Skocz do zawartości

programista + designer + grafik w jednym


vel

Rekomendowane odpowiedzi

czy to jest możliwe, żeby mieć zarówno talenta do programowania (php, mysql i takie tam), mieć gust designerski (budowanie layoutu itp) oraz umieć zrobić do designu grafikę?

czy są tu tacy magicy? to temat z cyklu: wakacyjny sezon ogórkowy :P

mnie idzie programowanie php, rzeźbienie w html, a obecnie nawet w xhtml, design i layout to może jeszcze jakiś w miarę wymyślę, ale do grafiki - dwie lewe ręce :cry:

czy da się być wszystko w jednym? takie wash and go tylko lepsze ?

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja robię wszystko sama - xhtml, grafika, design, zdjęcia - w php pomagają znajomi, zeby jeszcze pozycjonowanie wychodzilo :]

Jeśli natrafię na jakieś problemy, zawsze znajdzie się dobra dusza, która doradzi.

Z jednej strony kupa roboty a z drugiej niezależność, masz wszystko tak jak chcesz, a jaka satysfakcja i triumf potem :P

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem z kanadyjczykami to jeden z nich mówił "nie męcz sie stary, daj zarobić innym " :mrgreen:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem designer - pozycjoner ale do programowania kompletnie nie mam glowy - dla mnie php to jakies

!@#@$@!$
dziwne znaczki :P

pisze na ten temat prace magisterska i uwazam ze nie da sie byc zarowno programista jak i designerem - pozycjonowanie to co innego - tutaj nic nie trzeba - po prostu trzeba to zrozumiec :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie rysuje i za to glownie mi płacą.

php znam szczątkowo ale też wolę być coraz lepszy w moich bazgrołach a resztę niech robi dobry programista ;)

jeśli zaś chodzi o pozycjonowanie to dziś mam swój dzień :P 1 miejsce w google i w onecie na trudną frazę. zero spamu i sama przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli widzę, że jednak coś w tym jest, że inne talenta wymagane są od programisty, inne od grafika - umysł ścisły kontra artystyczny ;)

dlatego sam nie robię stron www od a do z, bo z grafiką cienko. ale zlecenia html + php + mysql z gotową grafą i layoutem chętnie przyjmuję

jeśli zaś chodzi o pozycjonowanie to dziś mam swój dzień Razz 1 miejsce w google i w onecie na trudną frazę. zero spamu i sama przyjemność

co to za fraza :?: ;)

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podejście "daj zarobić innym" jest bardzo na miejscu.

Sam specjalizuję sie w logo i (logotypach), ikonkach no i działce reklamy fizycznej (stojaki POS, ekspozytory i podobne). Za layoutami nie przepadam, a pisanie html'a i pozycjonowanie własnej strony to konieczność (już 2 miesiąc się bujam - praktycznie od nowa się uczyłem wszystkiego). Dużo chętniej robiłbym samą grafikę i fotki, studio foto mam małe, ale na dobrego speca mnie nie stać, a Ci co za grosze piszą, to zazwyczaj na poziomie zbliżonym do mojego. Ponieważ php to dla mnie czarną magią i javascripty raczej też blisko tego, to raczej nie polezę w www-pisarswo. Po tym kilkumiesięcznym mezaliansie z pozycjonowaniem i www odłożę stronki "do lamusa", czyli na serwer i dalej będę nad grafiką pracował ;)

Podsumowując: wiedzieć "co i jak" dobrze - bo łatwiej z drugą stroną współpracować - ale zawodowo EFEKTYWNIEJ w dogranych małych zespołach. Moim zdaniem nierealne jest bieżące śledzenie wszystkich dziedzin - nawet na średnim poziomie.

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest od wszystkiego to znaczy, że jest do xxxx.

nie można być we wszystkim najlepszym bo na to nie ma czasu.

juz takich widziałem co wszystkie rozumy pozjadali:

grafika, flash - o boże, dezajn jak z 1996 roku.

html - wczesny gierek tabelarz

php/sql - robimy zapytania w pętelce poprzedniego zapytania i to jeszcze dajemy w pętelke. indeksy? a co to?

pozcjonowanie - linkorem dowalimy i gicior

znam swietnych programistów -> z reguły maja dwie lewe ręce do grafiki (jak ja), znam swietnych grafików -> z reguły ich wiedza w html kończy się na tabelach i IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno klej uniwersalny niczego nie sklei. Czyli

jak ktoś jest od wszystkiego to znaczy, że jest do xxxx.

Ja się parałem już chyba wszystkim. Flash ze skutkiem średnio dobrym, grafika - na moje potrzeby wystarczała, ale przy obecnych trendach wysiadam, nauczyłem się html-a, a później php. W zasadzie umiem napisać sobie wszystko, a jak coś nie wychodzi to wcześniej czy później znajdę sposób. Obecnie jednak dochodzę do wniosku że nie warto. Skomplikowane skrypty zajmują cholernie dużo czasu, to chyba lepiej kupić gotowy za 10 zł na allegro i ewentualnie dopasować do swoich gustów i wizjii.

W kierunku pozycjonowania patrzę od paru lat i póki co na własne potzreby pracuję sam, ale widzę że ludzie z dobrym zapleczem mają lepsze wyniki, choć wiem że mogłoby być gorzej.

Zmysł artystyczny - cóż. Albo wymyślę sobie coś ekstra, na co nigdy nie będę miał czasu, albo zadowolę się słabszymi rozwiązaniami, albo trzeba będzie zacząć kupować.

Moje przemyślenia prowadzą w jednym kierunku - trzeba coś sobie wybrać i najlepiej być w tym na tyle dobrym, żeby móc kupić sobie resztę od tych co wybrali tą resztę właśnie.

Jak brak kasy na takie rozwiązania pozostaje przeciętność bo zabraknie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności