Jump to content

polinfor

Forumowicze
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

polinfor last won the day on February 1

polinfor had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About polinfor

 • Birthday 10/19/1983

Contact Methods

 • Website URL
  https://polinfor.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Rybnik

Recent Profile Visitors

2,163 profile views
 1. Tak z ciekawości zapytam - o jakich mniej więcej pieniądzach mówimy za tą usługę linkowania?
 2. Najprawdopodobniej do poprawy jest optymalizacja, skoro algorytm uznał, że inna strona lepiej pasuje do zapytania. Aczkolwiek bez domeny to wróżenie z fusów lub szklanej kuli
 3. Narzędzi do sprawdzania/monitorowania pozycji jest na rynku bardzo dużo. Ja akurat używam https://webpozycja.pl/ Seach Console ma tą zaletę, że jest za darmo i prezentuje nieco więcej danych. Sprawa dokładności i aktualności tych danych to już inna kwestia ale do monitorowania stanu strony i jej widoczności wystarcza. Aczkolwiek warto dodać jako usługę domeny a nie dla konkretnego adresu - wtedy unika się dziwnych historii przy np zmianie z http na https Ogólnie przy kwestiach monitoringu pozycji zawsze nasuwa mi się pytanie - z jaką dokładnością warto próbkować? Dla mnie i moich klientów 1 raz na dobę wystarcza w zupełności aczkolwiek nawet raz na kilka dni będzie miarodajnie oddawało trendy. Raz na kilka godzin? Nie wiem czy warto, korzysta ktoś z opcji tak częstego próbkowania danych?
 4. Tak, od razu usuwanie linków... a ja myślałem, że moda na takie rzeczy już minęła. Jak linki są widoczne w Search Console to również "widzą" je algorytmy Google i jeśli nie stało się nic złego z pozycjami to nie ma żadnego powodu do niepokoju. A moim zdaniem należy się cieszyć, że G widzi nasze linki. A jak masz dużo z jednej domeny to dodaj na jeszcze kilku - będzie znacznie lepszy efekt niż przy usuwaniu.
 5. Wykonywaliście ostatnio jakieś zmiany w API? Od kilku dni mam problem z pobieraniem napisanych tekstów
 6. Dopisanie firmy (numeru konta) na tą listę nie jest wielkim problemem - można to zrobić elektronicznie bez wychodzenia z domu - nawet w przypadku sp. z o. o. W sumie warto o to zadbać bo czasem klienci sprawdzą (nawet przy fv poniżej 15k).
 7. @s_matysik bardzo dziękuję za odpowiedź Rozumiem, że API URL to http://rankindexer.win/api.php ?
 8. W panelu przydała by się jakaś dokumentacja do API! Wiem, że w gotowych softach to pewnie wystarczy klucz API ale w indywidualnych aplikacjach potrzebna jest pełniejsza dokumentacja - czyli w jakim formacie przesyłać dane (json?), na jaki adres, z jakimi parametrami i jakie są odpowiedzi API Pytam bo po wstępnych testach systemu jestem zadowolony i widzę potencjał, linki indexują się dość dobrze. Tak więc zależy mi na integracji jeszcze jednego indexera z naszym panelem. Chcę mieć możliwość zapraszania botów Googla z kilku źródeł... bo co ciekawe bez względu na to jak bardzo unikalne i rozbudowane treści tworzymy na zapleczu to google indexuje raczej losowo - tak więc każda pomoc jest przydatna
 9. Ciekawe czy to nie jest jakaś mało udana próba zmuszenia firma do wykupienia adwords... to znaczy poprawienia jakości wyników wyszukiwania w trosce o dobro użytkowników. Co ciekawe znikają strony przynoszące największe efekty ekonomiczne (nie tyko strona główna, podstrony z ruchem też). I ciekawe czy rzeczywiście to poprawią a jeśli to kiedy... no i pytanie czy zostanie to poprawione na wszystkich DC. Swoja drogą to zauważyliście duże różnice w tym problemie pomiędzy różnymi DC czy wszędzie wywaliło tylko stronę główną?
 10. No burdel konkretny zrobili... Wcześniej się trafiało, że strona główna / jakaś podstrona na chwile znikała za indeksu ale były to problemy bardzo sporadyczne. Teraz bałagan jest na całego - widać to bardzo pięknie na różnych DC. Zależy, z którym się połączysz to strona jest a na innym nie ma. Ciekawe jak długo to potrwa?
 11. Wygląda na to, że jednak to w dużej części roboty. Na wielu frazach widzę takie CTR, w różnych branżach. Są też frazy co do których wiem, że nikt tego nie wyszukuje poza monitoringiem pozycji i ilość wyświetleń się zgadza (około 30/mc). Tych systemów monitorujących jest sporo więc mogą generować taki efekt.
 12. Zastanawiam się nad zakupem licencji - chcę użyć tego programu do podlinkowania (wzmocnienia) swojego zaplecza. Czy może ktoś z kolegów i koleżanek na forum ma doświadczenie z takim wykorzystaniem? Jak wygląda kwestia wpływu na "TrustRank"i i inne takie wskaźniki? Czy ktoś używa jeszcze tego typu softu do linkowania firmówek czy już raczej bezpośrednio nie bardzo? @MaxPan Wystarczy mi tańsza licencja do podlinkowania zaplecz (ponad 500 domen) czy lepiej wykupić droższą? Zaznaczę, że mam czas, soft może pracować powoli na jednym komputerze, nie muszę robić tego linkowania "na teraz", domeny mogę linkować powoli. Czy dobrze rozumiem, że licencja pozwala na jednoczesne uruchomienie programu na jednym komputerze (1 maszyna fizyczna lub zdalna) ale może być zainstalowany na kilku? Czy do tej tańszej wersji można dokupić jakieś dodatkowe bazy i/lub usługi? Ogólnie bardzo fajnie się ten soft zapowiada - chyba i tak kupie choćby do testu.
 13. Szkoda tego projektu, też korzystaliśmy. Posiadanie systemu monitoringu na własnym serwerze miało spore zalety. Faktur też od dłuższego czasu nie dostawałem - dlatego zrezygnowałem z tego softu. Swoją drogą to czy przyjmowanie płatności bez wystawiania faktury nie jest czasem wykroczeniem?
 14. Dodam jeszcze jedno - GSC pokazuje linki z dużym opóźnieniem - nawet ponad 14 dni. Testowałem ten temat umieszczając link na stronie A (gdzie mam dostęp do GSC) do strony B Tą zmianę na stronie A zaindeksowałem. Treść strony z linkiem pojawiła się w wynikach wyszukiwania tak więc Google na 100% ma ten link w bazie. W GSC (dla strony B ) ten link pojawił się po około 20 dniach. Tak więc mało, że GSC nie pokazuje wszystkich danych to jeszcze robi to z opóźnieniem - i to różnym, raz szybciej a raz później.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy