ttah

Forumowicze
 • Zawartość

  587
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

ttah wygrał w ostatnim dniu 13 Lipiec

ttah ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

85 Excellent

Ostatnio na profilu byli

3109 wyświetleń profilu
 1. Proszę o sprawdzenie podstron strony ID #364 Mam tam kilkadziesiąt podstron z 0 punktów, które mają takie daty: Data: 17.06.2018 17:00 Cache: 21.06.2018 11:37 I podstrony w nieaktywnych z informacją stary cache google. Mam też takie coś (podstrona np.: #21644, #21646, #21655): Data: 21.06.2018 13:45 Cache: 30.06.2018 14:00 Czyli cache nowszy od sprawdzenia czy podstrona działa. I też 0 pkt. PS może jakiś osobny temat do zgłaszania usterek tego typu? Bo w sumie jest trochę zamieszania w tematach, gdzie zgłaszamy takie rzeczy.
 2. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Post pod postem, ale już zwycięzca jest pewny. Gratulacje odys. Nie musisz już stawiać finału W walce o 2. i 3. miejsce pozostają cztery osoby. O 4. może się jeszcze bić spora grupka, bo ponad dziesięciu osób. A na to pechowe 13. jeszcze załapać może się "pół" tabeli (no nie licząc tych, co już na pewno tak nisko nie spadną), a ja akurat zamykam tę stawkę.
 3. ttah

  Jaki Skrypt Forum? Najlepiej Darmowy

  Od razu zadbaj o jakieś wtyczki SEO, bo MyBB ma bardzo źle rozwiązane linkowanie wewnętrzne. W gołym skrypcie każda podstrona z postami ma dosłownie kilka różnych adresów, które wyświetlają dokładnie to samo i nigdzie nie ma żadnego rel="canonical". Jak nie potrzebujesz wersji lite, to całego "archiwum" też można się pozbyć (kolejne duplikowanie treści).
 4. @MaxPan a u mnie to 37 pkt za główną z rank 1 i 367 dla rank 10. Ranki pośrednie to z grubsza proporcjonalnie do tych wielkości, chociaż widzę odstępstwa (np. 41 i 77 punktów za link na głównej z rank 2). Ale ogólnie nie mam droższych linków niż 367 punktów. A, np. dla stron z rank=0, koszt na głównej to np. 8 punktów.
 5. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Oby, bo wolę Chorwację na mistrza niż Francję. Tymczasem Chorwacja sporo więcej się nabiegała i dzień mniej na regenerację przed finałem. No i wczorajszy zastój przez godzinę mnie niepokoi. Z drugiej strony wczoraj szybko dostali bramkę i to taką z ładniejszych. Może po prostu godzinę im zabrało nim otrzeźwieli po jej stracie, a bez tego rozjechaliby Wyspiarzy walcem. Kto wie A w typowaniu pozostaje mi atakowanie miejsca 13...
 6. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Ależ ten mecz wyglądał niekorzystnie dla Chorwacji do czasu strzelenia wyrównującej bramki. A później zwrot o 180 stopni. Anglicy nagle jakby stracili skrzydła. Nie wierzę jednak, że Chorwacja może wygrać puchar świata. Myślę, że Francja go zdobędzie w przekonującym stylu, dokładnie takim jak dawniej ograła Brazylię.
 7. Miejsca, w których są linki mogą być zablokowane dla robotów gromadzących dane o linkach, takich jak Majestic czy Ahrefs. Nie przejmuj się tymi robotami. Jak chcesz mieć pewność czy Google zauważył Twoje wpisy, to sprawdzaj, czy w cache podstron, na których coś dodałeś znajdują się Twoje linki. A sam Majesticseo działa bardzo szybko dla podlinkowanych stron, kilka dni i powinny być widoczne backlinki.
 8. ttah

  Skrypt z losowaniem liczb

  Z grubsza robi to co chcesz. Nie testowane inaczej niż tym co też jest w poniższym kodzie, więc jak coś jednak nie działa, to nie odpowiadam $tab = [ // (string) wartość => (int) prawdopodobieństwo // suma wszystkich prawdopodobieństw, nie musi być równa 100 'F5' => 70, 'F3' => 10, 'F4' => 20, ]; function losuj($tab) { $suma = array_sum($tab); $licznik = 0; $los = mt_rand(1, $suma); foreach ($tab as $k => $w) { $licznik += $w; if ($licznik < $los) { continue; } else { return $k; } } return false; } // pojedyncze losowanie echo losuj($tab); // sprawdzenie dla $l losowań $l = 1000000; for ($i=0; $i<$l; $i++) { $los = losuj($tab); isset($b[$los]) ? $b[$los] += 1 : $b[$los] = 1; } array_walk($b, function(&$i) use($l) { $i = round(100 * $i / $l, 2); }); echo'<pre>',var_dump($b, array_sum($b)),'</pre>';
 9. ttah

  Skrypt z losowaniem liczb

  Masz bruteforce, czyli zwykłe losowanie z tablicy z powtórzeniami. $a = ['F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F5', 'F3', 'F4', 'F4']; echo $a[array_rand($a)]; // pojedyncze losowanie // sprawdźmy rozkład wylosowanych liczb dla $l losowań $l = 1000000; for ($i=0; $i<$l; $i++) { $los = $a[array_rand($a)]; isset($b[$los]) ? $b[$los] += 1 : $b[$los] = 1; } // ustalmy wynik w % array_walk($b, function(&$i) use($l) { $i = round(100 * $i / $l, 2); }); echo'<pre>',var_dump( $b ),'</pre>'; Gdzieś kiedyś miałem funkcję z losowaniem z zadanym prawdopodobieństwem (możliwe, ze robiła to o co pytasz), jak odnajdę to wkleję o ile będzie pasowała do przykładu..
 10. Stawiam, że następny Bootstrap będzie śmigał już na grid layout (tym natywnym z CSSa naturalnie). I będzie chudszy o 80%. I zacznie się też dodawanie więcej skryptów java do niego, czyli wyraźniejsze przechodzenie z frameworka CSS do hybrydy CSS+js.
 11. ttah

  e-weblink.com

  Nie zaobserwowałem akurat tego (e-maile mi do teraz dochodził, powiadomienie SMS nawet nie wiem, że istnieje), ale w ogóle nie dochodzą maile aktywacyjne po założeniu nowego konta.
 12. Drobny błąd: daty przydzieleń w grupie "Bez grupy" są źle wyświetlane (są wyzerowane 01-01-1970 01:00:00, jednak po przeniesieniu do innej grupy wyświetlają się już poprawne daty).
 13. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Stawiałem 1:0 dla Brazylii. Siódma minuta doliczonego czasu, myślę, że się udało. A tu nie dosyć, że jeszcze wcisnęli, to na deser 4 z 5 typerów bezpośrednio za mną w tabeli miało dokładnie 2:0 wytypowane... I zamiast sporego awansu będzie jeszcze spadek
 14. @Nossek - a nie pojawiła Ci się nowa grupa nazwana „Bez grupy”? Powinna, właśnie sobie przetestowałem. Do niej powinny trafić linki zabłąkane, czyli m.in. takie, które były przypisane do grupy, która zniknęła. W Twoim przypadku, te z usuniętej grupy.
 15. ttah

  PiO typuje wyniki MŚ 2018

  Wtopa chyba nie do końca zasłużona, kontrowersji nie zabrakło. No ale niestety tradycji stało się zadość. Teraz pytanie, czy rezerwy wstawiać już na Kolumbię, czy znowu dać się chłopakom wyszumieć i zagrać jeden z lepszych meczy naszych dopiero w meczu o honor? Nadzieja w Rosji, że mi serię złego typowania dzisiaj przerwie (2:0). ed. z Kolumbią szykuje się arcyciekawy (albo arcynudny) mecz, bo obie drużyny będą walczyć o pozostanie w grze.