Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam czasy, jak w ciągu kilku minut rezerwowało się 5 zleceń składających się z 7 tekstów SPECJALISTYCZNYCH. Były to teksty na 2K lub 3K, co przy tych krótszych tekstach potrafiło dać zarobek ok. 700 zł, a robiło się to w jeden lub półtora/dwa dni, dało się żyć, dziś już tam nawet nie zaglądam

Edytowane przez amebix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na TB polega na tym, że duża część klientów zaczęła zlecać teksty tylko indywidualnie i stąd wciąż niemal pusta tablica ze zleceniami. Wnioskuję to po wynikach TOP10. Na zleceniach tylko ogólnodostępnych takie wyniki nie byłyby możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w tym miesiącu ranking wygląda dosyć imponująco. Aczkolwiek nie wiem, czy rzeczywiście jest tak, jak mówisz, Pawig. Byłam w rankingu w czerwcu (choć ledwo, ledwo), a indywidualne zlecenia dały mi do tego nie więcej, niż jakieś 10-15%. I nie napracowałam się też jakoś zanadto - raczej był to efekt napisania wielu tematycznych po kilka tysięcy znaków. Specjalistyczny miałam chyba tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, oczywiście to nie jest zero jedynkowe. Nie twierdzę, że to tylko i wyłącznie zlecenia indywidualne. Wydaje mi się po prostu, że w porównaniu z zeszłym rokiem tylko indywidualnych jest po prostu nieco więcej niż ogólnodostępnych. I chyba wolę trzymać się tej wersji :) bo w innym wypadku porównując liczbę zleceń z 2018 do 2019 oznaczałoby to, że spora część klientów zrezygnowała z serwisu. Przypominał, że jeszcze w zeszłym roku czym zupełnie normalnym było ponad 1000 tekstów do napisania na tablicy niemal codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 tekstów? Brzmi nieźle. Czy to były same precle i katalogi, czy też teksty do rezerwacji? A co do hipotetycznej rezygnacji klientów, nie da się ukryć, że to jest serwis o ograniczonej funkcjonalności. Nawet, jeśli zamówiony zostanie tekst specjalistyczny, są takie wymagania, których po prostu nie sposób postawić po cenach na tyle niższych od rynkowych. Oczywiście, mimo to i tak bywają stawiane (nawet w zapleczowych), ale wydaje mi się, że TB w takim przypadku opowie się po stronie copywritera. Trochę szkoda, że nie ma tu możliwości zamówienia tekstu w osobnej, personalizowanej kategorii, z dowolnie ustaloną ceną, potencjalnymi wymaganiami dodatkowymi i możliwością bezpośredniej komunikacji klienta i autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie... spółka Textbookers opublikowała sprawozdanie finansowe za 2018 rok. W telegraficznym skrócie - osiągnięto zysk netto w wysokości 101.753 PLN.

Myślę, że taki wynik pozwala patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój portalu. Szczególnie biorąc pod uwagę kiepskie wyniki lat wcześniejszych (w 2017 była nawet strata).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, inverts napisał:

Fakt, w tym miesiącu ranking wygląda dosyć imponująco. Aczkolwiek nie wiem, czy rzeczywiście jest tak, jak mówisz, Pawig. Byłam w rankingu w czerwcu (choć ledwo, ledwo), a indywidualne zlecenia dały mi do tego nie więcej, niż jakieś 10-15%. I nie napracowałam się też jakoś zanadto - raczej był to efekt napisania wielu tematycznych po kilka tysięcy znaków. Specjalistyczny miałam chyba tylko jeden.

 

Popieram. U mnie w ostatnich miesiącach jest podobnie. Wydaje mi się, ze pusta tablica to efekt zbyt dużej liczby copy. Wszystkie teksty są wręcz rozszarpywane. Choć czasem trafi sie kura znosząca złote jajka i w ogólnodostępnych zleceniach, dlatego... Wracam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 lata temu zleceń było znacznie więcej i to w różnych kategoriach. Obecnie precle, katalogi i indywidualne, czasami o wygórowanych wymaganiach. Dzisiaj dostałam kolejne zlecenie na zapleczówkę 3000 zzs i wskazówki ile znaków ma być we wstępie, ile w każdym akapicie, żadnych wskazówek merytorycznych. Za 8 zł brutto. Odrzuciłam, bo nie będę liczyć. Za chwilę dostałam specjalistyczny na 3500 zzs z dokładnymi wytycznymi merytorycznymi, 20 zł więcej. Obaj zlecający to stali klienci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SeoMagic napisał:

napisz Gocha jaką ocenę dostaniesz za napisanie tekstu specjalistycznego na 3500zzs, gdzie masz mnóstwo wskazówek merytorycznych. 

 

 

O właśnie. Zleceniodawca za te kilka złotych oczekuje zapewne tekstu niemal encyklopedycznego. 3500 znaków bo więcej to już za duży koszt. Potem wpadają oceny 3 albo 4, bo mało rozwinięty temat, a przecież były wskazówki. Swoją drogą, ocena "4" to przecież "dobry". Z tą "dobrą" średnią na TB jednak nie opłaca się wtedy już pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seo Magic Klient nie wystawia ocen, ale zleca regularnie specjalistyczne. Opis do tekstu to ok. 2500 zzs, więc dokładnie wiem czego oczekuje. Teksty dotyczą ogólnie nieruchomości, więc nie wymagają wiedzy specjalistycznej. Spokojnie mógłby zlecać w niższych kategoriach. Trudniejsze pisałam na zaplecza. I tu ponownie wracamy do sprawy moderatorów dla zlecających. Do zliczania słów w akapitach, zliczania słów kluczowych i ich nasycenia są specjalne programy i na takich pracuję w firmie SEO za odpowiednio większą stawkę. Tu mam pisać teksty o określonej ilości zzs i ze słowami kluczowymi. Oczywiście muszą być merytoryczne. Dopasowanie do pozycjonowania już w to nie wchodzi. Z tego powodu określonych zleceń nie biorę. Zresztą aktywna na TB jestem tylko na początku miesiąca, nim nie dostanę zleceń na cały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gocha napisał:

Seo Magic Klient nie wystawia ocen, ale zleca regularnie specjalistyczne. Opis do tekstu to ok. 2500 zzs, więc dokładnie wiem czego oczekuje. Teksty dotyczą ogólnie nieruchomości, więc nie wymagają wiedzy specjalistycznej. Spokojnie mógłby zlecać w niższych kategoriach. Trudniejsze pisałam na zaplecza. I tu ponownie wracamy do sprawy moderatorów dla zlecających. Do zliczania słów w akapitach, zliczania słów kluczowych i ich nasycenia są specjalne programy i na takich pracuję w firmie SEO za odpowiednio większą stawkę. Tu mam pisać teksty o określonej ilości zzs i ze słowami kluczowymi. Oczywiście muszą być merytoryczne. Dopasowanie do pozycjonowania już w to nie wchodzi. Z tego powodu określonych zleceń nie biorę. Zresztą aktywna na TB jestem tylko na początku miesiąca, nim nie dostanę zleceń na cały miesiąc.

 

wiesz co to sarkazm?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności