Jump to content

Gocha

Forumowicze
 • Content Count

  456
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Gocha last won the day on May 19

Gocha had the most liked content!

Community Reputation

51 Excellent

Recent Profile Visitors

1,244 profile views
 1. Joanna 53 mnie też skusiła stawka i wolę pisać długie teksty, ale nie w przypadku kiedy mam porównywać parametry techniczne produktów. Poza tym jest jeszcze druga sprawa, jeśli będziemy przyjmować takie teksty w kategorii zapleczówek, to nie dziwmy się, że znajdą się cwaniaczki, które będą nam je zlecać.
 2. Zlecenie z pozoru wyglądało normalnie. W poprzednim wpisie źle wpisałam długość tekstu. Ilość znaków wynosiła 11000 zzs z 10 linkami do opisów produktów, wszystkie prowadziły do skąpca, czyli donikąd. Każdy opis na 800 zzs. Przyznaję, że pozornie opis wydawał się sensowny, ale szczegóły już nie. Przy takich wymaganiach i stawce nie chce mi się pisać zapytania do zlecającego. Wiedział co robi i szukał naiwnego, tym bardziej, że było to zlecenie indywidualne. Wcześniej napisałam dla niego kilka krótkich tekstów.
 3. Skoro TB tak szybko odpowiada to mam pytanie dotyczące moderacji zleceń. Czy moderatorzy sprawdzają ich treść? Przyjęłam zlecenie indywidualne na 1100 zzs w kategorii zapleczowy. Z pozoru fajne, bo rozpisane na poszczególne akapity, podane linki do produktów. Problem w tym, że linki bez wartości i trzeba szukać innych informacji o produkcie, a jest ich 10. To niestety zajmuje trochę czasu. Za 24 zł brutto nie będę tego pisać. Niestety idę w pkt karne, a szkoda. p
 4. Niby fajnie, że zaktualizowano wymagania jakościowe, ale nie rozwiązały one najważniejszych kwestii, zwłaszcza w przypadku precli. Zniknęło określenie "krótki" i tak klienci wrzucali teksty po 5000 zzs, teraz będą wrzucać po 10 000 zzs za 15 zł brutto, to jakaś kpina, nawet za tekst o pogodzie. TB w przykładowym preclu jest błąd w pierwszej linijce, więc niech moderator poprawi. Jest wzór dla tekstu eksperckiego, ale nie ma specjalistycznego. Wnioskuję z tego, że skoro mam dostęp do specjalistycznych, to także do eksperckich.
 5. Jestem w szoku, TB odpowiada prawie na wszystkie posty, to zmiana w dobrym kierunku i świadczy, że zaczynają dostrzegać nasze problemy. Wcześniej tylko informowali o zmianie regulaminu.
 6. Amebix coś w tych Twoich obliczeniach się nie zgadza, dostałam 6 ocen po 6 i średnia ogólna mi nie wzrosła, nie sprawdzałam w poszczególnych kategoriach. Jednak wiem na pewno, że średnia ogólna nie zgadza się ze średnimi w poszczególnych kategoriach. Ale ta średnia to tylko nasza ambicja. Średnia w kategoriach to nasze zarobki i warto by wiedzieć, jak to liczyć.
 7. jeden diabeł wie jak te średnie są liczone w ustawieniach, a jak liczona jest średnia ogólna. Ważne, by gwarantowała najwyższą stawkę. Ja też z precli mam niższą średnią niż zapleczówek, tematycznych i specjalistycznych, ale nie piszę ich od 5 lat, katalogów nie piszę wcale. Może ktoś z TB wyjaśni nam jak to jest z tą średnią?
 8. jeden diabeł wie jak te średnie są liczone w ustawieniach, a jak liczona jest średnia ogólna. Ważne, by gwarantowała najwyższą stawkę. Ja też z precli mam niższą średnią niż zapleczówek, tematycznych i specjalistycznych, ale nie piszę ich od 5 lat, katalogów nie piszę wcale. Może ktoś z TB wyjaśni nam jak to jest z tą średnią?
 9. Amebix sytuację mam podobną. Zaczęłam w 2015 i potem miałam 2 lata przerwy. Mimo ocen 5 (sporadycznie) i 6 (większość) to średnia mi spada. Nie wiem jak liczyć teksty, które nie są oceniane. Tu może być haczyk. jak masz jakiś szybki sposób na liczenie to podaj. Z drugiej strony dokładnie wczytałam się w stawki za zlecenia i tam pisze, że uzyskanie średniej poniżej 3 z ostatnich 10 tekstów powoduje blokadę w danej kategorii. Wniosek taki, że do średniej liczone jest ostatnie 10 tekstów. Nie wiem czy mam rację.
 10. Boże, ludzie we własnym interesie poczytajcie regulamin. Podpisaliście umowę? Tak to powinniście najpierw przeczytać regulamin. O tym wie każdy licealista. Jak podpisujecie bez czytania, to nie dziwcie się, że pracodawca, bank będą wykorzystywać Waszą ignorancję.
 11. Żeby uniknąć takich sytuacji (awaria TB, internetu, prąd) piszę teksty w edytorze a potem je wklejam. Przy okazji tworzę sobie bazę tekstów wg kategorii i tematyki. Z preclami chyba się tak nie da, ale dokładnie nie wiem. Pawig Twoje pomysły są dobre, ale pod warunkiem, że ilość zleceń byłaby znacznie większa lub ilość copy mniejsza (jakość zamiast ilości). Jeszcze 3 lata temu tekstów w wyższych kategoriach było do wyboru do koloru. Specjalistycznego nie widziałam od roku.
 12. To są jakieś jaja 5 precli po 7000 zzs na temat kredytu. wszystkie zgłosiłam do moderacji jako niezgodne z kategorią (zgodnie z wczorajszą instrukcją TB), ale zaraz pojawiał mi się komunikat, że zlecenie rozpoczęte. nie mam najmniejszego zamiaru realizować ich za takie stawki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 13. Czasami też mam wrażenie, że z tą średnią jest coś nie tak. Jeden tekst na 5 i średnia spada o 0,1 ale kolejne 5 tekstów na 6 jej nie podnosi. Jednak po pierwsze nie chce mi się liczyć dopóki mam najwyższe stawki, po drugie jest to średnia arytmetyczna, więc przy dużej ilości nie jest to łatwe. Sprawdź jeszcze średnią w danej kategorii, bo liczone są one odrębnie, a dopiero potem robią ogólną.
 14. Ja przed chwilą złapałam tematyczny, ale zdarza się to niestety rzadko. Jaj trochę więcej popiszesz, to będziesz dostawać zlecenia indywidualne. Ważna jest także średnia ocena w danej kategorii.
 15. Nie zrozumiałam o co Ci chodzi. Teraz sprawdziłam i rzeczywiście mam 2 zapleczówki odrzucone, bo zakwestionowałam uwagi moderatora. Nie wiedział jak działa odliczanie VAT w samochodzie i choć tłumaczyłam to nie wysłał tekstu do klienta, ale dał do odrzuconych. Potem dorzucił jeszcze jeden z xxxx (chodziło o przedłużenie czasu w starym regulaminie) komentarz - brak oryginalności, choć takiego tekstu na internecie nie spotkałam. W każdym jednak przypadku mogłam sprawdzić podgląd tekstów. jak nie masz podglądu to napisz jeszcze raz powołując się na dzisiejszą deklarację właściciela TB.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy