ttah

Forumowicze
 • Zawartość

  590
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

ttah wygrał w ostatnim dniu 13 Lipiec

ttah ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

86 Excellent

Ostatnio na profilu byli

3196 wyświetleń profilu
 1. ttah

  Gdzie szukać w CSS, by zmienić font style ?

  A gdzie zdefiniowałeś tę klasę wpgdprc-checkbox? W jakim pliku? Zrób to w folderze pluginów w instalacji Wordpressa, ..\wp-gdpr-compliance\assets\css\front.css (czego nie polecam, bo to jednak zmiana w plikach "core" pluginu) albo w jakimś swoim arkuszu stylów.
 2. ttah

  Regex - linki na text

  Jak to mawiają, wyrażenia regularne nie są do HTMLa, bo HTML regularny nie jest Tutaj alternatywne rozwiązanie: $a = '<h1>Nagłówek 1!</h1><p>Przykładowy tekst z <a href="">linkiem</a> w środku.</p>'; $dom = new DOMDocument; $dom->loadHtml($a, LIBXML_HTML_NODEFDTD); foreach ($dom->getElementsByTagName('a') as $node) { $node->parentNode->replaceChild($dom->createTextNode($node->nodeValue), $node); } $a = utf8_decode($dom->saveHTML($dom)); echo $a; // <h1>Nagłówek 1!</h1><p>Przykładowy tekst z linkiem w środku.</p>
 3. Ja bym to zrobił w PHP. Pętla, pobieranie CURLem czy samym file_get_contents treści strony, a następnie pewnie jakiś DOMDocument i sprawdzanie zawartości tagów html, które zawierać powinny tekst (czyli h1...h6, p, a, itp.), albo strip_tags wszystko poza tymi z tekstem i zliczanie długości. Ale jak strony mają jakieś dynamicznie ładowane teksty, to ta metoda by się nie sprawdziła.
 4. Proszę o sprawdzenie podstron strony ID #364 Mam tam kilkadziesiąt podstron z 0 punktów, które mają takie daty: Data: 17.06.2018 17:00 Cache: 21.06.2018 11:37 I podstrony w nieaktywnych z informacją stary cache google. Mam też takie coś (podstrona np.: #21644, #21646, #21655): Data: 21.06.2018 13:45 Cache: 30.06.2018 14:00 Czyli cache nowszy od sprawdzenia czy podstrona działa. I też 0 pkt. PS może jakiś osobny temat do zgłaszania usterek tego typu? Bo w sumie jest trochę zamieszania w tematach, gdzie zgłaszamy takie rzeczy.
 5. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Post pod postem, ale już zwycięzca jest pewny. Gratulacje odys. Nie musisz już stawiać finału W walce o 2. i 3. miejsce pozostają cztery osoby. O 4. może się jeszcze bić spora grupka, bo ponad dziesięciu osób. A na to pechowe 13. jeszcze załapać może się "pół" tabeli (no nie licząc tych, co już na pewno tak nisko nie spadną), a ja akurat zamykam tę stawkę.
 6. ttah

  Jaki Skrypt Forum? Najlepiej Darmowy

  Od razu zadbaj o jakieś wtyczki SEO, bo MyBB ma bardzo źle rozwiązane linkowanie wewnętrzne. W gołym skrypcie każda podstrona z postami ma dosłownie kilka różnych adresów, które wyświetlają dokładnie to samo i nigdzie nie ma żadnego rel="canonical". Jak nie potrzebujesz wersji lite, to całego "archiwum" też można się pozbyć (kolejne duplikowanie treści).
 7. @MaxPan a u mnie to 37 pkt za główną z rank 1 i 367 dla rank 10. Ranki pośrednie to z grubsza proporcjonalnie do tych wielkości, chociaż widzę odstępstwa (np. 41 i 77 punktów za link na głównej z rank 2). Ale ogólnie nie mam droższych linków niż 367 punktów. A, np. dla stron z rank=0, koszt na głównej to np. 8 punktów.
 8. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Oby, bo wolę Chorwację na mistrza niż Francję. Tymczasem Chorwacja sporo więcej się nabiegała i dzień mniej na regenerację przed finałem. No i wczorajszy zastój przez godzinę mnie niepokoi. Z drugiej strony wczoraj szybko dostali bramkę i to taką z ładniejszych. Może po prostu godzinę im zabrało nim otrzeźwieli po jej stracie, a bez tego rozjechaliby Wyspiarzy walcem. Kto wie A w typowaniu pozostaje mi atakowanie miejsca 13...
 9. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Ależ ten mecz wyglądał niekorzystnie dla Chorwacji do czasu strzelenia wyrównującej bramki. A później zwrot o 180 stopni. Anglicy nagle jakby stracili skrzydła. Nie wierzę jednak, że Chorwacja może wygrać puchar świata. Myślę, że Francja go zdobędzie w przekonującym stylu, dokładnie takim jak dawniej ograła Brazylię.
 10. Miejsca, w których są linki mogą być zablokowane dla robotów gromadzących dane o linkach, takich jak Majestic czy Ahrefs. Nie przejmuj się tymi robotami. Jak chcesz mieć pewność czy Google zauważył Twoje wpisy, to sprawdzaj, czy w cache podstron, na których coś dodałeś znajdują się Twoje linki. A sam Majesticseo działa bardzo szybko dla podlinkowanych stron, kilka dni i powinny być widoczne backlinki.
 11. ttah

  Skrypt z losowaniem liczb

  Z grubsza robi to co chcesz. Nie testowane inaczej niż tym co też jest w poniższym kodzie, więc jak coś jednak nie działa, to nie odpowiadam $tab = [ // (string) wartość => (int) prawdopodobieństwo // suma wszystkich prawdopodobieństw, nie musi być równa 100 'F5' => 70, 'F3' => 10, 'F4' => 20, ]; function losuj($tab) { $suma = array_sum($tab); $licznik = 0; $los = mt_rand(1, $suma); foreach ($tab as $k => $w) { $licznik += $w; if ($licznik < $los) { continue; } else { return $k; } } return false; } // pojedyncze losowanie echo losuj($tab); // sprawdzenie dla $l losowań $l = 1000000; for ($i=0; $i<$l; $i++) { $los = losuj($tab); isset($b[$los]) ? $b[$los] += 1 : $b[$los] = 1; } array_walk($b, function(&$i) use($l) { $i = round(100 * $i / $l, 2); }); echo'<pre>',var_dump($b, array_sum($b)),'</pre>';
 12. ttah

  Skrypt z losowaniem liczb

  Masz bruteforce, czyli zwykłe losowanie z tablicy z powtórzeniami. $a = ['F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F3', 'F4', 'F4']; echo $a[array_rand($a)]; // pojedyncze losowanie // sprawdźmy rozkład wylosowanych liczb dla $l losowań $l = 1000000; for ($i=0; $i<$l; $i++) { $los = $a[array_rand($a)]; isset($b[$los]) ? $b[$los] += 1 : $b[$los] = 1; } // ustalmy wynik w % array_walk($b, function(&$i) use($l) { $i = round(100 * $i / $l, 2); }); echo'<pre>',var_dump( $b ),'</pre>'; Gdzieś kiedyś miałem funkcję z losowaniem z zadanym prawdopodobieństwem (możliwe, ze robiła to o co pytasz), jak odnajdę to wkleję o ile będzie pasowała do przykładu..
 13. Stawiam, że następny Bootstrap będzie śmigał już na grid layout (tym natywnym z CSSa naturalnie). I będzie chudszy o 80%. I zacznie się też dodawanie więcej skryptów java do niego, czyli wyraźniejsze przechodzenie z frameworka CSS do hybrydy CSS+js.
 14. ttah

  e-weblink.com

  Nie zaobserwowałem akurat tego (e-maile mi do teraz dochodził, powiadomienie SMS nawet nie wiem, że istnieje), ale w ogóle nie dochodzą maile aktywacyjne po założeniu nowego konta.
 15. Drobny błąd: daty przydzieleń w grupie "Bez grupy" są źle wyświetlane (są wyzerowane 01-01-1970 01:00:00, jednak po przeniesieniu do innej grupy wyświetlają się już poprawne daty).