Skocz do zawartości

OVH podnosi ceny za IP - sporo


diagnosta

Rekomendowane odpowiedzi

fantaści.. czytać regulamin.. niestety zgodnie z nim OVH może zrobić z tymi IP wszystko..

W związku z faktem, że bloki adresów IP występują w ograniczonej ilości a ich dostępność jest

hipotetyczna, OVH nie gwarantuje możliwości przyznania bloków adresów IP.

OVH nie gwarantuje również bezterminowego wykorzystywania adresów IP przez Klienta. Adresy IP mogą być w każdej chwili przyznane innemu Klientowi. W sytuacji kiedy obecny Klient jest kontaktowany przez osoby trzecie z powodu wykorzystania puli adresów IP, OVH ma prawo do podania mu danych umożliwiających kontakt z poprzednim Klientem.

Edytowane przez miz

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przyszło:

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na naszym forum, dostępnymi pod adresem

https://forum.ovh.pl/showthread.php?t=15708, dostępne zasoby adresów IPv4 zostały praktycznie

wyczerpane. Z tego powodu jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia zmian w

systemie naliczania opłat za adresację IPv4 w naszej firmie.

Od 6-go grudnia 2012 każdy dodatkowy adres IPv4 będzie kosztował 4.00 PLN

netto/m-c. Płatność dotyczy wyłącznie adresów IP fail-over oraz bloków

adresowych RIPE. Główny adres IP przypisany do serwera pozostaje darmowy.

W związku z tymi zmianami, opłata instalacyjna za bloki adresowe IP RIPE

zostaje zniesiona.

a więc teraz będzie trzeba bedzie bulić za każde IP

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź doszczegółowiająca:

Witam,

Od 6 grudnia 2012 każdy adres IP failover i w bloku Ripe będzie płatny. Dotyczy to również adresów aktywowanych wcześniej.

Pozdrawiam

Aneta W******

zostawię sobie 64 IPki - wystarczy :)

Edytowane przez zgred

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów. Niektórzy kilka dni temu zapłacili za serwer ze starej oferty, ponieśli jednorazową opłatę około 1300 PLN za pakiet adresów, a teraz mają to płacić co miesiąc? I to jeszcze wraz z tymi śmiesznymi zastosowaniami profesjonalnymi, które były co miesiąc naliczane właśnie po to, by OVH sobie mogło odbić korzystną cenę pakietów IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normanos, a nie sądzisz, że taka decyzja powinna zostać podjęta wobec nowych usług, a nie już działających? Ch** mnie interesuje, że coś im się przestało opłacać. Dawali możliwość zakupu/przypisania do serwera bloku adresów IP bez miesięcznej płatności. Zapłaciłem. Na forum OVH obrońcy żabojadów twierdzą, że to słuszne posunięcie, bo ludzie byli zachłanni i brali więcej IP niż potrzebowali. Nawet jeśli ktoś zapłacił za więcej adresów niż potrzebował to jego problem - przepłacił, ale to OVH ustaliło ceny i warunki. Równie dobrze mogę sobie kupić nowy samochód z salonu, wstawić do garażu i nigdy do niego nie wsiąść. Może akurat ktoś inny by go też chciał kupić, ale to ja zapłaciłem. I w związku z tym, że brakuje obecnie w salonie takiego modelu to dealer żąda zwrotu lub miesięcznej płatności za samochód, ponieważ znalazł się inny chętny. Śmiechu warte. Tak samo jak śmiechu warte są głosy, że to seowców, hostingów SEO itd.

Screen wstawiony poniżej też dość ciekawy. Nie ma to jak zmiana warunków/zdania "bo tak".

adresacjaipv4forumovhpl.png

PS. Zgred, kogo to interesuje ile adresów IP sobie zostawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, niesądzę - to nie ma znaczenia. Nie mój cyrk, nie moje małpy. OVH samo narobiło sobie taki burdel rozdając jak nikt inny całe klasy za bezcen na lewo i prawo to teraz muszą się zmierzyć z rozszalałymi klientami. Ich prawnicy z pewnością już się tym zajęli. Ogólnie przyjętą zasadą jest taka, że zmiana jakiejś ceny zaczyna obowiązywać po zakończeniu trwania umowy/okresu abonamentowego - chyba, że dana umowa stanowi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj nie ma zmiany ceny usługi. Tu jest wprowadzenie opłat za produkt, który był już jednorazowo opłacony. Dla mnie to spora różnica.

To czy OVH rozdawało adresy IP to już nie moja brocha, nie interesowałem się tym. Była odpowiednia oferta, która mi odpowiadała to z niej skorzystałem.

Informowanie ludzi o jakichś zmianach za pomocą maila z linkiem do wątku na forum, gdzie post był jak dotąd kilkukrotnie edytowany jest według mnie poważnym nadużyciem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności