Skocz do zawartości

Prolink.pl - chyba już nie działa


Prolink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin0505

Też to zauważyłem ostatnio. Szkoda, że znowu zabrakło jakiejkolwiek komunikacji - choćby mailem, że coś takiego się szykuje.

Za to co kilka tygodni jestem po raz kolejny zachęcany do innych produktów, z których obecnie nie chce korzystać...

I czemu inflacja ma dotyczyć tylko Prolinka a nie również wydawców? To dla nas jakby by była ona podwójna.

To już kolejna taka akcja po choćby nagłym obniżaniu kwoty wypłaty dla osób fizycznych o wartość VAT - co jest dla mnie deczko dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Puściłem do mojej kancelarii regulamin Prolink i okazuje się, że pobieranie 23% przy wypłacie jest niezgodne z ich regulaminem. Mowa w nim tylko o prowizji od sprzedanych linków, nie od wypłat środków. Także zalecam wystawić Prolinkowi rachunki korygujące, bo nas rypią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem informację ws. tego 23% "Pan, jako osoba fizyczna nie jest płatnikiem VAT, w związku z czym otrzymuje Pan kwotę pomniejszoną o podatek, ponieważ to my rozliczamy się z Urzędem Skarbowym. Pan ma tylko obowiązek rozliczyć się z podatku dochodowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodzę się z tym, gdyż ostatnio jak byłem u księgowej - pokazując jej prolinka, nie miała ona wątpliwości co do tego, że osoby które wystawiają VAT uzyskują kwotę powiększoną o VAT. Stwierdziła, że tak jest zgodnie z prawem. Natomiast uznała, że procederem który narusza prawo podatkowe jest to, że to Prolink powinien płacić zaliczki osób fizycznych do US i do (nie pamiętam dokładnie daty) chyba do 20 lutego wystawić i przesłać pit-a

Prolink, byłby zwolniony z tego obowiązku gdyby był firmą zagraniczną (tak jak google adsense) . Oczywiście jeśli ktoś płacił we własnym zakresie takie zaliczki - wówczas może spodziewać się zwrotu podatku przy rozliczaniu z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodzę się z tym, gdyż ostatnio jak byłem u księgowej - pokazując jej prolinka, nie miała ona wątpliwości co do tego, że osoby które wystawiają VAT uzyskują kwotę powiększoną o VAT.

To cię rozczaruje, Prolink w panelu pokazuje kwoty brutto, wiec jak mam 100 zł to wystawiam fakturę brutto na 100 zł a nie netto. Księgowa nie ma racji. Czy jest to zgodne z prawem nie wiem, wiem że jest to głupi sposób rozliczania, to pewne.

Natomiast uznała, że procederem który narusza prawo podatkowe jest to, że to Prolink powinien płacić zaliczki osób fizycznych do US i do (nie pamiętam dokładnie daty) chyba do 20 lutego wystawić i przesłać pit-a

Nie znam się na prawie podatkowym, wydaje mi się jednak że Twoja księgowa się myli. Już około dwa lata temu np. Bankier.pl zrezygnował z odprowadzania zaliczek i nie słychać żeby ktoś się czepiał ich o to a przy tej skali działalności raczej US by się przyczepił.

Może jest jakiś księgowy lub księgowa z bieżącymi informacjami?

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności