Skocz do zawartości

50% naszych zamówień pochodzi z Google AdWords


marcus1

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie to znacie https://www.google.pl/intl/pl/ads/?fg=1

Mówienie, że 50% naszych zamówień pochodzi z Google AdWords to ściema, chyba że ktoś dokłada do interesu.

Swoją drogą, trochę to kiepsko świadczy od takiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW jest bardziej przewidywalne od większości firm seło. Dlatego nie dziwią mnie przypadki gdy ktoś płaci bezpośrednio G. Mało tego, będzie tego coraz więcej.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni dają gwarancje topów inni piszą o źródłach zamówień ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że skoro ich tam eksponują to pewnie firma ma dużo lepszy deal w myśl "użyjemy was w case study i macie AdWordsa za free, powiedzmy 150PLN / dziennie" i działając na takim układzie SPOKOJNIE mogą mieć 50% sprzedaży z AdWords.

Swoją drogą mają pozycjonowaną domenę i to niezgodnie z jedynymi słusznymi wytycznymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie, że 50% naszych zamówień pochodzi z Google AdWords to ściema, chyba że ktoś dokłada do interesu.

To zależy co sie sprzedaje.

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie, że 50% naszych zamówień pochodzi z Google AdWords to ściema, chyba że ktoś dokłada do interesu.

To zależy co sie sprzedaje.

Jeżeli ktoś kto by sprzedawał np. wirówki do wzbogacania uranu, powiedział mi "50% naszych zamówień pochodzi z Google AdWords", to bym mu uwierzył, ale nie rzeczy tak powrzechne jak nosidełko dla niemowląt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie rzeczy tak powrzechne jak nosidełko dla niemowląt

Dla niemowląt nie, ale nosidełka dla kotów to całkiem dobry interes, zwłaszcza te nowoczesnego typu:

xb1k.jpg

Mam znajomego, który sprzedaje produkty z branży budowlanej dość jeszcze niszowe jak na rynek polski i drogie i jakieś tam zamówienia z samego adwords ma.

Ja w tej chwili adwords używam głównie do szacowania i analizy ruchu na dane frazy, tymbardziej jest to przydatne od kiedy google prawie wszystkie wejścia z szukajki pokazuje jako "not provided" a dane z GWT są mało miarodajne i nie da sie na ich podstawie ocenić zachowania usera na stronie.

Nie wiem czy u was też tak jest ale ja zauważyłem na stronach, które obserwuje, że ruch z adwords jest dużo gorszy niż ten z naturalnych wyników. W sensie krótsze wizyty na stronie, mniej stron/wizyte i mniejsza konwersja.

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% dla mnie wydaje się niemożliwe, przynajmniej nie ta branża i nie ten czas. Chyba że - jak było wspomniane - mają 2 zamówienia miesięcznie w tym jedno z Adwords.

Jeszcze parę lat temu faktycznie dało się w tej branży uciułać tanim kosztem ruch na stronie i zrobić z tego dobrą konwersję (o ile pamiętam w najlepszym okresie mieliśmy 1 do 100), tyle że w 2006/2007 roku PPC kosztował w okolicach 20 groszy i nie było porównywarek cenowych a serwisy aukcyjne dopiero się rozwijały do poziomu gigantów. Teraz średni PPC kosztuje w okolicach 2 zł (przybliżona stawka, bo są i droższe), więc z budżetem nawet 2000 nie da się wykręcić więcej niż 8000-10000 klików, a konwersja jest dużo, dużo niższa (chociażby dlatego, że potencjalny klient wyjdzie ze strony i wyszuka przedmiot na serwisie aukcyjnym). Tak więc kiedyś za 2000 robiło się 200 zamówień, tak teraz tę samą kwotę można zrobić około 20-30. Słowem - zupełnie się to nie opłaca,a przynajmniej tak pokazują moje doświadczenia na przestrzeni 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50% dla mnie wydaje się niemożliwe, przynajmniej nie ta branża i nie ten czas. Chyba że - jak było wspomniane - mają 2 zamówienia miesięcznie w tym jedno z Adwords.

to też jest 50% nie powiesz że nie :-)

btw dlatego mnie taki statystyczny bełkot nie rusza -jeśli mój kolega ma dwie kochanki a ja nie mam żadnej -to statystycznie mamy po jednej kochance ;)

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niemożliwe, mogą mieć i 95% zamówień z adwordsa, bo nigdzie indziej ich nie widać. Kwestia tylko czy im się to opłaca, tu ważna jest stawka za klik i % zamówień. Weźmy dla przykładu np "odśnieżanie dachów", możesz pozycjonować przez cały rok tą frazę, a zamówienia będą w zależności od pogody, jak będzie marna zima, to zamówień może praktycznie nie być, po zdobyciu X zamówień i tak nie jesteś przerobić wiecej

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili adwords używam głównie do szacowania i analizy ruchu na dane frazy, tymbardziej jest to przydatne od kiedy google prawie wszystkie wejścia z szukajki pokazuje jako "not provided" a dane z GWT są mało miarodajne i nie da sie na ich podstawie ocenić zachowania usera na stronie.

Tzn jak sprawdzić w Adwords wejścia ze statusem "not provided"?

Może czas wkońcu zrobić remonty mieszkań Warszawa - To Twój fachowiec w Stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności