i wszelkie inne sprawy zgłaszane na HD serwisu. Pozostajemy nieustannie do Waszej dyspozycji. 

 

Życzymy miłego dnia

Zespół TextBookers.com  

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Termin wysyłania umów był do 31.07.2020, umowę wysłałam priorytetem 20.07, na pewno dotarła 23.07. Zaakceptowałam zlecenia indywidualne z realizacją na 2.08. 2020. Chciałam teraz sprawdzić słowa kluczowe i napisać. Informacja ze strony TB, że trzeba podpisać i odesłać umowę. To zrobiłam już dużo wcześniej, że nie zdążyli jej zweryfikować, to nie moja wina. Czy mam pisać te teksty, czy nie. Dostanę punkty karne za niezrealizowane teksty? Przecież powinien być jakiś okres karencji, nie dla mnie, bo ja wszystko zrobiłam zgodnie z regulaminem. Wiem, że robot jest tylko robotem, ale ktoś powinien go kontrolować.

Edytowane przez Gocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TextBookers.com bardzo proszę o reakcję w sprawie, którą poruszyła Gocha! Termin jednego z moich zleceń kończy się za 3 godziny. Chciałam wkleić gotowy tekst już kilka godzin temu - niestety okazało się, że moje konto jest zablokowane, z towarzyszącą informacją o przesłaniu umowy! Wysłałam w tej sprawie maila na Biuro TB.

 

Umowę oczywiście przesłałam, natomiast nie to o tu chodzi - problemem jest jasne przedstawienie warunków, którego tu zabrakło. Dotychczas jedyną sytuacją, gdy dochodziło do blokady konta, był moment, w którym copywriter zgromadził zbyt wiele punktów karnych. Jednak nawet wtedy mieliśmy otwarty dostęp do panelu zarezerwowanych już zleceń, informacji o zrealizowanych zleceniach oraz innych informacji o koncie.

 

Teraz tego nie mamy, a w każdej zakładce pojawia się jedynie komunikat o umowie. Co więcej, dotyczy to też możliwości wypłaty już zarobionej kwoty, co nie powinno mieć miejsca (nigdzie w regulaminie nie została ujęta taka opcja; zresztą dotyczy to też ogólnych przepisów prawa).

 

Ostrzeżenie o konieczności przesłania umowy, które widniało na panelu aż do wczoraj, zawierało wyraźny komunikat, że blokada powstanie, jeśli umowa nie zostanie wysłana do 31.07.2020. Podkreślam - nie zostanie wysłana. Nie jest to równoznaczne z komunikatem: nie zostanie otrzymana, lub też nie zostanie przetworzona przez administrację TB. To oczywiście może wiązać się z niemałym zamieszaniem w biurze TB, dlatego też powyższe sformułowanie nie było zbyt szczęśliwe. Niemniej jednak taką właśnie informację otrzymali piszący.

 

Część osób, w tym ja, zdecydowało się na przesłanie umowy na tzw. ostatnią chwilę, by jak najdłużej uniknąć ryzyka pobytu na Poczcie (niestety, tu zwlekanie nie pomogło - liczba zakażeń niestety nie spadła z czasem). Z tego, co widzę na ulicach, sporo ludzi realizuje już aktywnie projekt pt. "Nie wierzę w pandemię!", ale ja i inne poważnie chorzy mieszkańcy kraju nie możemy sobie pozwolić na taki luksus. Bardzo proszę o uwzględnienie wspomnianych okoliczności - determinują one na chwilę obecną rzeczywistość niejednej osoby, w tym pewnie kilku Waszych autorów.

 

Rozumiem też, że problem wynika po prostu z nieprzewidzianych konsekwencji całkowitej automatyzacji rozwiązania blokady. Mimo wszystko jednak mam serdeczną prośbę o odblokowanie konta, gdyż inaczej skończy się to dla mnie punktami karnymi, a dla portalu - szeregiem niezrealizowanych zleceń. Mam ich na następne dni dość sporo, a podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą w podobnej sytuacji. Ostatni miesiąc zakończyłam w pierwszej 10 zarabiających - trochę szkoda byłoby mi dłuższej blokady. Z góry dziękuję!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wszytko wróciło do normy. W przypadku jakiejkolwiek korespondencji zawsze liczy się czas nadania. Błędem TB była automatyczna blokada kont. Ja mam zlecenia na 2 i 3, więc się wyrobię. Zlecenie na 1-go zrobiłam wcześniej. Ciekawa jestem co ze zleceniami na dzisiaj w godzinach rannych. 7.08 o 24 chyba czeka nas powtórka z rozrywki, bo pojawił się nowy komunikat.

Edytowane przez Gocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gocha napisał:

 

Termin wysyłania umów był do 31.07.2020, umowę wysłałam priorytetem 20.07, na pewno dotarła 23.07.

 

Niestety nie możemy tego potwierdzić, a umowy weryfikujemy na bieżąco, czas na zainteresowanie się tematem umów był od 16.01.2020 roku - wielokrotnie na hd konsultowaliśmy z użytkownikami czy umowa jest, czy jest dobra i czy została zweryfikowana, Ci użytkownicy dziś takiego problemu nie mają. 

7 godzin temu, inverts napisał:

bardzo proszę o reakcję w sprawie, którą poruszyła Gocha! Termin jednego z moich zleceń kończy się za 3 godziny. Chciałam wkleić gotowy tekst już kilka godzin temu - niestety okazało się, że moje konto jest zablokowane,

informacja o tym, że 31.07 wszystkie konta bez zweryfikowanej umowy zostaną zablokowane była wielokrotnie powielana od 16.01.2020 -  jeśli użytkownik nie miał pewności, że z umową jest wszystko ok,  wystarczyło nie podejmować się realizacji. Proszę pisać na hd i będziemy indywidualnie rozpatrywać  kwestę kar. 

 

7 godzin temu, inverts napisał:

jeśli umowa nie zostanie wysłana do 31.07.2020.

Nie wiemy skąd wzięła Pani to stwierdzenie w komunikacie mailowym i na fb było użytkownicy "są proszeni o przesyłanie podpisanych umów do dnia 31.07.2020 roku włącznie." - nie wysłanie, a przesłanie. 

 

Wychodząc jednak frontem dla problemów, które wystąpiły, przedłużymy termin wprowadzenia  blokady do 07.08,  weryfikując w przyszłym tygodniu też umowy błędnie nadane na Cyfrową - jeśli pojawia się Państwu nadal komunikat o konieczności podpisania umowy oznacza to, że nie jest ona zatwierdzona - prosimy wysłać ją jaszcz raz za potwierdzeniem odbioru.  

 

Życzymy miłego dnia

Zespół TextBookers.com  

28 minut temu, Gocha napisał:

7.08 o 24 chyba czeka nas powtórka z rozrywki, bo pojawił się nowy komunikat.

liczymy na to, że nie, daliśmy autorom ponad pół roku, aby ogarnęli wysyłkę umów - jeśli koś budzi się 25 lipca i nadaje umowę zwykłym listem to chyba jednak błąd nie leży po stronie serwisu. 

 

Życzymy miłego dnia

Zespół TextBookers.com  

Edytowane przez TextBookers.com

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TB wklejam fragment oficjalnego e-maila, który dostałam   

"Autorzy, którzy jeszcze tego nie zrobili, są proszeni o przesyłanie podpisanych umów do dnia 31.07.2020 roku włącznie. Informacja o terminie dostarczenia podpisanych dokumentów pojawiła się na kontach wszystkich osób piszących, które nie posiadają zweryfikowanej umowy.  


Osoby, które wysłały już umowę, a nie została ona jeszcze zweryfikowana, prosimy o nie wysyłanie umów po raz drugi. Proces weryfikacji wszystkich dokumentów dostarczonych do TextBookers w trakcie pracy zdalnej trwa i po kolei będziemy wprowadzać informacje do systemu."

W komunikacie nie ma słowa o tym, że umowa musi być zweryfikowana do 31.07.2020 r. Rozumiem, że ilość umów jest bardzo duża, ale wystarczyło umożliwić wysyłanie umów e-mailem, a później realem. Na pocztę wysyłam zdjęcie nadania priorytetu, mam nadzieję, że to rozwiąże problem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TextBookers.com bardzo dziękuję za szybką reakcję! Choć przyznaję, że nie rozumiem różnicy między wysłaniem a przesłaniem. :)

 

Na marginesie: nie do końca zgadzam się z oceną, że "ktoś budzi się i nadaje umowę zwykłym listem" (chociaż całkowicie rozumiem frustrację, naprawdę!). Pomijając już samą formę wyrażenia, akurat w tym roku warto przyłożyć do rozmaitych terminów i formalności nieco inną miarę. Wszyscy mieliśmy/mamy sporo stresów - a niektórzy z nas dużo, dużo więcej, niż sporo, w tym choćby rozmaici drobni freelancerzy, którzy nie zarabiają kokosów, albo (jak sądzę) zespół TB, jako pracownicy małej firmy.

 

I wy, i my momentami toniemy w papierach i terminach - i całe szczęście, jeśli na tym kończą się kłopoty. Moje (na przykład) sięgają niestety dalej, a z całą pewnością nie jestem tu jedyna. Większości z nas zrobiło się trochę ciężko w życiu i w biznesie, może być jeszcze mniej przyjemnie, więc proponuję stworzyć sobie nawzajem trochę przestrzeni i założyć dobrą wolę drugiej strony. To tak do wszystkich: do zespołu TB, do innych copywriterów, i do mnie samej. Pozdrawiam! :)

 

 @Gocha mnie chodziło o niejasności dotyczące warunków i realiów blokady konta, plus o brak dostępu do wypłaty środków, nie o czas nadania umowy na Poczcie. Tu wszystko powinno się zgadzać, jeśli termin zakładał wysyłkę do 31.07 włącznie. Ale jeśli odnosisz się do popularnego poglądu, że liczy się data stempla pocztowego, to tu nie mam pewności. Tzn. nie wiem, kiedy tak, a kiedy nie - spójrz np. na ten artykuł: https://bezprawnik.pl/liczy-sie-data-stempla-pocztowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MagFi Gratuluję. O nic nam nie chodzi tylko chcemy wyjaśnić. Jak podatek mam rozliczyć do 30.04, to rozliczam go 30.04 i nie ma problemu, kiedy US go sprawdzi. Liczy się data wysłania.

Do Inverts Masz rację, ja koronawirusem jestem praktycznie uziemiona w domu ze względu na chorobę męża, więc pójście na pocztę było ogromnym wyzwaniem.

Edytowane przez Gocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności