Skocz do zawartości

OmniFLASH - Nowa dodawarka/system/automat pozyskujący tysiące linków


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zgodnie z modą na dłuższe posty, zaczętą przez Soprano ;), chciałbym i ja wypowiedzieć się, ale nie w temacie działania programu, tylko w kwestii opłat, funkcji i co naprawdę za to mamy. Żeby nie zostać źle zrozumianym zaznaczę na początku że, tak jak większość, pokładam duże nadzieje w docelowym i poprawnym działaniu OF i doceniam fakt, że jest on rzeczywiście kombajnem, który może wiele zaoferować - to piszę szczerze. Z lekkim przekąsem natomiast pogratuluję Piotrowi jego technik marketingowych, przyznając jednocześnie, że nie można mu odmówić odrobiny geniuszu i doskonałego wyczucia czasu i nastrojów użytkowników jego wcześniejszych softów :)...

Zacznę z grubej rury - nie polecam "darmowego" przejścia z OA na OF PRO (OA). Stanowczo lepiej poczekać, aż niezależni PiO-testerzy, a nie beta-testerzy powiedzą z czystym sumieniem, że OF działa (skutecznie) i bez większych błędów. Stanowczo lepiej zakupić wtedy wersję OF PRO lub bardziej majętni (abonament miesięczny) OF PRO+. Do tego czasu najlepiej zostawić sobie działające "stare" OA i nie tracić na niego licencji, bo najwyżej będzie się później miało wybór pod bardziej wymagające projekty (OF) i szybkie, mniejsze podlinkowanie (OA). Objaśniam czynniki i kwoty:

(wariant 1 - polecam)

Pozostajemy na razie na OA - brak kosztów (chyba że Kojotek "wycofując wsparcie" dla tego produktu nie będzie dawał pod OA już darmowych proxy, co oznacza miesięczny koszt za kilka przyzwoitych prywatnych proxy ok. 20zł).

Dobry hosting OA - ok. 50zł rocznie (nie robię reklamy gdzie, jak ktoś chce to napiszę na prv)

Kupujemy OF PRO (bez abonamentu bo np. nie chcemy co miesiąc go płacić) i mamy koszty:

Hosting - najtańszy na Hexcom to ok. 200zł brutto, ale nie wiadomo w końcu czy będzie on na 100% spełniał oczekiwania i czy, jeśli będziemy chcieli mocno i szybko wykorzystywać OF, nie trzeba będzie przejść na najtańszy VPS (również piszę tu o Hexcom) i dopłacić różnicę ok. 140zł (jeśli się da, bo jeśli nie to kolejne 340, ale zakładam że Hexcom pójdzie na "wymianę"). OF nie daje proxy - jak powyżej nastukałem, najtańszy pakiet 5 prywatnych proxy to ok. 31zł miesięcznie. Co jakiś czas zapragniemy zrobić sobie update i upgrade OF, update modów i, być może, dostęp do premium baz (w końcu chcemy wykorzystywać narzędzie porządnie) - to daje ok. 310zł. Przeliczam w sposób uproszczony 1USD=ok.3,1zł. Do tego najtańsza captcha to koszt 4,30zł za każdy 1k złamanych (mówię oczywiście o deathbycaptcha). Powiedzmy, że olejemy te captcha, bo ciężko wyliczyć koszt teraz, ile ich pójdzie przy full-projekcie, ale może jednak załóżmy, że na miesiąc każdy średnio zużyje ich min. 5k a na 100% oczywiście będzie ich więcej ;) i mamy realne koszty używania OF PRO:

hosting OF PRO (lub PRO+) - 200zł

proxy - 31zł x 12 miesięcy = 372zł

1 raz na rok (!) pełny update, upgrade itp. - (100USD) 310zł

captcha - ok. 20zł x 12 miesięcy = ok. 240zł

dobry hosting OA - ok. 50-60zł rocznie (nie robię kryptoreklamy gdzie)

więc roczny szacunkowy koszt używania OF PRO = 1122zł (a jeśli będzie potrzebny VPS to 1260zł), co daje ok. 100zł miesięcznie :D. Zwracam uwagę, że dysponujemy w tej sytuacji DWOMA NIEZALEŻNYMI SOFTAMI - OA i OF Pro.

(wariant 2 - odradzam)

Przechodzimy "darmowo" i "na szybko, szybko" na OF PRO (OA). I co mamy tak naprawdę? NIC, albo prawie NIC nie zyskaliśmy. Ta wersja pozwala tylko na 5 modów, z czego jeden trzeba "zużyć" na rejestrowanie WP, więc najlogiczniej będzie dobrać sobie 4 nowe skrypty (w stosunku do OA) czyli: articlefriendly, articlescript, buddypress i expressionengine. TO JEDYNE CO ZYSKALIŚMY "bezpłatnie" przechodząc na OF PRO (OA) :D.

Przepraszam, zyskaliśmy możliwość podpięcia deathbycaptcha jeszcze.

A oto koszty:

hosting OF PRO (OA) - 200zł

proxy - 31zł x 12 miesięcy = 372zł

1 raz na rok (!) pełny update, upgrade itp. - (95USD) 295zł

captcha - ok. 20zł x 12 miesięcy = ok. 240zł

roczny szacunkowy koszt używania OF PRO (OA) = 1107zł, a dysponujemy JEDNYM GORSZYM softem. Dlaczego gorszym? Ano "po łebkach" patrząc:

- okrojony overclocking i procesy

- nici z "bardzo szybkiego" dodawania

- nici z "autopilota"

- okrojona ilość modów (5 zamiast FULL), więc żebyś skisł bazy podstawowej sobie nie rozbudujesz, bo bez większej ilości modów to niemożliwe i nie skorzytasz

- okrojona baza

- seotools, automatyczne tłumaczenie, globalna captcha, dostęp do premium modów - BRAK

I wiecie, jak widzę przyszłość? Zaniedługo wszyscy na "hurraaaaa!" będą przechodzić na OF PRO lub PRO+, bo zobaczą, że dali się zrobić w konia przesiadając na OF PRO (OA), nabiją po raz kolejny kasę Twórcom, a ci będą się hahać że łosie (tak, ja też jestem takim łosiem) zapłacili i tak i tak, a teraz będą mieli TYLKO OF PRO, bo jak widzicie wasze OA (łosie) poszło się paść...

BTW - OF raczej nie działa 100% skutecznie, problem prywatnych WP pozostaje nierozwiązany, ale poczekam te 72h na support bo nie mam zamiaru płacić 25zł/8USD za szybszą reakcję ;)

I na koniec - mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem, jeśli ktoś tak uważa niech popatrzy raz jeszcze na początek mojego postu.

I na koniec po raz drugi - ciekawe, czy będzie można wrócić z OF PRO (OA) na "stare" OA?

[ Przepraszam nie popatrzyłem na wątek OmniAdda - otóż NIE MOŻNA wrócić do OA ;) - pytanie nieaktualne ]

I na koniec po raz trzeci - odrzucając koszty captchy i premium baz (bo w końcu nie wiem czy są one dostępne lifetime czy nie) i tak nie niwelujemy różnicy pomiędzy wyliczonymi opcjami.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soprano

A pisałeś może do supportu czy da się to zmienić? Mająć hosting dedykowany pod soft omni głupio byłoby nie obsługiwać najnowszego softu.

Co prawda nie na dedykowanym, a na współdzielonym, ale odpisali że jeżeli to jest niezbędne do działania, to u nich to nie będzie działać :)

Może na dedykowanych będzie inaczej, ale problem Kojotek zgłaszał jakiś czas temu, skoro do dzić maja to gdzieś, to... ja tam już konta nie przedłużę z OA, Klientow też będę pchał gdzie indziej. Zostawię tylko jedno konto by kilka stronek smigało :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zakrecony

Napisałem do supportu i dostałem informację, że nie będzie działać. Dedykowany pisałem w sensie "przeznaczony", też miałem współdzielony. Nie wiem jak będzie w przyszłości, ale na chwilę obecną OmniFlash nie działa na hostingu Hekko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszym wyjściem będzie własny VPS. W sumie chyba żałuję, że nie skorzystałem z https://seo-z.pl/vmline-pl-serwery-vps/ - wiem, że Kojotek odradza, ale dwóch znajomych ma tam OF i im działa wszystko dobrze.

Z tego co pamiętam na hexcom są limity co do wywołań cronów. Chyba 10.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arve_lek

Na VMline działa OmniAdd, OmniSpeed i OmniFlash!

Wiem bo mam.

I krew mnie jasna zalewa jak widzę w panelu omni, że osoby mające w VMline swoje zabawki nie mają supportu!

M

Edycja:

OmniPing też działa!

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie limity wywołań cronów?

W OS wprowadzili kiedyś: overclocking

Adding

Forum

Register

Omni Checker & CCL

Commentator

Pings

Support received e-mails

Easydir verification

Łączna ilość wątków nie może być większa jak 10.

Nie wiem jak będzie w OF, bo jeszcze nie się w niego nie zagłębiałem :) Niemniej jednak na hexcom OS hula bez zarzutów. Choć moim zdaniem 10 wątków musiało zostać wprowadzone, bo inaczej serwer by ludzie zajeździli.

Na VMline działa OmniAdd, OmniSpeed i OmniFlash!

Też słyszałem, że działa.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności