Skocz do zawartości

Odzyskanie plików w win xp


Arkadio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, a nie wiem jak do niego podejść (o ile jest możliwe domowymi sposobami odzyskać dane :? )

Potrzebuję odzyskać pare plików, które zostały wyrzucone do kosza i kosz został potem opróżniony :cry:

System Win XP SP2

Dodam, że "przywracanie systemu" nic nie da ponieważ po usunięciu zawartości z kosza został utworzony nowy punkt przywracania po czym wszystkie punkty oprócz najnowszego zostały usunięte #-o

Znacie jakieś programy albo cokolwiek aby odzyskać te pliki ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś programy albo cokolwiek aby odzyskać te pliki

Handy Recovery

Recovery 4all

easy recovery

poszukaj na tucows tam znajdziesz tego sporo

pzdr

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś programy albo cokolwiek aby odzyskać te pliki ?

Przede wszystkim NIC NIE RÓB Z DYSKIEM, nic nie instaluj, nie defragmentuj. Najlepiej podepinj dysk do innego komputera i tam zainstaluj program do odzyskiwania danych. (Być może o tym już wiesz, ale w takich przypadkach nigdy ostrożności za wiele).

Programów jest dużo, w tym darmowe.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kilka razy miałem podobny problem :) Rada jest podobna jak w/w osób. Osobiście proponowałbym EasyRecovery (korzystałem z wersji 6.0 Pro)

Szanse na całkowite odzyskanie plików są zależne od tego czy po całym zdarzeniu zapisywane były jakieś inne dane na tym dysku (szanse pełnego odzyskania danych wzrastają kiedy nic nie zostało zapisywane na tej partycji...) oraz jakiego rodzaju są to pliki. Przy pomocy tego programu, bardzo duże szanse pełnego odzyskania, mają pliki tekstowe (txt, doc, html itp.) z graficznymi, muzycznymi, bądź filmowymi bywa już gorzej...

Dodam jeszcze że program ten ma bardzo dużo opcji przywracania, łącznie z przywracaniem całych partycji.

Warto zastanowić się nad profilaktyką :) w postaci np. płatnego programu Nortona UnErase (wchodzący w skład pakietu Norton SystemWorks) bądź skorzystać z odpowiedników darmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na całkowite odzyskanie plików są zależne od tego czy po całym zdarzeniu zapisywane były jakieś inne dane na tym dysku...

Wszyskire rady sa super... moze tylko uzupelnie o taka informacje.

Jesli stalo sie to na dysku gdzie windows ma swap'a oraz tmp internetowe to szanse maleja bo kazde uruchomienie kompa oraz wejscie do netu to oczywisci zapis na dysku... :) Tak wiec nie tylko instalacja jakiegos programu moze spowodowac 'zatarcie' danych (konkretnie chodzi o zapisanie informacji w miejscu gdzie fizycznie byly te usuniete pliki) ale przyczyna taka moze byc zwykle normalne uruchomienie komputera..

Tez polecam EasyRecovery.. to chyba jeden z najlepszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najlepszych programow do odzysku skasowanych danych to Drive Rescue, ew. PC Inspector File Recovery (ale raczej ten pierwszy). Oba są darmowe, masz je tutaj: https://wilk13.net/odzyskiwanie.php (czasami link do pliku długo się czyta, jak rpzez minute nie wejdzie, to przerwij i sprobuj drugi raz).

Jak juz bedziesz odzyskiwac, to zapisuj na inna partycje niz ta na ktorej bylyskasowane pliki.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności