Jump to content

ttah

Forumowicze
 • Content Count

  646
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ttah last won the day on April 4

ttah had the most liked content!

Community Reputation

102 Excellent

Recent Profile Visitors

3,757 profile views
 1. Może nie 99%, ale owszem, jest tam sporo domen, na rejestracji których korzysta wyłącznie NASK. Ale tak jest chyba z większością domen TLD gdzie spory odsetek domen nie pozostaje zagospodarowany latami, a leżakują na parkingu czekając na „lepsze czasy”, które to mogą nigdy nie nadejść.
 2. Innymi słowy, jest znowu wolna i możesz ją sobie zarejestrować. Udało Ci się, nikt nie był domeną zainteresowany, prócz Ciebie.
 3. Z podstrony formularza dodawania nowych stron: Podepnij do systemu nową domenę, a dostaniesz dożywotnio za stronę główną 2x więcej punktów!
 4. @Anmato Dla wydawców -> zakładka Punkty: podstawa to 1/20 punktów (1/50 punktów dla stron przyjętych przed 1 maja 2018) jakie otrzymała strona główna za RANK (bez modyfikacji za linki wychodzące strony głównej i bez bonusu podwajania punktów za stronę głowną). Podstawa pomniejszana jest o 15% za każdy link wychodzący z danej podstrony.
 5. https://www.dns.pl/cykl_zycia_domeny_pl Aha, po uwolnieniu jej dolicz kolejne 2 tygodnie + kilka dni bo jakiś łapacz domen ją najprawdopodobniej zarezerwuje. Albo sam ją dodaj gdzieś do przechwycenia.
 6. @okazwłoka Może takie coś: Zakładam, że każda strona ma kolumnę, z datą sprawdzania parametrów Majestic. Jednorazowo można tę datę uczynić losową z przedziału teraz() + losowaIloscDni(0, 14) (tyle zdaje się jest przerwy między kolejnymi sprawdzeniami parametrów stron?). A przy dodawaniu nowych stron niech sobie po jej pierwszym sprawdzeniu losuje nową datę ponownego sprawdzenia (będzie to zawsze mniej niż 2 tygodnie, może się trafić, że sprawdzi ponownie po kilku dniach, ale to tylko jednorazowo). To nie będzie rozłożone równomiernie, ale losowość pozwala jednak zakładać, że będzie to bardziej zróżnicowanie niż sprawdzanie 90% domen na koncie tego samego dnia. Ale może to tylko mnie dotyczy, nie wiem, jak ktoś ma setki stron to je pewnie dodaje na okrągło i nie widzi problemu. Coś w sumie powiązanego, ale chyba ważniejszego, co już dawniej chciałem zasygnalizować. Możliwe, że się mylę, ale podobny problem dotyczy przydzielania linków. Brakuje mi w tym losowości. Wygląda mi na to, że automat leci po kolejności stron/podstron w bazie. Widuję jak moje linki dodane do systemu po kolei po sobie (na zasadzie kopiuj link) trafiają na dokładnie te same domeny i często te same podstrony. Albo linki, które się wyświetlają na moich podstronach. Podejrzewam, że linki bez jakichś większych wymagań (po prostu dodawaj gdziekolwiek) są dodawane na zasadzie zapełniania slotów najpierw jednej podstrony, potem dopiero kolejnej i kolejnej. I o tej kolejności decyduje id podstrony. Ale tego nie wiem, może się mylę. Jeśli nie, może i tutaj dodatkowa kolumna z jakąś losową liczbą całkowitą, która będzie robiła za kolejność? Taką kolumnę można nawet raz na 24 godziny uaktualniać nowymi losowymi liczbami.
 7. A co dzisiaj się dzieje? Hurtowo zeruje mi MS RefSubnets przy serwisach. Sporo punktów wyparowało przez to.
 8. Moje niemal wszystkie strony w systemie mają sprawdzane parametry majesticseo tego samego dnia. Czy byłaby szansa, by to rozłożyć w czasie równomiernie? Po kilka domen dziennie, tak, by wyszło na to samo i w te dwa tygodnie sprawdzona została każda?
 9. Ja to w ogóle widzę, że oni oferują rejestrację domeny za 10 zł na miesiąc (płatne co miesiąc od czasu rejestracji) i dodatkowo po roku kolejne 10 zł na miesiąc za przedłużenie. Czyli w sumie płacisz 120 zł rocznie za rejestrację domeny w pierwszym roku i 240 zł rocznie za domenę, gdy ją przedłużysz (bo po roku wychodzi już 20 zł na miesiąc, bo już są dwie opłaty miesięczne: za rejestrację i przedłużenie). A jak tak nie jest, to po co robią jakieś udziwnione cenniki. Niech poprawią, bym zmienił zdanie. Więc po tym cenniku po raz wtóry stwierdzam, że rejestracje i odnowienia domen w nazwa.pl są bardzo, bardzo drogie. Nie opłaca się to.
 10. Jakie modyfikatory ma to wyrażenie we wtyczce w WP?
 11. Odpowiem z punktu widzenia osoby, która od czytania FAQ nie stroni, gdy trzeba się czegoś dowiedzieć. Gdy przeglądam tego typu strony, to niemal zawsze z wykorzystaniem wbudowanego w przeglądarkę mechanizmu typu „znajdź na stronie” (ctrl+f). Szukam po prostu słów kluczowych. Nie lubię, gdy przeglądarka słowo znajduje, ale nie wskazuje, gdzie ono jest, bo odpowiedzi na pytania są pochowane i wyświetlają się dopiero po kliknięciu w samo pytanie czy jakąś strzałkę typu pokaż odpowiedź. Dla mnie jest to najgorsze możliwe rozwiązanie. I o zgrozo jest dość popularne, więc możliwe, że jestem w mniejszości.
 12. Strona z www nie działa. Bez www jest w porządku. A ja pół dnia myślałem, że system leży.
 13. Możesz dać ją do przechwycenia (Aftermarket i Premium takie coś oferują), ale całkiem możliwe, że już bardziej opłaca się ją jeszcze odnowić w ciągu tych 4 dni. Niemal na pewno jakiś hurtowy łapacz domen ją zarezerwuje, czyli kolejne 2 tygodnie (nie wiem w sumie czy na pewno 2 tyg. jest teraz, bo już trochę czasu nie zwracałem na to uwagi). Jeśli domena jest niewiele warta (ani nazwa nic fajnego, ani backlinki nie rokujące na postawienie tam zaplecza) to po tych dwóch tygodniach (i kolejnych kilku dniach?) przejdzie w stan zablokowanej do rezerwacji i możliwej tylko do natychmiastowej rejestracji. I dopiero wówczas będzie możliwa ponowna rejestracja.
 14. Posprawdzaj kody odpowiedzi serwera na stare adresy. Jak jest to 301 i przekierowanie jest na nowy adres, to jest to dobrze zrobione. A jak odpowiedź jest inna (np. 200, 302, 404, 500 itp.), to przekierowania są źle zrobione lub nie ma ich wcale.
 15. Mam propozycję, aby dodać formularz do dodawania pojedynczej podstrony (chodzi o strony, na których się wyświetlają linki systemowe). Taki formularz miałby: pole adres url artykułu textarea dla tekstu głównego, pole dla tagów. Chodzi o łatwość dodania nowej podstrony, gdy np. uaktualniłem stronę o jakiś nowy artykuł (teraz muszę tworzyć tekst do zaimportowania wg schematu i wklejać to w formularz importu podstron). A tak bym robił ctrl+c, ctrl+v bezpośrednio z danej podstrony, wpisał tagi i voila. Może się to też przydać dla nowych użytkowników, którzy dopiero co poznają system i mogą mieć początkowo problemy z importem podstron (były takie przypadki z tego co wiem). Nie wiem czy ma to większy sens, mi by się raz na jakiś czas przydał taki formularz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy