Skocz do zawartości

Mail w formacie HTML


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy warto stworzyć szablon maila w formacie HTML? Po prostu używać przy wysyłaniu jakiejkolwiek wiadomości. Wiadomo, że taki mail wygląda zdecydowanie ciekawiej, ładniej się prezentuje - ale czy będzie odczytywany prawidłowo przez wszystkich odbiorców? O Thunderbird'a czy Outlook'a się raczej nie martwię - bo te programy spokojnie obsłużą HTML'owe wiadomości, jednak jak z pozostałymi czytnikami (choćby via WWW)? Używacie w ogóle maila w HTML'u? Mailingi to zazwyczaj same obrazki, więc nie zmienia to zbytnio poglądu na sprawę.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że taki mail wygląda zdecydowanie ciekawiej, ładniej się prezentuje

Ja wolę, jak każdy mail wygląda tak samo - zwykły tekst to lepsza czytelność. A jak chcę popatrzeć na coś ładnego to jadę w góry.

Program partnerski na Twoje katalogi i precle! Nawet 20% prowizji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym myślałem i rozesłałem kilka maili, ale później do mnie doszło, że nie każdy musi zobaczyć maila w takiej postaci jak ja bym ją chciał zaprezentować (choćby w Thunderbird'ie wystarczy nie kliknąć - "Pobierz wszystkie obrazki") :P

Teraz jak mi zależy na czytelnym i graficznym zaprezentowaniu czegokolwiek za pośrednictwem maila to tworze PDF'a i dodaje jako załącznik (PDF'a każdy otworzy identycznie) :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..choćby w Thunderbird'ie wystarczy nie kliknąć - "Pobierz wszystkie obrazki") :(..

Można to zrobić w odpowiednim formacie mime (załączniki w tym grafiki stanowią część maila) i tego komunikatu nie będzie.

Teraz jak mi zależy na czytelnym i graficznym zaprezentowaniu czegokolwiek za pośrednictwem maila to tworze PDF'a i dodaje jako załącznik (PDF'a każdy otworzy identycznie) :D

Kiedy widzę PDFa to pawie nigdy go nie otwieram - domyślnie traktuję to jak spam. Poza tym jedno kliknięcie więcej.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy widzę PDFa to pawie nigdy go nie otwieram - domyślnie traktuję to jak spam. Poza tym jedno kliknięcie więcej.

Wszystkich czynników wyeliminować się nie da - nieważne jak eleganckiego i ujmującego maila by się nie stworzyło zawsze jest szansa, że komuś to nie podpasuje i w pierwszym kliknięciu będzie "USUŃ" :(

Gusta bywają różne ...

Ja tak robię bo mi się to najnormalniej w świecie sprawdza - odpowiednia treść maila + załącznik PDF (kiedy potrzebny) :D

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pośrednictwem maila to tworze PDF'a i dodaje jako załącznik
Mail reklamowy z załącznikiem to bardzo kiepski pomysł, bo większość odbiorców potraktuje to jako spam i groźbę zarażenie virusem. Zresztą całkiem zasadną... :D

Jak mail w HTML'u to w ostateczności może być bez grafik jako sama treść odpowiednio sformatowana wielkością czcionek i ich kolorystyką.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić w odpowiednim formacie mime (załączniki w tym grafiki stanowią część maila) i tego komunikatu nie będzie.

Możesz rozwinąć myśl? ;)

Nie wiem jak Ci to opowiedzieć - mail składa się wtedy z kilku partów mime: plain text (czyli treść w przypadku wyświetalnia maila jako txt), html oraz dodatkowych załączników, np. grafika kodowana jako base64. Wtedy w html i css wskazujesz obraz z lokalnego maila, a nie ścieżki url. Dzięki temu wszystko jest w jednej paczce, wyświetla się też osobom które np. nie mają dostępu do www a mają maila, a w np. thunderbirdzie nie ma tego komunikatu.

Na skróty - szukaj takiego softu co potrafi osadzać grafiki (poprawnie - bo niektóre osadzają grafikę ale klient nie chce jej potem poprawnie wyświeltać) w mailu lub napisać to samemu np. na podstawie:

https://www.phpguru.org/static/htmlMimeMail5

Pozdrawiam.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co za problem słać html z wersją "bez html" ?

Np jak wysyłasz życzenia na Wielkanoc, Boże Narodzenie itp. to nie wyobrażam sobie innych, jak ładnie przygotowana kartka graficzna osadzona w HTML. To kwestia prestiżu.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności