ttah

Forumowicze
 • Content Count

  637
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ttah last won the day on April 4

ttah had the most liked content!

Community Reputation

100 Excellent

Recent Profile Visitors

3,647 profile views
 1. ttah

  Regex - inside <div> niby działa ale jednak nie

  Jakie modyfikatory ma to wyrażenie we wtyczce w WP?
 2. ttah

  czy warto - strona Q&A ?

  Odpowiem z punktu widzenia osoby, która od czytania FAQ nie stroni, gdy trzeba się czegoś dowiedzieć. Gdy przeglądam tego typu strony, to niemal zawsze z wykorzystaniem wbudowanego w przeglądarkę mechanizmu typu „znajdź na stronie” (ctrl+f). Szukam po prostu słów kluczowych. Nie lubię, gdy przeglądarka słowo znajduje, ale nie wskazuje, gdzie ono jest, bo odpowiedzi na pytania są pochowane i wyświetlają się dopiero po kliknięciu w samo pytanie czy jakąś strzałkę typu pokaż odpowiedź. Dla mnie jest to najgorsze możliwe rozwiązanie. I o zgrozo jest dość popularne, więc możliwe, że jestem w mniejszości.
 3. ttah

  Błędy

  Strona z www nie działa. Bez www jest w porządku. A ja pół dnia myślałem, że system leży.
 4. ttah

  Domena wygasa

  Możesz dać ją do przechwycenia (Aftermarket i Premium takie coś oferują), ale całkiem możliwe, że już bardziej opłaca się ją jeszcze odnowić w ciągu tych 4 dni. Niemal na pewno jakiś hurtowy łapacz domen ją zarezerwuje, czyli kolejne 2 tygodnie (nie wiem w sumie czy na pewno 2 tyg. jest teraz, bo już trochę czasu nie zwracałem na to uwagi). Jeśli domena jest niewiele warta (ani nazwa nic fajnego, ani backlinki nie rokujące na postawienie tam zaplecza) to po tych dwóch tygodniach (i kolejnych kilku dniach?) przejdzie w stan zablokowanej do rezerwacji i możliwej tylko do natychmiastowej rejestracji. I dopiero wówczas będzie możliwa ponowna rejestracja.
 5. ttah

  podmiana .html na przyjazne linki (bez rozszerzenia)

  Posprawdzaj kody odpowiedzi serwera na stare adresy. Jak jest to 301 i przekierowanie jest na nowy adres, to jest to dobrze zrobione. A jak odpowiedź jest inna (np. 200, 302, 404, 500 itp.), to przekierowania są źle zrobione lub nie ma ich wcale.
 6. Mam propozycję, aby dodać formularz do dodawania pojedynczej podstrony (chodzi o strony, na których się wyświetlają linki systemowe). Taki formularz miałby: pole adres url artykułu textarea dla tekstu głównego, pole dla tagów. Chodzi o łatwość dodania nowej podstrony, gdy np. uaktualniłem stronę o jakiś nowy artykuł (teraz muszę tworzyć tekst do zaimportowania wg schematu i wklejać to w formularz importu podstron). A tak bym robił ctrl+c, ctrl+v bezpośrednio z danej podstrony, wpisał tagi i voila. Może się to też przydać dla nowych użytkowników, którzy dopiero co poznają system i mogą mieć początkowo problemy z importem podstron (były takie przypadki z tego co wiem). Nie wiem czy ma to większy sens, mi by się raz na jakiś czas przydał taki formularz.
 7. ttah

  Problem z kontem w Aftermarket.pl

  Dla mnie to jest włamanie na konto w Aftermarket, czyli uzyskanie do niego dostępu poprzez osobę do tego nieuprawnioną. Ciekawe „co tam jest” to może być małe dziecko, a nie osoba dorosła, która robi to celowo i całkowicie świadomie.
 8. To drugie, by były punkty muszą być do strony przedzielone linki innych uczestników systemu.
 9. Póki admin nie podpowie konkretnie, to tak mi przyszło do głowy, że ilość odrzuconych "1" jeśli wrzucałeś ich więcej na raz sugeruje, że całość jest przez system traktowana jakbyś wrzucał jedną podstronę. Czyli albo się one skleiły, albo brakuje czegoś w pliku z podstronami (gdzieś jakiegoś średnika?). Może coś się sknociło ze znakiem końca linii po __END__?
 10. Na domenie robisz skrypt, który zlicza ruch i po tym robi przekierowanie 301, 302, czy jakie tam chcesz. Albo bezpośrednio z logów serwera odczytujesz kto wchodził na daną domenę i ewentualnie skąd, gdy dostępne.
 11. ttah

  Błędy

  Od 2-3 dni panel potrafi zamulić. Po zalogowaniu nie chce wczytać podstrony z moimi stronami. A po minucie czekania na wczytanie mam albo błąd połączenia z bazą danych, albo 500 Internal. Jak to się już stanie, całość zaczyna płynnie działać. Ale błąd się powtarza po jakimś czasie. Czy to tylko u mnie? Chyba rano tak się dzieje częściej.
 12. Może tak od razu dla wydawców przy ich domenach jakieś znaczniki, że domena jest na białej/czarnej liście u X użytkowników? Albo chociaż info o białej liście, by uniknąć migrowania treści z domen z czarnej listy na jakieś nowe. Bo takie info o tym, że domena znajduje się na czarnej liście może sugerować podmianę domeny, ale zawsze ktoś tam i tak będzie sobie z takiej oczernionej przez kogoś domeny linkować. Więc po co mu te linki podkopywać. Wydawca najwyżej sam oceni, że strona słabo punktuje i ją zlikwiduje z czasem. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale myślę, że byłoby to jakąś bezpośrednią wskazówką czego użytkownicy chcą od wydawców.
 13. Film z monitoringu. Dziwnie to wygląda. Taranujcie szlabany w takich sytuacjach, one nie są z betonu. Lepiej zapłacić za nowy szlaban niż przypłacić zdrowiem czy życiem.
 14. ttah

  Niszczenie tekstu przy kopiowaniu.

  Kopiowanie z WORDa itp. kopiuje wraz ze stylami dla tekstu, ale nie każdy program rozpoznaje te style przy wklejaniu. Jeśli chcesz, by ostylowany tekst z WORDa był wklejany tak samo w każdej innej aplikacji, to może się okazać, że się nie da. I trzeba będzie się uciekać do eksportowania z WORDa do jakiegoś innego formatu pliku i jego import w tej drugiej aplikacji. ed. Ech, dałem się złapać na archeologa. Młodego, ale jednak.
 15. @Pomyslowy Dzięki za wzmiankę o Hekko. Nie miałem pojęcia o kolejnej zmianie. Na szczęście załapałem się jeszcze na stary cennik, bo mam konto z końca stycznia, ale za niecały rok byłaby niemiła niespodzianka przy przedłużeniu, bo koszt teraz to niemal x2 dla pakietu, który musiałbym wybrać. Słabo to wygląda.