Skocz do zawartości

Duplicate Content

kmiciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowałem artykuł w eioba. Chciałbym teraz umieścić jednak go na swojej stronie. Co w takim układzie zostanie uznane za duplikat? Wstawić go u siebie nie patrząc na nic, czy lepiej zdjąć artykuł i dopiero opublikować go u siebie. Jestem w stanie na eioba wstawić link do oryginału w swoim serwisie.

• Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

skończcie z tym duplicatem bo to jest mooocno przereklamowana sprawa :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

włóż tu i tu. trochę czasu zejdzie aż się zaideksuja. ten temat to jakaś nerwica na DC, czy problemem jest zmienić parę wyrazów czy układ treści.

Edytowane przez Kamil Beniuk

https://www.mprojekty.com - Profesjonalne Strony Internetowe

pasek.jpg

- Zobacz przestawienie oferty na youtube

"Ale jednak wskazanie na oryginał będzie"

Tak, ale z tego co się orientuję, robot zignoruje link z nofollow i może mieć problem z rozpoznaniem, który z artykułów jest oryginałem. Najlepiej jest na swojej stronie wstawiać oryginał, a na innych lekko zmienione wersje, ewentualnie trochę okrojone.

moim zdaniem xann nie masz racji po pierwsze:

https://skrypta.pl/pozycjonowanie-seo/dupli...-czym-to-grozi/

po drugie zerknij na jeden z ostatnich videocastow Matta Cuttsa na temat duplicate content wewnatrz wlasnej domeny, jest to naturalna sprawa (o ile nie celowe dzialanie) - np w przypadku wordpressa strony kategorii, ostatnich wyszukiwan i tagow czesto prezentuja identyczna tresc a nie jest to przeciez zadne naduzycie, a stosowanie nofollow wewnatrz wlasnej domeny po prostu nie ma zadnego sensu po ostatniej modyfikacjizachowania nofollow, to tez jest w jednym z videocastow (seomoz)

Myth number 1: Duplicate content causes drops in traffic!

Webmasters often wonder if the duplicates on their site can have a negative effect on their site’s traffic. As mentioned in our guidelines, unless this duplication is intended to manipulate Google and/or users, the duplication is not a violation of our Webmaster Guidelines. The second part of my presentation illustrates in greater detail how to deal with duplicate content using canonicalization.

jak w artykule powyzej, sprawdzilem na 4 serwisach te same tresci powtorzone na wszystkich 4 serwisach (site 30tys), same plusy (ruch z long tail mimo supplemental index dla 4-tego) - nawet jak jeden z nich wpadl w supplemental index, pozostale serwisy maja sie dobrze

Edytowane przez skrypta

Ecommerce 2.0 od strony technicznej

Koszulki dla programistów: LINUX, PHP, JAVA..

@skrypta to dlaczego on nie występuje przy opisach GG czy bazach piosenek ? nie mówiąc już o porównywarkach zassysajacych opisy produktów ze sklepów - hmmmm dziwne co nie ?

Napisałeś u siebie :

Duplicate content wewnątrz jednej domeny.

To chyba największy mit powtarzany bezmyślnie przez “pozycjonerów”.

No to zobacz jak na ten mit odpowiedział nasz Guglarz:

https://blog.shpyo.net/?newsID=168

Wiele się mówi już o mitycznym duplicated content. Czy Google coś robi w tym kierunku, aby w jakiś sposób sprawdzać duplikaty np. w odniesieniu do tzw. precli?

Duplicated content to raczej problem wewnątrz jednej witryny, ....

ps. https://www.google.com/support/webmasters/b...nt+more%3Aforum

Edytowane przez Xann

Marketing internetowy dla firm

• 2 tygodnie później...

Jako oryginał zostanie uznana ta wersja która zostanie opublikowana na stronie która na większą historię i jest dłużej w google. Ja tak słyszałem ale rąk też uciąć sobie nie dam.

Szybka Naprawa błędów WordPress - od ręki i profesjonalnie. 

• 2 tygodnie później...

Odświezam wątek, bo znalazłem artykuł na temat duplicate content https://www.webpronews.com/topnews/2009/09/...te-content-myth

Z tego wynika, że duplicate content jako taki nie istnieje (poza wycinaniem spamu), a jedynie na dane zapytanie nie będzie wyświetlało się użytkownikowi kolejno kilku stron z dokładnie takim samym kontentem. Co oznacza, że zostaną one normalnie zaindeksowane, tylko nie zostaną wyświetlone - a co za tym idzie, również linki z takich stron się liczą, choć nie zawsze będą tak mocne, jak w przypadku treści całkiem unikalnych.

Tak przynajmniej ja zrozumiałem.

Edytowane przez gryzonie