Skocz do zawartości

Budowanie backlinków w 2023 pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Od jakiegoś czasu uczę się SEO całkiem na poważnie. Za sobą mam już sporo pracy jeśli chodzi o działania on-site moich stron. Myślę, że to mam już w miarę opanowane. Powoli zbliża się czas, w którym będę musiał zacząć myśleć o budowaniu backlinków. Chciałbym więc zapytać, jak wygląda ten proces u was i o kilka innych rzeczy. Będę wdzięczny za odpowiedź na chociaż część z moich pytań :)

 

Jak wygląda u was proces tworzenia backlinków? Robicie je ręcznie, narzędziami (jeśli tak to jakimi), a może korzystacie z obu tych metod? Kilka lat temu korzystałem z narzędzi Rankerx oraz SEO Autopilot. Działało to bardzo dobrze, ale od tamtego czasu wiele się pozmieniało i nie wiem czy nadal można ich używać do linkowania stron, na których nam zależy czy raczej tylko do linkowania t2 lub zaplecz?

 

Moja wizja tego procesu wygląda w ten sposób, że w tle na vpsie działają sobie programy automatyzujące budowanie backlinków, dostępnych do stworzenia przez takie programy, czyli głównie jakieś publiczne miejscówki jak profile itp. Oczywiście nie byłoby to jedyne podejście do linkbuildingu i wspierałbym to outreachem, aby pozyskiwać też linki z ciężko dostępnych miejsc. Czy myślę w miarę dobrze?

 

Tu pojawiają się kolejne pytania dotyczące już stricte automatyzacji, o ile warto w ogóle z niej jeszcze korzystać.

- Korzystacie z jednego automatu na raz czy raczej z kilku? One działają u was 24/7 czy po prostu odpalacie je gdy jest potrzeba przykładowo raz w miesiącu?

- Skąd mam wiedzieć ile linków powinienem robić tymi automatami? Przykładowo rankerx'em robiłem wizardy raz na tydzień, a pewnie gdybym robił je codziennie, albo dodał do tego linki z SEO Autopilot, Xrummer, GSA i czegoś jeszcze, to już by moja strona dostała jakąś blokadę od googla za manipulowanie rankingiem. 

- Skąd brać tak dużo treści do tych wszystkich narzędzi? Jeśli miałoby to działać cały czas, to trochę by tego trzeba mieć

- Skąd mam wiedzieć jakich diagramów używać i ogólnie jaką taktykę wybrać? Domyślam się, że te domyślne są raczej nic nie warte?

- Załóżmy, że do bardziej otwartych narzędzi, harvestuję listę stron, aby nie korzystać z publicznych list, do których każdy ma dostęp. W przypadku kilkuset, kilku tysięcy adresów, powinienem sprawdzać każdy ręcznie czy po prostu wrzucić do narzędzia i co będzie, to będzie?

- Co myślicie o SEO Autopilot i Rankerx w 2023? Warto ich używać jeszcze do linkowania moich stron? Jeśli tak, to znacie jakieś dobre poradniki do nich, które pomogą mi nie przedobrzyć?

 

Chętnie przyjmę inne porady jak się w tym wszystkim odnaleźć :D Na ten moment jestem totalnie zagubiony tymi wszystkimi możliwościami. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

 

EDIT: Jeszcze jedno pytanko mi na myśl przyszło. W przypadku automatów z narzuconą z góry bazą domen jak Rankerx, korzystanie z nich długofalowo ma w ogóle jakiś sens? Chodzi mi na przykład o używanie ich przez rok i wbijanie powtarzających się miejscówek. Sprawdza się to na dłuższą metę czy lepiej szukać cały czas innych domen? A może to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Guadelupe napisał:

- Korzystacie z jednego automatu na raz czy raczej z kilku? One działają u was 24/7 czy po prostu odpalacie je gdy jest potrzeba przykładowo raz w miesiącu?

 

A co to za różnica? :)  

Jeśli ktoś pozycjonuje kilka stron to pewnie odpala softy sporadycznie, jak ktoś pozycjonuje setki lub tysiące stron to automaty lecą 24h.

 

Czy z jednego czy z kilku to zależy od strategii i skali. Ktoś może używać tylko 1 ZP i tam mieć wszystkie potrzebne szablony do małej skali działań. Są osoby, które mają kilkanaście lub więcej softów, które lecą 24h.

 

Godzinę temu, Guadelupe napisał:

- Skąd mam wiedzieć ile linków powinienem robić tymi automatami? Przykładowo rankerx'em robiłem wizardy raz na tydzień, a pewnie gdybym robił je codziennie, albo dodał do tego linki z SEO Autopilot, Xrummer, GSA i czegoś jeszcze, to już by moja strona dostała jakąś blokadę od googla za manipulowanie rankingiem. 

 

Nie wiem o jakiej blokadzie mówisz. Kwestia przyłożyć te linki tak by strona poszła do góry. Natomiast tu jest wiele czynników, które na to mają wpływ. W szczególności frazy i ich charakterystyka, wiek domeny, obecny profil linków domeny, inne.

Można przyłożyć dużą ilość linków w kilka dni, kwestia zrobić to odpowiednio.

 

Godzinę temu, Guadelupe napisał:

- Skąd brać tak dużo treści do tych wszystkich narzędzi? Jeśli miałoby to działać cały czas, to trochę by tego trzeba mieć

 

Jest masa generatorów treści, lepszej lub gorszej jakości, teraz doszły narzędzia oparte na AI, możliwości jest sporo.

 

Godzinę temu, Guadelupe napisał:

- Skąd mam wiedzieć jakich diagramów używać i ogólnie jaką taktykę wybrać? Domyślam się, że te domyślne są raczej nic nie warte?

 

Diagramy to moim zdaniem taki chwyt marketingowy tych narzędzi. Testami musisz dojść do tego jakie schematy przyłożenia linków działają przy obecnym algo.

 

Godzinę temu, Guadelupe napisał:

- Załóżmy, że do bardziej otwartych narzędzi, harvestuję listę stron, aby nie korzystać z publicznych list, do których każdy ma dostęp. W przypadku kilkuset, kilku tysięcy adresów, powinienem sprawdzać każdy ręcznie czy po prostu wrzucić do narzędzia i co będzie, to będzie?

 

Metody sprawdzania miejscówek każdy wypracowuje sam, to jak będziesz sprawdzał zależy od tego co będziesz sprawdzał ;)
 

Godzinę temu, Guadelupe napisał:

- Co myślicie o SEO Autopilot i Rankerx w 2023? Warto ich używać jeszcze do linkowania moich stron? Jeśli tak, to znacie jakieś dobre poradniki do nich, które pomogą mi nie przedobrzyć?

 

Web 2.0 na nowych subdomenach/katalogach będą raczej okej, jeśli je odpowiednio podlinkujesz. Reszta miejscówek to defaultowa baza których używa 0xxx użytkowników softu, sam pomyśl lub przetestuj czy ma to sens.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 minuty temu, roli napisał:

widzę forum umarło

skoro spamerzy trafiają to nie umarło ;)

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności