Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

Przeklejam treść systemowych "aktualności", dodanych przed momentem.

Pozdrawiam, J.

-----

Szanowni Użytkownicy,

W dniach 16.04.2012-24.04.2012, występowały przejściowe problemy z wymianą "+1".

Jako największy w Polsce i zarazem jeden z największych na świecie system wymiany "+1", kontynuujemy wyzwanie opanowania algorytmu plusowania, pomimo, że praktycznie każdy większy gracz na rynku, spasował i wycofał się z tego typu kliknięć. Analizujemy dla Was, w sposób statystyczny, zagadnienia związane z problematyką (teoretycznie wypalających się) kont w serwisie plus, stron-proxy, stron klikanych, a także ciągle zmieniającym się kodem "+1", bez powiadomienia webmasterów. Nasze bieżące spostrzeżenia są takie, że główną przyczyną problemów w ostatnich dniach była kolejna, niezauważalna z punktu widzenia laika, ale znacząca zmiana w kodzie "+1" w ostatnich dniach.

Problem z plusami - teoretycznie - nie istnieje w wypadku malutkich klonów, które nie przekroczyły tysiąca kliknięć i nigdy nie będą miały przed sobą żadnej perspektywy rozwoju (upadną właśnie w momencie pierwszego "bana", przeważnie skutkującego paniką w zespole i zamknięciem projektu). My jednak przekroczyliśmy 4 miliony kliknięć od 10.000 Użytkowników - tylko z samej Polski - stąd jesteśmy zauważalnym graczem. Nie mamy zamiaru poprzestawać na laurach. To zwyczajny, przejściowy problem, prekursora i największego gracza na rynku.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa usługi, limity kliknięć z "+1" z kont zostaną zmienione na bardziej rygorystyczne. Ilość kliknięć wynosi teraz: 30 (dla kont Standard - dawniej 50), 60 (dla kont Loyal, Active, Business - dawniej 75). Zmiana dla wszystkich kont Standard, Loyal, a także dla jeszcze niewykupionych kont Active, Business, wchodzi z chwilą obecną. Ci wszyscy Użytkownicy którzy do chwili obecnej zakupili już konta Active, Business, będą posiadać utrzymane zagwarantowane (z dniem zakupu) stare (mniej rygorystyczne) limity, do końca wykupionego okresu abonamentowego. Przedłużenie kont będzie możliwe wyłącznie już na nowych warunkach. Jednocześnie nieznacznie zwiększamy dla wszystkich wymagany odstęp pomiędzy kolejnymi kliknięciami "+1", zachęcając do korzystania z FanCop Mini.

Prosimy o rozważne korzystanie z wymiany "+1" i niedopuszczanie do klikania astronomicznych ilości "+1", zbliżonych lub przewyższających liczbę odsłon strony. Prosimy aby na stronie plusowanej znajdował się przycisk "+1". Przypominamy także o możliwości odrzucenia już zaakceptowanych profili "plus" lub kont, jeżeli będzie istniał cień podejrzeń, że naruszają one dowolny punkt Regulaminu FanCop, w szczególności: korzystania z innych, szkodzących systemów wymiany lub usuwania kliknięć.

Aby żaden Użytkownik któremu w ostatnich dniach "nie weszły" plusy nie czuł się niezadowolony, prześlemy Wam przelewy korygujące w wysokości od 20% do 200% skonsumowanych w przedmiotowym okresie punktów. Zwrot 200% będzie dotyczył Użytkowników z aktywnymi na dzień 24.04.2012. godz. 16:00, kontami Active, Business oraz wszystkich Użytkowników którzy (kiedykolwiek, do 24.04.2012, godz. 16:00) zakupili od systemu punkty Plus. Pozostali Użytkownicy, otrzymają 20% wyrównanie zużytych w przedmiotowym okresie punktów Plus (jest to szacowana liczba kliknięć, które "nie weszły"). Wyrównanie dotyczy punktów skonsumowanych za okres: 16.04.2012-24.04.2012. Przelew i działania korygujące, będą wykonane w dniu: 25.04.2012, ok. godz. 12-tej czasu GMT+1.

Liczymy że po wprowadzonych zmianach, liczba efektywnych kliknięć będzie utrzymywać się na wysokim poziomie. W wypadku negatywnych wyników dalszych testów, będziemy podejmować dalsze działania, zmierzające do udoskonalenia naszego algorytmu.

---

Z poważaniem,

Administracja FanCop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobrze, że w końcu znaleźliście błąd. Dzisiaj na 15 klików 11 weszło - jest postęp! Jednak, żeby tak nie chwalić powiem, że aż 12 stron czeka na wylosowanie do klikania. Nie wiem czemu są pomijane, ale niektóre czekają prawie tydzień.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, tak od serca, wyłącznie w obrębie PiO, czyli ludzi bardziej "uświadomionych" w kwestiach technicznych - to p.. Google raczy zmieniać cichaczem ten swój kod co tydzień, więc wykażcie choć ODROBINĘ zrozumienia, jeżeli nie zareagujemy natychmiast. Siedzimy nad tym cały czas i na prawdę, testujemy każdą opcję. Już nawet sprawdzamy czy Wam się nie "popaliły" konta lub proxy, przy pomocy cholernie czasochłonnych i kosztownych mechanizmów.

Jeżeli ktoś z Was łudzi się że "n-ty systemik" postawiony na skrypcie za 19 USD przetrwa pierwszą falę banów (obecnie po ok. 1000 kliknięciach, czyli natychmiast), albo że jego właściciel będzie w ogóle zastanawiał się jak to naprawić (a nie "zwinąć interes"), to może oczywiście pozostać w swoim świecie złudzeń. Historia pokazuje, że wyłącznie nam się w tej kwestii udaje.

Obecnie sytuacja wygląda tak: po zmianie w naszym kodzie (dostosowaniu do "cichaczem" zmienionego przez Google kodu), kliknięcia wchodzą w całości. Bezwzględnie trzymajcie się TOS i wstawiajcie właściwe buttony na swoje strony. Bezwzględnie nie przeholowujcie z ilością plusów. Ci którzy kupowali od nas punkty, dostaną ich 2 razy więcej (w prezencie, żebyście byli zadowoleni), pozostali - tyle ile statystycznie ich kliknięć nie weszło. Normalne, ludzkie zachowanie, jak Ci coś chwilowo nie wyjdzie - w szczególności nie z Twojej winy.

Pozdrawiam, J.

P.S. Nic tak nie demotywuje jak kretyńska krytyka "jest do xxxx" (nie musisz korzystać - droga wolna, nie troluj), a nic tak nie motywuje jak konstruktywna krytyka "uważam że lepiej byłoby gdyby:".

P.S.S. Doszło także parę wykresów i statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już był ten temat poruszany, ale ciężko będzie wykopać więc zapytam.

Jest strona xxx i ma tam LikeButton, ale nie ma Fanpage, jednak ludzie klikali i się uzbierało. Jak dodać (i czy jest w ogóle jakiś sposó:co: to do FanCop`a, skoro adres nie zaczyna się od facebook.com tylko jest domeną i nie mogę edytować kodu na stronie?

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę z 15.04.12 - 12:55:

Ja bym jeszcze prosił o lepsze stronicowanie. Brakuje przycisku do przejścia na ostatnią stronę (teraz można tylko co 1).
Ewentualnie po dodaniu strony od razu przenosiłoby na ostatnia stronę, aby szybko przydzielić punkty bez zbędnego klikania. :-)

Przypominam jeszcze o tym:

aż 12 stron czeka na wylosowanie do klikania. Nie wiem czemu są pomijane, ale niektóre czekają prawie tydzień.
Oczywiście strony mają przydzielone punkty, ale w ogóle nie są klikane.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pewnie już był ten temat poruszany, ale ciężko będzie wykopać więc zapytam. Jest strona xxx i ma tam LikeButton, ale nie ma Fanpage, jednak ludzie klikali i się uzbierało. Jak dodać (i czy jest w ogóle jakiś sposó;) to do FanCop`a, skoro adres nie zaczyna się od facebook.com tylko jest domeną i nie mogę edytować kodu na stronie?

Jeżeli masz serwis: www.mojadomena.pl oraz klikałeś like na stronę: www.mojadomena.pl (a nie na fanpage, np. www.facebook.com/pages/12345idstrony lub alternatywnie www.facebook.com/mojadomena jeżeli już jest ustalony krótki adres), to póki co, takie lajki wpływają na pozycję w wyszukiwarce FB (spersonalizowanej, opartej o analizę aktywności Użytkownika i jego znajomych, znajomych znajomych i ogółu), z której obecnie nie ma zbyt dużej ruchu. Żeby bezboleśnie przekuć takie lajki na fanpage i zdobyć fanów, bez utraty bieżących kliknięć, musisz przeedytować źródło strony i ustawić tag og:admins (odsyłam Cię do helpa Open Graph w Facebooku) i wpisać tam ID usera który jest administratorem. Po dodaniu kolejnego lajka, admin automatycznie dostanie informację że powstała nowa strona-fanpage, której dane zassą się z danych strony-http. UWAGA, pamiętaj o ustawieniu pozostałych tagów Open Graph - to teraz podstawa, poza tym wyniki się cacheują w FB, na update źle wyglądających tagów możesz czekać w FB miesiąc. Informacje masz także w poradniku SEO Facebook, dostępnym w FanCopie. Najlepiej testuj sobie jak wygląda udostępniana strona z tagami Open Graph, poprzez testowe udostępnianie jej w FB z bzdurnym parametrem (np. "mojadomena.pl/?sdifjosij=spoirjgoiej") - wtedy cache będzie dotyczył tego bzdurnego parametru.

Ja bym jeszcze prosił o lepsze stronicowanie. Brakuje przycisku do przejścia na ostatnią stronę (teraz można tylko co 1). Ewentualnie po dodaniu strony od razu przenosiłoby na ostatnia stronę, aby szybko przydzielić punkty bez zbędnego klikania. :-)

Jest w todo. Jak nam nie odwalą takiej niespodzianki jak w 16-24.04, kiedy musimy rzucić wszystko żeby dobrze działało, to oczywiście dorzucimy.

aż 12 stron czeka na wylosowanie do klikania. Nie wiem czemu są pomijane, ale niektóre czekają prawie tydzień. Oczywiście strony mają przydzielone punkty, ale w ogóle nie są klikane.

Wytłumaczę Ci to najbardziej prosto i szczegółowo jak potrafię. Jeżeli w chwili obecnej, wśród stron posiadających przydzielone punkty i dających się przyporządkować targetowaniem (tematyka, GEO - domyślnie PL, wiek, płeć, fikcyjne/niefikcyjne) znajduje się do wylosowania 50 stron, to prawie na pewno będziesz miał ich mniej do kliknięcia. Wynika to z tego, że chętnych do kliknięcia może być "teraz" 1000 osób (to nie przesada) i przyjęliśmy że dla bezpieczeństwa strony, tej samej strony "teraz" nie może wylosować np. 100 osób, ale pomiędzy kolejnymi kliknięciami strony musi minąć ok. 20 sekund (nie pamiętam czy dokładnie tyle - to wynikało z testów, to jest kod faceplus-dev), czyli jest założony licznik zarówno blokujący przez zbyt częstym klikaniem Użytkownika (to co widzicie w trakcie klikania), jak i licznik blokujący przed zbyt częstym klikaniem strony (żeby 100 osób w jednej sekundzie nie kliknęło strony). Przez to, zawsze będzie mniej stron do kliknięcia niż stron Użytkowników.

Jeżeli strona która posiada punkty nie jest klikana, możesz rozwinąć opcję i obejrzeć szacowaną wielkość grupy docelowej. Jest to szacowana wielkość, ponieważ nie jest to SWL (wiemy że mamy tyle i tyle domen i na tylu kliknięciem emitujemy linki), ale jest to wymiana kliknięć, czyli ZDARZENIA PRZYSZŁEGO (wiemy że mamy tyle i tyle statystycznie Użytkowników o tych parametrach z targetu, PRZEWIDUJEMY że tyle powinno statystycznie wrócić jutro, PRZEWIDUJEMY że tyle powinno o tych parametrach się zarejestrować, ale realnie NIE WIEMY czy wrócą, kiedy wrócą i czy się zarejestrują). Kliknięc się nie da "wypchnąć" do Użytkowników z automatu - jedynie Oni mogą zechcieć kliknąć w kolejnych dniach, jeżeli będziemy dla nich wystarczająco profesjonalni, mili i serdeczni.

Tak więc, szacunek jest niewiadomą wynikającą ze statystyki, a nie wyliczeniem matematycznym "wprost". Jedyne co możesz zrobić, to zwiększyć grupę docelową (np. dać "wszystkie konta" a nie "tylko prawdziwe"; dodać więcej kategorii tematycznych, a zahaczy o więcej Użytkowników) i/lub przepchąć stronę na sam szczyt w priorytetach losowania (konto Business, Active).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to możliwe, gdyż obecnie stosunek ilości promowanych stron przewyższa potencjalną ilość klikających dziennie. To jest tak: Wy chcecie farmić pod limit kliknięć (część z Was na wielu kontach) dzień w dzień, ale sporo użytkowników klika parę razy dziennie, nie więcej, bo np.: nie potrzebują większej ilości punktów (ba, takie nasze zalecenia, wielu ma do 5 stron, przyznaje kilka kliknięć na dzień bo to zdrowa dawka i wracają za kilka dni). Sporo z nich klika niereguralnie, co x-dni (w zasadzie 90% klikających obecnie). I takich użytkowników mamy mnóstwo i pewnie będzie ich coraz więcej kiedy tylko odbugujemy system, dopracujemy to i owo, wyślemy mailing i nie tylko. Zarówno Wam jak i nam zależy na powiększeniu grona aktywnych użytkowników, szczególnie nie-farmerów, z wieeelu powodów.

Ahh, ciągle nie mam czasu na napisanie tego poradnika o klikaniu i dodaniu w FAQ odpowiedzi na np o to co teraz pytaliście. Zrobię to dziś.

PS. dziś będą znów prowadzone prace między innymi nad zadaniami, aby polepszyć i ułatwić posługiwanie się tą funkcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słaby jest ten system w tym momencie w takm razie, bo w innych ta sytuacja rozgrywa się w kilka godzin, a nie dni (tygodni?) jak u Was. Tak to można czekać w nieskończoność...

2 miesiące temu zdobycie 1000 fanów trwało ok. 8 dni (300 fanów pierwszego dnia i 100 fanów każdego kolejnego).

Jestem pewien, że po unormowaniu się sytuacji wszystko wróci do normy. Z uwagi na to, że sprzedawałem kiedyś punkty i fakt, że od 24h odzywają się do mnie osoby, które milczały przez 2 miesiące - wiem co mówię.

Ten system ma dwie drogi - upadnie, albo zgarnie 25% europejskiego rynku. Znając ambicje Jeża - ja cierpliwie czekam. Kto chce wszystko na JUŻ - kariery w seo, ani w socialmedia niestety nie zrobi.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, przelewy korygujące (skróciłem ich opis, jak zwykle jeż się rozpisuje - tj, dmucha text aby był 4 krotnie większy):

Przelewy korygujące w wysokości od 20% do 200% skonsumowanych punktów w okresie 16.04.2012-24.04.2012. Zwrot 200%: użytkownicy z aktywnymi na dzień 24.04.2012. godz. 16:00, kontami Active, Business oraz wszystkich Użytkowników którzy (kiedykolwiek, do 24.04.2012, godz. 16:00) zakupili od systemu punkty Plus. Zwrot 20%: pozostali użytkownicy

Zostały wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

face-dev : nie dostałem żadnego przelewu korygującego a kupiłem u Was punkty plus w ostatnim czasie i zżarło mi ich spora ilość.. nick w systemie gimlak

czy ktoś też ma taki problem że nie otrzymał przelewów korygujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności