Skocz do zawartości

Słownik Małego Pozycjonera


MMP

Rekomendowane odpowiedzi

wojtecki1: a co data rejestracji ma do wiedzy?! O czym że niby to ma świadczyć?

traxx: nie ma tłumaczenia dla słowa ping. Ping w tym przypadku to powiadomienie np. wyszukiwarek o pojawieniu się nowej treści na danej stronie. Pingowac możesz na przykład za pomocą narzędzia Ping-o-matic!, czy innych - znajdziesz coś w dziale Narzędzia.

Przez dopalenie rozumiemy dodatkowe podlinkowanie dużą ilością linków w krótkim czasie, na przykład za pomocą rotacyjnego SWL czy blasta xrumerem. Dobrym pomysłem jest linkowanie swoich wpisów w katalogach za pomocą np. dowolnego rotacyjnego SWL aby się zaindeksowały (średnio 1000ptk na tydzień, dwa wystarczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Roseo, dziekuje za odpowiedzi. Pytalem o pingowanie, bo nie mam pojecia co to jest i i nie wiem po co jest, a dlatego zaznaczylem, ze po polsku prosze, bo kiedys jak pytalem to mnie odeslano do en wiki i niewiele mi to rozjasnilo

@wojtecki1: wybacz, teraz dopiero zczailem, ze twoj post byl do mnie. ograniczylem sie do preclowania i katalogowania, jak sie bawilem SWLami to dostalem filtra, a o pingowaniu widzialem na tym forum dyskusje, ktore wymagaja podstawowej wiedzy o nim - a z podstaw nie znalalzem nic procz linka do en.wiki

Edytowane przez traxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję za wątek. Boję się pytać o rzeczy dla innych oczywiste, a jak czytam te "bardziej zaawansowane" posty to nie wszystko niesetety rozumiem. Ale to mi bardzo pomoże. Ślicznie dziękuję. Jedyne co to zastanawiam, ile z tego jest jeszcze aktualne:( - wszystko się zmienia, a algorytmy googla chyba najszybciej:(. No nic, zobaczymy. Jeszcze raz dziękję wszystkim, którzy uchylają rąbka tajemnicy takim zielonym jak ja.

Maszyny czyszczące | Chemia profesjonalna

Jednocześnie polecamy włoskie myjki ciśnieniowe firmy Maer.

Ponadto sprzedajemy też wózki serwisowe. Zapraszamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy dalej aktualna. Jeżeli Cię to pocieszy, to od kilku dni pracuję nad swoim, o wiele bogatszym słownikiem, ale zostało mi jeszcze kilkanaście, a może i kilkadziesiąt fraz do wytłumaczenia, póki co mój słownik zawiera 39 fraz, skrótów i innych niezrozumiałych terminów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo przydatna sprawa. Mimo, iż SEO bawię się (nieregularnie) od kilku miesięcy to i tak czasem wrócę do tego wątku, nie tylko po to, aby odpowiadać na pytania. Chociaż niektóre definicje przydałoby się bardziej rozbudować, jak np. "Filtr".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Długi ogon - definicji jest wiele, generalnie są to frazy których jest dużo, nie pozycjonujesz ich osobno, powinny wychodzić z automatu - dzięki optymalizacji serwisu. Pojedyncza fraza nie przynosi znaczącego ruchu - jednak ponieważ jest ich bardzo dużo, ruch przez nie generowany potrafi być bardzo duży.

Główne frazy generują Ci np. po ~1000 wejśc miesięcznie każda, długi ogon - po 5-10 wizyt. Niby mało ale jeżeli jeżeli będziesz miał takich fraz 1000 czy 10 000 - to ruch przyniosą już spory.

Nie skupiasz się na żadnej z fraz z długiego ogona, nie interesują Cię spadki ani wzrosty konkretnej frazy - liczy się średnia.

Średni ogon - frazy z półautomatu, wejścia zwiększone dzięki optymalizacji ale jest ich mniej i w jakimś stopniu są sprawdzane i "dopalane" pozycjonowaniem - np. masz usługę którą sprzedajesz i 100 miejscowości w PL, promujesz 2 odmiany typu fryzjer miasto, fryzjer w mieście - daje to 200 fraz. Każde miasto ma swoją podstronę z adresem, optymalizujesz te podstrony (wg szablonu a nie każdą indywidualnie) i kierujesz do nich linki w małej ilości - na każdą tyle samo (według schematu).

Nie zajmujesz się osobno (poza wyjątkami - te wypadają z "ogona") frazami, możesz ewentualnie sprawdzić raz na jakiś czas listę, wygenerować zestaw "do dopalenia" i podlinkować mocniej.

Tak to przynajmniej wg mnie wygląda, co specjalista to definicja.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności