polinfor

Forumowicze
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About polinfor

 • Birthday 10/19/1983

Contact Methods

 • Website URL
  https://polinfor.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Rybnik

Recent Profile Visitors

1,978 profile views
 1. polinfor

  Strona główna znika z indeksu

  Ciekawe czy to nie jest jakaś mało udana próba zmuszenia firma do wykupienia adwords... to znaczy poprawienia jakości wyników wyszukiwania w trosce o dobro użytkowników. Co ciekawe znikają strony przynoszące największe efekty ekonomiczne (nie tyko strona główna, podstrony z ruchem też). I ciekawe czy rzeczywiście to poprawią a jeśli to kiedy... no i pytanie czy zostanie to poprawione na wszystkich DC. Swoja drogą to zauważyliście duże różnice w tym problemie pomiędzy różnymi DC czy wszędzie wywaliło tylko stronę główną?
 2. polinfor

  Strona główna znika z indeksu

  No burdel konkretny zrobili... Wcześniej się trafiało, że strona główna / jakaś podstrona na chwile znikała za indeksu ale były to problemy bardzo sporadyczne. Teraz bałagan jest na całego - widać to bardzo pięknie na różnych DC. Zależy, z którym się połączysz to strona jest a na innym nie ma. Ciekawe jak długo to potrwa?
 3. polinfor

  Wyniki skuteczności w GSC

  Wygląda na to, że jednak to w dużej części roboty. Na wielu frazach widzę takie CTR, w różnych branżach. Są też frazy co do których wiem, że nikt tego nie wyszukuje poza monitoringiem pozycji i ilość wyświetleń się zgadza (około 30/mc). Tych systemów monitorujących jest sporo więc mogą generować taki efekt.
 4. Zastanawiam się nad zakupem licencji - chcę użyć tego programu do podlinkowania (wzmocnienia) swojego zaplecza. Czy może ktoś z kolegów i koleżanek na forum ma doświadczenie z takim wykorzystaniem? Jak wygląda kwestia wpływu na "TrustRank"i i inne takie wskaźniki? Czy ktoś używa jeszcze tego typu softu do linkowania firmówek czy już raczej bezpośrednio nie bardzo? @MaxPan Wystarczy mi tańsza licencja do podlinkowania zaplecz (ponad 500 domen) czy lepiej wykupić droższą? Zaznaczę, że mam czas, soft może pracować powoli na jednym komputerze, nie muszę robić tego linkowania "na teraz", domeny mogę linkować powoli. Czy dobrze rozumiem, że licencja pozwala na jednoczesne uruchomienie programu na jednym komputerze (1 maszyna fizyczna lub zdalna) ale może być zainstalowany na kilku? Czy do tej tańszej wersji można dokupić jakieś dodatkowe bazy i/lub usługi? Ogólnie bardzo fajnie się ten soft zapowiada - chyba i tak kupie choćby do testu.
 5. Szkoda tego projektu, też korzystaliśmy. Posiadanie systemu monitoringu na własnym serwerze miało spore zalety. Faktur też od dłuższego czasu nie dostawałem - dlatego zrezygnowałem z tego softu. Swoją drogą to czy przyjmowanie płatności bez wystawiania faktury nie jest czasem wykroczeniem?
 6. Dodam jeszcze jedno - GSC pokazuje linki z dużym opóźnieniem - nawet ponad 14 dni. Testowałem ten temat umieszczając link na stronie A (gdzie mam dostęp do GSC) do strony B Tą zmianę na stronie A zaindeksowałem. Treść strony z linkiem pojawiła się w wynikach wyszukiwania tak więc Google na 100% ma ten link w bazie. W GSC (dla strony B ) ten link pojawił się po około 20 dniach. Tak więc mało, że GSC nie pokazuje wszystkich danych to jeszcze robi to z opóźnieniem - i to różnym, raz szybciej a raz później.
 7. polinfor

  Skoki pozycji w GSC co 9 dni

  Ja zauważyłem podobne problemy z naszymi stronami - wygląda to na jakiś błąd w GSC. Webpozycja ani ręczne sprawdzanie nie wykazało zmian. Aczkolwiek od około miesiąca dzieją się dziwne rzeczy i bywa, że niektóre strony wskakują na pozycje na kilka dni i znikają - ale to zależnie do Data Center - różnice w SERP bywają spore. Czasy indeksowania treści wzrosły, sporo stron zmniejszyło ilość site (też bywają skoki) - tak jakby coś testowali, może będzie jakiś update?
 8. polinfor

  Wyindeksowanie kilku tys. linków w Google

  W starej wersji Search Console była możliwość wyindexowania całego katalogu - ale to zadziała tylko jeśli masz odpowiednią strukturę linków. Najprościej będzie chyba zastosować robots.txt i tam wskazać co ma nie być indexowane - tyle, że zanim G to przetworzy to minie sporo czasu.
 9. Przetestowałem system - zleciłem teksty, rzeczywiście są pisane bardzo szybko a ich jakość oceniam na naprawdę dobrą. Brakuje mi trochę funkcji zlecania opisów do kategorii sklepów internetowych (jest tylko opis produktu) - z czego również zdecydowanym brakiem w formularzu zamówienia jest pole do podania adresu URL. Najłatwiej było by podać adres url produktu/kategorii w konkretnym sklepie i niech copy na tej podstawie pisze. Przydała by się też kategoria tekstów na strony firmowe - nawet jeśli opracowanie takiego tekstu zajmowało by więcej czasu i było droższe to zdecydowanie bym zlecał. Z niektórymi klientami niestety nie da się doprosić żeby napisali cokolwiek na własną firmówkę, szybciej było by zlecić. Fajnie by było jak by przy zamówieniach (chociażby droższe rodzaje tekstów) było pole z uwagami - tam można by podać adres url. Co na to twórcy systemu? Przewidujecie jakieś zmiany? Tak napiszę, jeszcze maila w tych sprawach. Ogólna ocena systemu - bdb- Śmiało tez mogę polecić.
 10. PageSpeed miał jednodniowy problem, rzeczywiście oceny pospadały z ~80 na kilkanaście ale dość szybko to naprawili i wygląda na to, że jest jak było. Z doświadczeń ostatnich miesięcy - tak, znaczna poprawa wyniku szybkości np. z poniżej 15 na ponad 80 przekłada się na niewielką poprawę pozycji w SERP - zwłaszcza na mobile. Aczkolwiek szału nie ma. Swoją drogą to macie jakieś doświadczenia w korzystaniu z API tej usługi? Chodzi mi o wykorzystanie we własnych aplikacjach.
 11. Przez ostatnie kilka miesięcy cięgle się coś zmienia w pozycjach. Oprócz tego zmienia się mocno indexacja na zapleczu - na jednym DC potrafi być 90% a na innym 10% na tej samej domenie - taki skoki na całym przekroju zaplecza, bez względu na hosting. Przez poprzedni tydzień z okładem Google mocno ciął proxy do monitoringu pozycji, może zasoby poszły gdzie indziej i przykręcili limity. Kuponu na Adwords jeszcze nie dostałem a zawsze przy okazji większych zmian przychodzi więc czekamy.
 12. polinfor

  Pytanie o zaplecza pewnej firmy pozycjonerskiej

  Ja bym tam nie chciał żeby mi ktoś zaplecza gdzieś wyciągał, choćby z uwagi na to, że jak mam coś autorskiego to nie koniecznie chcę się dzielić z całym światem.... chociaż z drugiej strony link to link, zawsze coś
 13. polinfor

  Co Się Dzieje , Zmiana ( Modyfikacja ) Algorytmu ?

  Ostatnimi czasy mielą coraz częściej i więcej - nie tylko przy dużych zmianach. Ciekawe czy przy tym wszystkim branża seo zrobi to co zwykle - czyli masowe napierdzielanie automatami? W sumie to my sami dostarczamy sporo danych odnośnie tego jakie są metody pozycjonowania i ich jakość - zwłaszcza to jak branża reaguje na spadki i zmiany. Jeśli w rakcji walimy dużo spamu to wiedzą, że poszli w dobrą stronę z wycinkami. Między innymi takim sposobem pomagamy inżynierom google w poprawie rentowności wyników wyszukiwania (nie mylić z jakością). Z wnioskami z update trzeba rzeczywiście poczekać - osobiście wątpie w to żeby były jakieś odkrywcze bo już dawno można dostać po uszach za cokolwiek. Nie ma jasnych zasad.
 14. polinfor

  Co Się Dzieje , Zmiana ( Modyfikacja ) Algorytmu ?

  Szlachetnie z Twojej strony. Niestety obawiam się, że jakikolwiek atak na google nie przyniesie żadnego pozytywnego rezultatu. Najlepsze było by stworzenie i wypromowanie wyszukiwarki opierającej się na innych zasadach niż google a to się nie udało nawet dużym graczom (Yandex). Tak długo jak koprpo google będzie mieć faktyczny monopol na naszym i innych europejskich rynkach to tak długo praca SEO będzie pełna stresu i niepewności. Przy każdym większym wahaniu pozycji będą się pojawiać takie tematy na tym forum. Czy teraz jest jakiś update? Coś tam się dzieje - pytanie tylko czy sprawa będzie gruba czy też może to tylko efekt jakiejś drobnej modyfikacji, która akurat właśnie wywołała reakcje łańcuchową. Tak sobie myślę, obserwując ostatnie 2 lata zmian, że google kiedyś zadławi się tym spamem jaki prowokuje. Bo przecież to, że najczarniejsze techniki pozycjonowania nadal świetnie działają (a powstają gorsze i gorsze) jest winą tylko i wyłącznie Google - dają po du**e za w miarę fajne, jakościowe linkowanie, nakładają filtry zupełnie bez powodu itp? Więc ryzyko black hat w stosunku do innych metod spada - i takim sposobem w wynikach wyszukiwania jest coraz większy syf. Tak wielki, że przełamuje moje przyzwyczajenia odnośnie wyszukiwania.
 15. polinfor

  różne wyniki w google na IE, Mozilla i Chrome

  Też zauważyłem podobny efekt. Być może to kwestia personalizacji dla konkretnych przeglądarek.