Jump to content

jez

Forumowicze
 • Content Count

  4,337
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jez last won the day on August 15 2012

jez had the most liked content!

Community Reputation

38 Excellent

About jez

 • Birthday 10/31/1981

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

10,035 profile views
 1. Cześć Gielo, Nie ruszamy Twittera. Nie ruszamy Forum. Na supporcie mailowym dostępne są 3 osoby i dość szybko odpowiadają na pojawiające się tickety. Pozdrawiam, J.
 2. Witaj Radeq, Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi do API, pisz śmiało na support. Nie ma takiej sprawy i pomysłu, które nie byłyby poddane dyskusji. Jeżeli są dobre, będą wprowadzone. Proste API daje możliwości bardzo podstawowe, obawiamy się, czy w wypadku większej liczby funkcji API, będą one wykorzystywane. Bieżące API było tworzone pod kątem/kontem ;-) jednego z Partnerów, szczegóły wkrótce. Pozdrawiam, J.
 3. Sorry, Noodly, grypa rozłożyła - jak było? J.
 4. Witam wszystkich, Jak na złość - zwiesiła się baza (żadne dane ani nie wyciekły, ani nie zostały stracone), przez feralny okres (świeżo po Sylwestrze) o sytuacji dowiedzieliśmy się po 1.5, a poprawiliśmy po 2 dniach. Wszystkie trwające w tym okresie abonamenty zostały przedłużone o 7 dni. Pozdrawiam, J. P.S. Udostępniliśmy Wam FanCop API, mam nadzieję że będzie przydatne. :-)
 5. Witam wszystkich! W ostatnich dniach wprowadziliśmy bardzo pozytywne zmiany w systemie: Karanie odkliknięć - teraz za kliknięcie dostaje się punkty, a za odkliknięcie traci się punkty. API FanCop - możecie z systemu korzystać w pełni bezobsługowo, integrując FanCop z Waszymi narzędziami. Odnośnie API - krótka dokumentacja (na razie w języku angielskim) znajduje się na stronie http://pl.fancop.com/?a=api (Moje konto -> API). Użycie API wymaga wygenerowania klucza, który jest unikalny dla każdego konta. Ponowne wygenerowanie klucza dla konta nadpisuje stary klucz. Nie można mieć jednego klucza dla kilku kont. API działa zarówno po GET, jak i POST. Każdorazowe użycie API zwraca tablicę (w jednym wybranym z trzech dostępnych formatów) z wynikiem. Kodowanie UTF8. Pozdrawiam wszystkich ciepło w te zimne dni! :-) J.
 6. Horrendalne ceny za m2 - prawie jak w Krakowie. ;-) Pozdrawiam, J.
 7. jez

  Fanpage facebook

  Zobaczę jeszcze jak się sprawdza FB Offers. Pozdrawiam, J.
 8. jez

  Fanpage facebook

  Taurus, wyliczyłem gdzieś, że z (pielęgnowanego, ciężką paruletnią robotą zabawianego i farmionego) fana, mam c.a. 1000 pln (to bynajmniej nie reklama systemu; mówię tutaj o fanach "wytrzepanych" latami whiteowymi metodami). FB daje olbrzymie możliwości, w szczególności w utrzymywaniu stałego Klienta (stałego źródła dochodu) i jego pełnej inwigilacji. Odkąd zmienili Fanpage w firmowe wizytówki, z wewnętrzną pocztą, miewam dni, w których z Fanpage mam więcej zapytań (w pełni nieanonimowych, możesz sprawdzić czyjś profil, zdjęcia, znajomych, wiek, zainteresowania, publikowane informacje, status związku, etc.), w szczególności tych kończących się zakupem, niż z ruchu z Google. Pozdrawiam, J.
 9. BTW, odnośnie UK, gdzieś wyczytałem, że wystarczy 5 lat wpłacić łącznie składek c.a. 50 tys., by mieć "gwarantowaną" ichniejszą najniższą emeryturę (na poziomie dzisiejszych 2k-3k), czy ktoś wie, czy da się (żeby się w tym przez lata nie babrać), założyć działalność w UK, wpłacić im jednorazowo te 50k, potem pójść do np. Francji, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii i im wszystkim popłacić jednorazowo te 50k, żeby potem mieć z 5-ciu państw ichniejszą najniższą emeryturę? Pozdrawiam, J.
 10. Ostatnio wymyśliłem (co prawda nie wdrożyłem) - dlaczego wszyscy schorowani emeryci nie mają pootwieranych działalności? Teoretycznie płaciliby pod 300 zł zdrowotnej, ale z reguły od strzała kwalifikują się do chorobowego, które od pierwszego dnia płaci ZUS. Dostają więc przez pierwsze 180 dni w każdym roku chorobowe, potem zasiłek rehabilitacyjny - to wszystko jest "dodatkiem" do emerytury (samo chorobowe to pod 1000 zł, dodatkowo w tym okresie "zdrowotną" płaci ZUS). Następnie taki emeryt zatrudnia wnuka na 1/8 na minimalną, za parę złotych dając mu zdrowotne. Opcja jeszcze prostsza, niż bycie (jak połowa PiO) na 1/8 w swoich sp. z o.o. jako prawnicy, księgowi, sprzątacze, itp. Pozdrawiam, J.
 11. Wujka się nie lubi. Wujka się co najwyżej plusjedynkuje. Pozdrawiam, J.
 12. Tak uważasz? https://www.youtube.com/user/grazynazarko https://www.youtube.com/user/BarbaraKwarc I tutaj - jak myślę - się mylisz. Co mnie BARDZO zaciekawiło - popatrz na żółty pasek na suwaku czasu (wskazuje miejsce, do którego ludzie najczęściej przechodzą, czyli "start" faktycznego clipu). Rzadko zdarza się, żeby był później niż w 1/15 od startu filmu. Przyjęty model (15 sekundowe filmiki, aż się prosi żeby obejrzeć jeden po drugim, bo wszystkie razem nie mają nawet 5 minut) powoduje, że masz co odsłonę inną reklamę. Pozdrawiam, J.
 13. Hej, Wszystkim zwracam uwagę na - chciałoby się rzec "samorodek" - ale w rzeczywistości absolutny majstersztyk (chylę czoła!) kampanii na Youtube. Chodzi o dość świeży kanał Tygodnika NIE: www.youtube.com/channel/UCKI8MqLlLCRYuzS9B-q3Eww Minimalne nakłady finansowe, filmiki po 15 sekund, jeden (świetny, posiadający mocną markę, charyzmatyczny i świetnie bawiący się robieniem z siebie idioty) aktor, chwytliwe koncepty, sztuka dostrzegania przez scenarzystę mrowiska tam gdzie go pozornie nie ma i wkładania weń (w mrowisko, a nie w scenarzystę/aktora) kija w jak najbardziej widowiskowy sposób - kwintesencja najlepiej sprzedającego się w sieci hejtu (jak to mówi nowe pokolenie trolli YT, które za 15 lat będzie rządzić światem). Ogółem 39 dni aktywności, 86 wzrostu widzów dziennie, 38000 odsłon dziennie (z czego trzy filmy, mocno viralowe, powyżej 100k odsłon) i - teoretycznie - przychód z samego PP Youtube na poziomie ok. 200 zł dziennie (1000 UU = +/- 5-6 PLN, zależnie od geolokalizacji) na stawce VAT n/p. Wstawcie ciekawe przykłady niskonakładowych kampanii YT (moim drugim typem jest "Will it Blend?"), od czasu otwarcia PP to narzędzie jest wprost doskonałe (z jego pomocą świat stoczy się do poziomu dna absolutnego, ale to już inna historia). Pozdrawiam, J. P.S. A jednaj pierwszy. :-P P.S.S. Edit: Ej, do dzieła, rozkręcamy nowy dział!
 14. Mogę podpisać się pod tym, co napisał Franz. "Straty" plusowe, dla każdej osoby która zgłosiła się do nas do dnia dzisiejszego, bez względu na to w jaki sposób zdobyła punkty (kupno, wyklikanie, regulaminowo lub nieregulaminowo - nie zagłębiając się w źródło punktów) zostały przez nas wyrównane z mojej kieszeni - bez względu na to, że regulaminowo możemy na to machnąć ręką. Zostało to podyktowane wyłącznie tym, abyście byli zadowoleni. Miejcie także na uwadze to, że raz na jakiś czas wybucha i będzie wybuchać larum na forach i blogach zachodnich, że pół internetu like-owego nie działa (jak np. po jednym z ostatnich update FB na pewien czas przestały działać like na każdej stronie w internecie mającej likebutton - sic!), czy pół internetu plusowego (vide, znów, zachodnie blogi). Kliknięcia społecznościowe to jeden z wielu dodatków do olbrzymiego ruchu w obrębie FB czy G+ i funkcjonowanie tych usług w formie bezpłatnej, ich twórcy delikatnie mówiąc traktują jako "grzecznościowe" - dotyczy to zarówno FB jak i G. Niekoniecznie takie problemy muszą się wiązać z "czystkami", w większości zaobserwowanych przez nas takich wypadków w ciągu ostatniego roku, były to częściej ich błędy stricte deweloperskie, niż zamierzone "czystki". Zauważamy natomiast "zadziwiającą" zbieżność pomiędzy stratami kliknięć i osobami korzystającymi z więcej niż jednego systemu, przed czym - ponownie - przestrzegam. Mamy skomplikowane mechanizmy proxy i zabezpieczeń, jakich póki co nie pojął (ani nie zdążył skopiować) nikt (nie tylko w Polsce, ale i na świecie) i FanCop pod tym względem znacznie dystansuje wszystko co jest na rynku, stąd w pierwszej kolejności w takich wypadkach przeanalizujcie jakie macie inne źródła kliknięć (choć mamy świadomość, że ze względu na pozycję pierwszego i największego, w pierwszej kolejności z pytaniami trafiacie do nas) i pytajcie dopiero wtedy, jeżeli FanCop jest Waszym jedynym systemem, do czego się notabene zobowiązujecie akceptując regulamin. Póki co, problemy z plusami są zażegnane - z naszych obserwacji. W poniedziałek mamy nadzieję Wam o tym napisać w komunikacie. Załatwiliśmy także problemy z opiniami w Mapkach, o czym Wam także przy najbliższej sposobności napiszemy. Pozdrawiam, J.
 15. Witam Was serdecznie, Problemy o które pytacie są przejściowe, polecam artykuł do którego link wstawił goral88: http://thenextweb.com/facebook/2012/10/26/as-tumblr-dropbox-and-google-app-engine-come-back-to-life-facebook-goes-down/ Raz na jakiś czas podnosi się larum, jeżeli coś nie działa po stronie Facebooka bądź Google, raz na jakiś czas wpadną i starają się czyścić część plusów (to już Google, które stara się jako-tako dbać o jakość, Facebook ma to gdzieś - im to co najwyżej coś nie działa, mają problem z publikacją poprawnego kodu, a nie z wykrywaniem masowych kliknięć), wtedy można też zaobserwować większą liczbę wątków na PiO. Jeżeli chodzi o algorytmy działania FanCopa, są one poprawne i najbardziej zaawansowane na rynku (w tym, jako jedyni, mamy mechanizm Proxy, który najlepiej zabezpiecza Was przed namierzeniem kliknięć). Z drugiej strony, FC jest projektem w 100% uzależnionym od kodu zewnętrznego (FB, Google), stąd jeżeli na zewnątrz coś nie działa, musi to przełożyć się na działanie u nas. Cieszę się, że znaczna część z Was to w pełni rozumie. Alternatywą jest zawsze kupienie kliknięć bezpośrednio w FB czy G. (100-500 razy drożej niż w FanCopie) - każdy z Was liczy koszty i na podstawie tych danych ocenia, co jest lepsze do jego zastosowań. Pozdrawiam, J.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy