Jump to content

Wilk

Forumowicze
 • Content Count

  1,330
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wilk

 1. Czepiasz się Herkules Precel to precel, bez merytoryki, byle po polsku. Słaby zaczyna być wtedy, gdy niektóre zdania i sformułowania są już nie polskie, a polskawe.
 2. Np. teksty o "jadalnych stołach" i o tym, że "trzeba wiedzieć, żeby wiedzieć". Plus ogólnie bez ładu, składu i logiki, wspomniany już w połowie tekstu nagle jakieś rozważania na tematy niezwiązane z dotychczasową treścią itp. A przypominam, teksty wykonane w kategorii "zapleczowe", Jasne, że to mniej niż tematyczne, ale więcej niż precle. Może raz się zdarzyło podlecieć tej autorce trochę wyżej z poziomem, ale po kilku jej tekstach jak widzę tego nicka to zwyczajnie szkoda mi czasu na więcej niż kilka wyrywkowych zdań (w których i tak zawsze znajdą się takie perełki). Ogólnie nie oczekuję po
 3. Część użytkowników ma dostęp tylko do precli i opisów katalogowych. A co do słabych precli: zwykłe precle mogą być strumieniem myśli (i tak u wspomnianej autorki jest cały czas), słabe precle dodatkowo są radosnym bełkotem.
 4. Czy admini mogliby przyglądnąć się "tfurczości" autorki o nicku Gr...a? Myślę, że mimo wykropkowania osoby z TextBookers będą wiedzieć o kogo chodzi, Nie wiadomo jakim cudem ma dostęp do tekstów zapleczowych, a wykonuje je na poziomie bardzo słabego precla (momentami zastanawiam się, czy nie wspiera się automatem). Sytuacja powtarzalna, zdecydowanie nie jednorazowa.
 5. 20 procent od 50 odwiedzin czy od dziesięciu tysiecy? Branza sezonowa, czy nie? Frazy jakie? I tak można zadać wiele pytań. Taki opis testu to żaden opis.
 6. Czy ktoś ma pomysł jak mierzyć przejścia z tego źródła? W GA wyskakują mi jako direct / none. Od razu mówię, ze tagowanie odpada, bo chodzi o mierzenie również wtedy, gdy ktoś sam z siebie przeklei URLa.
 7. U mnie pks poznań normalnie wyskakuje na pierwsyzm miejscu.
 8. No z tym różnie bywa, generalnie taka osoba ma 20 godzin na potwierdzenie przyjęcia zlecenia, jeśli tego nie zrobi przyjdzie e-mail z informacją o przekazaniu tekstu do głównej puli dostepnej dla wszystkich. Niestety nie ma opcji ewentualnego zablokowania takiego przekazania.
 9. Zalezy co zlecisz, kto weźmie, jak szybko zostanie zmoderowane i czy nie bedzie wymagało korekty. Ja zwykle czekam 3-4 dni, ale zdarza się, ze nikt nie weźmie tekstu i trzeba ponawiać zlecenie. Raz czy dwa wyszła też szybsza realizacja.
 10. Czy TB ma jakąś procedurę ew. anulowania zleceń? Chodzi o przypadki, gdy zaraz po wprowadzeniu zlecenia zauważa się błąd typu nieustawiona długośc tekstu. Potem takie zlecenie niepotrzebnie zaśmieca listę zleceń, a w sumie wystarczyłby mechanizm pozwalający na anulowanie w ciagu np. 3 minut od wprowadzenia.
 11. Bo średnia w ogóle powinna być odrębna dla każdego typu tekstu. Co z tego, że ktoś ma np. 5,5 z precli jeśli zapleczowe będzie pisac ledwo-ledwo. Albo np. Tematyczne będzie robić słabo, ale świetnie sie sprawdzi w opisach katalogowych i opisach produktów. Albo jeszcze inaczej: z precli będzie 4,0 bo ktoś hurtowo oceniał, a tematyczne pisze bardzo dobrze. A co do oceny 6 - jeśli skalę 1-6 porówna się do skali szkolnej, to tekstem bezbłędnym będzie 5, a 6 to tekst powyżej oczekiwań. Chociaż fakt, że skoro różne osoby różnie interpretują tą skalę to TextBooker powinien jasno opisać co ta skala o
 12. Przychodzi informacja o odebraniu zlecenia wskazanemu wykonawcy i: - odebrano po 20 godzinach, a wypadałoby po 24 (jednak zgłoszenia są dodawane czasem w porach, ze te koncowe 4h moga być kluczowe) - żadnej wzmianki które zlecenie i komu zostało odebrane - żadnej możliwości anulowania w tej sytuacji zgłoszenia, a przecież czasem wyjątkowo mocno zależy na jakości (np. wybredny klient końcowy) i wybiera się wtedy sprawdzone osoby
 13. No z zacytowanego komentarza wynika, że wymogów jakościowych nikt tu nie zgłasza, a ocena poszła za brak akapitów. To jak z kropkami. Nikt nie oczekuje, żeby w preclu była poprawność interpunkcyjna, ale dobrze by było, gdyby kilka kropek znalazło się w tekście.
 14. A nie jest tak, że jeśli komentarz wykreśli się w caości, a ocenę wstawi, to i tak wskoczy tekst domyślny? Bo na tekstach przeniesionych do archiwum widzę w kilku przypadkach dopisek "bardzo dopbry tekst" mimo, ze wydaje mi sie, że wystawiałem tam ocenę bez dopisków. To samo dotyczy oceny 6, bo potem ocenę maksymalną dostają ludzie, któzy "po prostu zrobili".
 15. Jest kilka braż, w których AdWordsy z drugiej strony maja całkiem niezłą kliekalność, a dużo niższe koszty. A skoro AdWordsy z drugiej storny ktoś klika, to i na wyniki organiczne moze trafić.
 16. Zależy czego oczekujecie i zależy kto to napisze. Ja z tego korzystam i w 3 na 4 przypadkach jestem zadowolony. Niemniej zdarzaja sie sytuacje, gdy ktos nie wiadomo po co siega po cos wyzszego niz precle (i jakim cudem zostal dopuszczony do specjalistycznych). EDIT: ogolnie warto na poczatku w ramach przetestowania roznych osob poswiecic jakas kwote, a potem wytypowac sprawdzonych wykonawcow.
 17. Może dlatego, że dla wydawcy lepiej, by teksty trafily do kilku wykonawców, a nie do jednego. Mniejsze ryzyko zawalenia terminu i mniejsze ryzyko, ze jesli bedzie zle napisane, to od razu calosc. Chociaz zawsze wtedy można grupowac po x tekstow na paczkę.
 18. Ta ocena 5 może wynikać ze średniej uzyskanej przy pisaniu wielu precli, podczas gdy inne teksty mogły byc niżej oceniane.
 19. Na to wygląda, dzisiaj dostałem info od administracji, że błąd usunięto i już powinno wszystko działać.
 20. Zróbcie jakis normalny system przyjmowania zgloszen/pytan/informacji o błędahc. W aktualnym zamiast odpowiedzi przychodzi link do formularza logowania na zewnetrznym serwisie (i co tam podać? login i haso z TextBookers? ale zaraz, przecież to inna domena...).
 21. A ja bym się kilka razy zastanowił przed zleceniem tekstów tematycznych komuś, kto jest ewidentnym hurtownikiem. Pytanie z jakiego orkesu czasu te 3200 tekstów, bo jak np. z pół roku to wątpię, by ocena powyżej 5 miala tu uzasadnienie. W ogóle oceny poszczególnych typów tekstu (preclem, katalogi, tematyczne itp) powinny być zliczane zupełnie oddzielnie.
 22. Wilk

  Top 9

  Tamto zdjęcie osiągało się przez dodanie na końcu zmiennej, mi chodzi o wyniki standardowe. I faktycznie, już kiedyś się zdarzało 9, rzecz w tym, ze od kilku tygodni widzę to na całkiem dużą skalę.
 23. Wilk

  Top 9

  Byc może to ja tak trafiam, ale na coraz większej liczbie fraz na pierwszej stronie wyników widzę Top 9, a nie Top 10 - też to obserwujecie?
 24. Np. takim, ze ten sam użytkownik może korzystać z GWT dla róznych witryn, których linkowanie ma jakieś punkty wspólne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy