Skocz do zawartości

Skończmy z unikalnością opisów w katalogach


Andddrew

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie zatwierdzam wpisy i wpadło mi do głowy kilka przemyśleń a propos unikalności opisów. Dotyczą one bardziej osób, które chcą katalogować swoją stronę lub strony Klientów na szerszą skalę w Seokatalogach. Problem unikalności opisów w mniejszym stopniu dotyczy kogoś, kto ma jedna stronkę do skatalogowania, ale jest poważnym problemem dla osób z większą ilością stron.

Załóżmy że chcę dodać swoją stronę do 2000 seoków. Do tego stworzyłem, porządne zaplecze, powiedzmy 20 dobrych stron, też chcę je dodać do katalogów (powiedzmy do 500 każdą zapleczową stronę), to oznacza, że muszę napisać 12000 - dwanaście tysięcy opisów.

Przy takiej ilości, jest po prostu niemożliwe napisanie 12 000 oddzielnych unikalnych opisów - sprawdziłem to na wielu copywriterach, każdy po napisaniu powiedzmy 50 opisów na jakiś temat, zaczyna się powielać i kolejne opisy są coraz bardziej podobne do siebie i coraz słabszej jakości, dużo gorszej niż synonimizowany opis. Dodatkowo napisanie takiej ilości opisów jest baaardzo drogie = 12 000 x 30 groszy za opis 500 znakowy = 3 600 zł!.

Dlatego osoby które katalogują strony dużych Klientów (lub swoje), muszą używać opisów z synonimami - nie ma innej możliwości. Oczywiście taki opis, powinien mieć sens po wymieszaniu (czego niestety nie wszyscy przestrzegają).

Zauważcie drodzy właściciele katalogów, którzy masowo odrzucacie wpisy za powielony opis - działacie przeciwko sobie, gdyż ja takie katalogi wyrzucam z bazy, a Wy tracicie potencjalny dochód. Odrzucają synonimizowane wpisy katalogerów, tracicie sami.

Bo przecież, jeżeli płacę za wpis, i dodaję stronę do katalogu, to zależy mi na tym, żeby ją zindeksować i mieć zaindeksowany link a nie tylko wpis. I co ważne, są sposoby żeby to zrobić i zaindeksować wpis skutecznie, a powielenie opisu wcale temu nie przeszkadzają.

To są oczywiście tylko moje przemyślenia, ale zapraszam do dyskusji jestem ciekaw stanowiska obydwu stron. Na blogu zgreda: jest ciekawa dyskusja, ale widzę po ostatnich odrzutach że podejście właścicieli katalogów jest coraz bardziej restrykcyjne, pytanie kto ma słuszność?

Pozdrawiam

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działacie przeciwko sobie, gdyż ja takie katalogi wyrzucam z bazy, a Wy tracicie potencjalny dochód

Przestań się martwic czyimiś dochodami zajmij się lepiej swoimi ( bez obrazy), i tyle, dyskusja niema sensu, moje katalogi co chce to robię ( dzisiaj chce unikatu, jutro nie chce, a popojutrze życzę sobie 10 ZL za wpis), nie podoba się nie dodawaj, wyrzucaj z bazy, rób co chcesz. jeśli chcesz mieć linka z czyjegoś katalogu postaraj się, nie chcesz dodajesz do webmini ;) ( i to tych najgorszych bo ja swoje czas od czasu moderuje i banuje IP !!!). Kazdy obecnie już wie unikaty lepiej się indeksują, wiec to ty kolego działasz przeciwko sobie bo taki syf nigdzie nie zindeksujesz. Robilem kupe testow przy masowym prostowaniu.

do 500 każdą zapleczową stronę

za zaplecza w seokatalogach ban jest bez ostrzeżenia :D

I co ważne, są sposoby żeby to zrobić i zaindeksować wpis skutecznie, a powielenie opisu wcale temu nie przeszkadzają.

nie wiem o jakich ilościach mówimy

ja robiłem testy na 100-500 tys postów ma zupełnie inne zdanie.

Dienie kataloguje ok 10-20 stron w seokatalogach, wiec na temat indeksowania tez wiem swoje, można oczywiście i Wikipedia zindeksować, tylko pytanie brzmi jakimi kosztami i czy na dlógo.

2. Robilem test na seokatalogach - podobne domeny, podobnie linkowane jeden ma pona 1 rok unikalnosc nie pilnowałem SITE 650 ( ilosc wpisow 1900)

drugi sprawdzam szczegółowo unikaty SITE 9800 ( ilosc wpisow 850) .

Dalej niema co kometowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu zgreda: jest ciekawa dyskusja, ale widzę...

W katalogu zgred.pl mam troche stron, nie chciało mi sie sprawdzać wszystkich, ale dwie sprawdziłem.

1 - ma powielony opis w ilości około 59500 wg google

2 - ma powielony opis w ilości około 59000 wg google

Obie strony były i są nadal katalogowane, jedna i druga podstrona na zgred.pl z tymi nieunikalnymi opisami siedzi w indeksie G i ma nawet cache. Oczywiście podstrony z wpisami nie pozostawiłem same sobie, ale to inna historia. W swoich katalogach nawet nie zawracam sobie czasu na unikalność, wolę porządny opis niż jakieś g***o napisane pod regulamin. I zgadam się z MaxPan'em, każdy właściciel ma swój cyrk i swoje małpy i nic osobom dodającym do tego ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie katalogowania jednej strony i stworzyłem 5 opisów do katalogów i mnie gó**o obchodzi co admini katalogów zrobią.

Jak dodadzą moją stronkę to je dopalam co powoduje że mają korzyść bo to że podlinkuję wpis przekłada się na większą moc katalogu, a jak odrzucają mój wpis "nie unikalnym opisem to mam pewne powiedzenie "walcie się administraorzy katalogów ;)"

Niech sobie tacy admini katalogów prowadzą je i niech giną śmiercią naturalną !!!

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie katalogowania jednej strony i stworzyłem 5 opisów do katalogów i mnie gó**o obchodzi co admini katalogów zrobią.

Jak dodadzą moją stronkę to je dopalam co powoduje że mają korzyść bo to że podlinkuję wpis przekłada się na większą moc katalogu, a jak odrzucają mój wpis "nie unikalnym opisem to mam pewne powiedzenie "walcie się administraorzy katalogów :D"

Niech sobie tacy admini katalogów prowadzą je i niech giną śmiercią naturalną ;)

Masz rację w 100% ;) Zapraszam do moich katów :)

Pozdrawiam

Baza stron z wysokim  Page index Authority 41  i  Domain Authority 30
Serwis Ogłoszeń z danymi tele-adresowymi, ofertą oraz linkiem do strony!
Serdecznie Polecamy..Dodaj ogłoszenie już teraz! Nie Czekaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczycie z tą unikalnością, przychodzi menta która wszystko kopiuje na denne zaplecze x10 i tyle macie z tej walki o unikaty. Potem wątki na PIO w podobnym stylu
Tylko jedna firma w Polsce mogla wpaść na taki patent, ale chyba zapomnieli że jednym strzałem można było odkryć całe to spamerskie podwórko które na szczęście zamknęli bo zal. Co do unikalnych opisów, chcesz dodajesz nie chcesz nie dodajesz i usuwasz katalog z listy by nie tracić czasu i tyle w tym temacie.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się martwic czyimiś dochodami zajmij się lepiej swoimi ( bez obrazy), i tyle, dyskusja niema sensu, moje katalogi co chce to robię ( dzisiaj chce unikatu, jutro nie chce, a popojutrze życzę sobie 10 ZL za wpis)

I na tym powinna się skończyć cała dyskusja, bo to najlepsze możliwe podsumowanie tematu.

PS. Jeśli ktos poświeca własny czas na instalcję i moderację, opłaca transfer z własnych pieniędzey, a w przypadku seokatalogów kupuje licencję z własnych zasobów, to nic dziwnego, że w niektórych przypadkach życzy sobie czegoś w zamian.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy z synonimami zdecydowanie tak, swoją drogą sens wpisów oczywiście powinien być zachowany ale bez przesady. Jeśli katalog jest katalogiem do pozycjonowania a nie czytania to np. zdarzająca się zła odmiana mi nie przeszkadza.

Ale krew człowieka zalewa, tym bardziej jak ma darmowy katalog podczas sprawdzania unikalności kiedy 70% wpisów jest żywcem kopiowanych aż się odechciewa to sprawdzać. Kolejny problem to dodawanie takiego samego, unikalnego w danym dniu opisu do 100 katalogów w 3h. Jak dobrze pójdzie to połowa zostanie zatwierdzona jako unikalne zanim G zaindeksuje, którykolwiek z pozostałych. I teraz trzeba moderować kategorie powtórnie po jakimś czasie jeśli chcemy mieć pewność, że mamy unikaty.

Jeśli wszyscy zaczną przyjmować kopie to za rok czy dwa skrypt spotka podobny los co qlweb-a i kupa roboty i czasu jak krew w piach...

spis stron PR2 bezpłatny, moderowany katalog, za 3 komentarze wpis PREMIUM gratis

ciekawy katalog stron z PR1 - darmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej dyskusji... Właściciel katalogu ma prawo z nim zrobić co tylko ma ochotę - wymagać 100% uników albo zatwierdzac jak leci, akceptować texty z mieszarek lub nie, albo zostawić katalog niemoderowany i nie przejmować się niczym. Nie podoba się regulamin katalogu - nie chcesz to nie dodawaj wpisów. Proste...

Moderując katalogi zwracam uwagę na to czy opis jest sensowny i logiczny - nie wymagam w 100% unikalnego opisu, bo to walka z wiatrakami... Wolę mieć w katalogu nieunikalny ale logiczny opis, który jeszcze często jest potem podlinkowany niż "unikalny" bełkot.

Sam dodając strony opis piszę w panelu własnego SEOKa i sprawdzam często unikalność, ale też bez przesady... Dlaczego?

Porównajcie na przykład https://www.katalog.mcportal.pl/info-21480.html

z ireno.pl/2011/07/07/darmowy-katalog-seo/

Unik na 2000 znaków i wpis za kilka złociszy poszedł się ..... a wnioski wyciągnijcie sobie sami i skończcie te głupie dyskusje.

Co myślę na temat właściciela strony www.ireno.pl niestety nie napiszę, bo miesiąc bez pisania na PiO by był ja k w banku...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności