Skocz do zawartości

Test linkowania ze stron głównych PBN


s_matysik

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadziliśmy takich testów kilkadziesiąt, poniżej przykładowa próbka.

 

Linkowane były:


1. Sklep w branży HoReCa
- 17-letnia domena
- CPC fraz kluczowych w Google Ads: 4-7 zł
- linkowane były: strona główna i kategorie

 

2. Sklep w branży mody premium 
- 2,5-letnia domena
- CPC fraz kluczowych w Google Ads:  4-10 zł
- linkowane były kategorie

 

3. Lokalne usługi w Warszawie
- 8-letnia domena
- CPC fraz kluczowych w Google Ads: 16-20 zł
- linkowana była strona główna

 

Do każdego adresu URL zostało dodanych 10 linków ze stron głównych PBN (spreparowanej grupy wygasłych domen do linkowania).

 

Czas do pierwszego efektu: około 7 dni od dodania.

 

grafika-testy-pbn-2024-2.jpg

 

Wniosek z przeprowadzonych przez nas testów: linki, które obecnie najmocniej i najszybciej wpływają punktowy wzrost poszczególnych fraz kluczowych są ze stron głównych.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_matysik, myślę że standard:

  1. czy domena to expirka
  2. czy regularnie aktualizowana o nowe treści
  3. ile linków przychodzących / wychodzących
  4. w sumie CWV też mnie interesuje :D

Pierwszy lepszy PBN na pewno nie dałby takich wyników, dlatego wydaje mi się, że są mocne te pbny 💪

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harry

1. Tak, jak napisałem w opisie: PBN'y postawione na wygasłych domenach.

2. Nie.

3. 30 linków wychodzących, tylko ze strony głównej, średnio kilkanaście bardzo mocnych linków przychodzących.

4. Wskaźniki CWV są wysokie oprócz wydajności, gdzie jest około 50, ale wątpię, że ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przecież te testy nie mają znaczenia, tam jest tyle zmiennych i reakcja google czy czegoś innego też jest różna. Więc wszystkie takie testy są tym samym - co taniec w osobtę i czy deszcz dzięki temu spadnie w niedzielę, a może dzięki czemu innemu. Nie da się zrobić tekstów już dziś naprawdę miarodajnych.

 

Jestem pewny że google nawet celowo manipuluje wartościami stron, bo oparcie wcale nie jest o jakość - tylko ich własne widzimisię, aby robić kasę a nie tam faktycznie była jakość stron. 

 

Jestem pewny że to co promuje A w układzie z tym co promuje B - może być ujemne gdy zachodzi razem - oni celowo robią takie zawirowania aby nadal grabić ludzi. 

Edytowane przez tomierc
  • Like 1

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciężej czytać twoje brednie i je ignorować @tomierc. Skoro tak bardzo hejtujesz google na każdym kroku i wychwalasz binga oraz duckduckgo. To przestań korzystać z adsense, youtube i zacznij blokować googlebota, bo w innym przypadku dokładasz się do tej całej maszynki manipulacji i zbierania danych.

3 godziny temu, tomierc napisał(a):

Jestem pewny że google nawet celowo manipuluje wartościami stron

yoda-smart-meme.webp.938de0b1175f38084f39d41914348758.webp

  • Like 1

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 14:51, tomierc napisał(a):

Przecież te testy nie mają znaczenia, tam jest tyle zmiennych i reakcja google czy czegoś innego też jest różna. Więc wszystkie takie testy są tym samym - co taniec w osobtę i czy deszcz dzięki temu spadnie w niedzielę, a może dzięki czemu innemu. Nie da się zrobić tekstów już dziś naprawdę miarodajnych.

 

Jestem pewny że google nawet celowo manipuluje wartościami stron, bo oparcie wcale nie jest o jakość - tylko ich własne widzimisię, aby robić kasę a nie tam faktycznie była jakość stron. 

 

Jestem pewny że to co promuje A w układzie z tym co promuje B - może być ujemne gdy zachodzi razem - oni celowo robią takie zawirowania aby nadal grabić ludzi. 

dla G najważniejsza  jest kasa z adwordsa, dlatego na niektóre frazy spycha organiki nawet za mapy i poradniki. Kasa Misiu, kasa

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomierc jak o kimś piszesz wypada ta osobę poinformować. Przed nickiem wpisz "@", a następnie nick :)  Nie znasz mnie, więc nie pisz, co przerasta moje pojmowanie, dziękuję :) Na twoje nieszczęście kolejny raz cię uświadomię. Jak to wszystko działa wiem doskonalę, bo prowadzę mentoring prywatności, anonimowości i bezpieczeństwa w internecie (link mogę podać na PW, bo nie potrzebuję backlinków 😎). Zdziwiłbyś się jak mało rzeczy wiesz o tym "jak to wszystko działa". Odbijając piłeczkę, mimo tego co piszesz widzę, że serio jesteś wiernym fanem google -> adsense, analytics, youtube, recapchta, fonts, a bing? ani widu, ani słychu 😆 Nie mogę zrozumieć ludzi, do których nie dociera, że Google jest firmą nastawioną na zysk. Firma ma zarabiać, więc nic dziwnego że manipulują swoim algorytmem, który jest tylko jednym małym ogniwem w ich przeogromnym ekosystemie, gdzie nawet czcionki googla śledzą użytkowników (wiedziałeś o tym @tomierc? Napewno, bo masz pojęcie jak to wszystko działa 🥸). Taki kolos jak google przetwarza dziennie petabajty danych zużywając przy tym duże ilości prądu, a do tego trzeba opłacić ludzi, zainwestować w infrastrukturę, wypracować zysk (a nie same koszty), by na końcu dostarczyć informacje jakiejś osobie na świecie, która zadaje proste pytanie "jak myć garnek" (przykład). Skoro masz problem, że firma jest nastawiona na zysk, to daj przykład i przestań korzystać z reklam (w tym adsense) i prowadź stronę charytatywnie.

Reasumując jeśli google coś daje za friko, to znaczy że TY JESTEŚ PRODUKTEM, a w zamian masz wygodę i pięknie posortowane dane stricte pod siebie. Tyczy się to social mediów ale również binga, czy wyszukiwarki DuckDuckGo która przekazuje dane do Microsoftu. Wszyscy chcą cię zamknąć w bańce informacji, bo jesteś produktem, na którym setki innych firm zarabiają. No ale ja nie mam pojęcia 🤷‍♂️

-

Minął prawie miesiąc od założenia tematu, myślę że to dobry czas zapytać się @s_matysik jak sytuacja? Wyniki nadal takie same?

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Harry

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 16:16, Harry napisał(a):

jak sytuacja? Wyniki nadal takie same?

 

Poniżej wrzucam aktualne wyniki. Większość pozycji utrzymała się lub poszła do góry. Dla części fraz pozycje trochę spadły, prawdopodobnie trzeba dołożyć więcej linków, natomiast aby nie zaburzyć testu nie były dokładane nowe linki.

testy-pbn-2024-2-luty.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności