Jump to content

Gocha

Forumowicze
 • Content Count

  422
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Excellent

Recent Profile Visitors

1,181 profile views
 1. System coś szwankuje, ja miałam 3 teksty indywidualne, ale temat mi nie siadł. Po napisaniu dwóch zdecydowałam, że wolę pkt karny. Po 1,5 godzinie od upływu terminu okazało się, że nadal jest aktywny, więc napisałam. Może to ta nowa wtyczka na wordpress spowodowała zawirowania z zegarem, licznikiem i ilością zleceń😉. Teksty na blogi to my już dawno piszemy, tyle, że za stawki zapleczowe.
 2. Nie wiem co się dzieje, może coś z systemem. Specjalnie się wylogowała, a po ponownym zalogowaniu komunikat 49 tekstów w wybranych przez ciebie kategoriach i 9 w innych. Wchodzę na realizuj zlecenia i brak zleceń, przeszłam wszystkie kategorie i zero. Tak jest od trzech dni.
 3. Realizuję ostatnie zlecenia indywidualne, od dwóch dni nic nie dostałam, zobaczymy co będzie dalej, ale wiem, że firmy mają problem ze zleceniami, nawet tych działających w internecie. Kto teraz myśli o kupowaniu ciuchów czy mebli, jak nie wie czy jutro będzie jeszcze miał pracę.
 4. Tera też nie ma nic, choć licznik pokazuje 49. Myślę, że koronawirus dopadł także firmy pozycjonujące. Klienci pozamykali biznes i nie dają im zleceń.
 5. Ja rozumiem, że ktoś ma trudności finansowe i każdy grosz jest ważny, ale kompletnie nie rozumiem pisania precli za 1 zł netto, tym bardziej, że faktycznie jest to strzelanie sobie w stopę i psucie rynku. TB ma najniższe stawki. Ja też mam problemy z dopięciem budżetu, ale żadnych preclów się nie tykam. Jak się uda to rezerwuję zaplecza i tematyczne. Dzięki dobrej jakości tekstów mogę teraz liczyć na zlecenia indywidualne. W zapleczach stawka jest podwójna, a w tematycznych jeszcze większa, choć oczywiście nie są to kokosy. Na przykładzie iwon widać, że i tu można nieźle zarobić, ale chyba nie na preclach.
 6. Precle po 4000 zzs na tematy medyczne to chyba lekka przesada, wyzysk gorszy niż w Chinach, bojkotujcie takie teksty we własnym interesie.
 7. Do tego trzeba jeszcze doliczyć 5 dni na napisanie tekstu i jego moderację. Jeżeli napiszesz tekst zaraz po otrzymaniu zlecenia, to musisz uzbroi się w cierpliwość. Moderator najczęściej sprawdza w ostatniej chwili, niektórzy klienci akceptują od razu i wystawiają oceny, inni czekają na automatyczną akceptację.
 8. No i super, co im pasuje to zmieniają. Napisałam reklamację w sprawie pkt naliczonych bezpodstawnie w okresie zmiany regulaminu i cisza. Nie dostałam informacji odnośnie pkt starych i tych naliczonych po 16 stycznia. TB działa na zasadzie siły. To jest dla nas dobre to ok, przestrzeganie dat już niekoniecznie. Copy godzi się z tym lub jest blokowany. Przypomina mi to działanie jednej z partii, ale nie powiem której.
 9. Tak tylko na wyraźne życzenie, nie masz obowiązku znać znaczników SEO i nie należy to do naszych obowiązków. Odstawiasz za darmo robotę pozycjonera. Unikaj takich tekstów, bo później będziesz miał ich nadmiar. Z tego co się zorientowałam, to jest tylko jeden taki klient.
 10. Generalnie nie chwytam się za tekst od razu, ale nie odkładam na ostatnią chwilę. Najczęściej jest tak, że dostaniesz jedno zlecenie, akceptujesz, a potem kilka zleceń z terminem co 5 min. Trzeba to rozsądnie rozłożyć. Biorę tylko indywidualne. Na dziś miałam 3 teksty, na jutro 6 na niedzielę 10, wszystkie po 2500 zzs. Staram się rozkładać sensownie, ale dla mnie najlepsza jest presja czasu.
 11. Najpierw przeczytaj kilka artykułów, baza wiedzy będzie wystarczająca. Najgorsze jest wymyślenie różnych tematów. Ja co jakiś czas wychodzę na papierosa i zawsze wpada mi do głowy kilka pomysłów. Niby niezdrowo i drogo, ale metoda skuteczna. Jedne teksty pisze się łatwo, inne trochę trudniej. Z czasem dojdziesz do wprawy.
 12. Nowy regulamin przewiduje automatyczne anulowanie pkt karnych po 3 miesiącach. Regulamin obowiązuje od 16 stycznia. Zgodnie z zasadą, że prawo nie działa wstecz, 16 stycznia powinny zostać wtedy wyzerowane. I tu powstaje problem. Ostatni pkt karny dostałam 15 grudnia, więc powinien być anulowany 15 marca. Jednak podejrzewam, że nastąpi to dopiero 16 kwietnia. Dalej w opisach jakościowych nie ma tekstu eksperckiego, ani w opisie typów tekstów, więc nikt nie ma szans ich zlecać i napisać. Przed chwilą po głębokim kopaniu znalazłam je w ofercie, przeznaczone są dla tych, którzy podpisali umowę z prawami autorskimi. Może ktoś się podzieli swoimi uwagami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy