Skocz do zawartości

Google Chrome - "Czy chodziło Ci o [AdresStrony]?" - jak się pozbyć


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tworzę sobie nową stronę https://linkpak.pl/

Faktycznie ma ona bardzo zbliżoną nazwę do linktak.pl :) Wyskakuje mi coś takiego:

 

e913f7c9e4c427e0222676b755226863.png

 

Jest sposób żeby się tego pozbyć? Nie chciałbym odstraszać użytkowników, ale jeśli się nie da, to pewnie będzie trzeba zmienić domenę pod ten projekt.

 

Problem dotyczy jaśnie panującej przeglądarki Google Chrome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic takiego się nie pokazuje jak wyszukuje po nazwie "linkpak" , pokazuje się natomiast z boku "Linkpak Digital Enterprises"

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czysto, podejrzewam że opiera się to na Twojej historii i tym że z jakiegoś powodu często odwiedzasz tą stronę ;)

 

Cytat

Czy chodziło Ci o [nazwa witryny]?

Jeśli widzisz ten komunikat, Chrome ocenia, że dany adres internetowy może należeć do innej witryny niż oczekiwano.

Komunikat może być też taki: „Czy to prawidłowa strona?” lub „Wchodzisz na fałszywą stronę”.

Pojawia się on wtedy, gdy witryna, którą chcesz odwiedzić:

  • jest podobna do bezpiecznej witryny, którą zwykle odwiedzasz;
  • próbuje Cię oszukać za pomocą adresu URL, który tylko nieznacznie różni się od adresu witryny bezpiecznej;
  • ma adres URL, który nieznacznie różni się od adresu w Twojej historii przeglądania.

Jeśli uważasz, że ostrzeżenie przed stroną wyświetla się wskutek błędu i chcesz ją otworzyć, kliknij Ignoruj.

 

Jak na moje to trzeba by było skasować z historii przeglądarki ciasteczka i wpisy powiązane linktak.pl. Może to coś da.

  • Like 1

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku ! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie nic nie daje. Myślę, że to bardziej na historii stron bazuje. Chyba sobie podmienię domenę i nie będzie problemu. Tym bardziej jak zauważył @Beerbant już taka nazwa w SEO funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W incognito też mi to pokazuje :) Może mam niestandardowe ustawienia bezpieczeństwa w chrome. Sprawdziłem na innych komputerach i faktycznie też to się nie wyświetla :) Na smartfonach też tego nie ma.

Opcje są dwie, albo:

- Google identyfikuje mój komputer i wie, że ja to ja nawet jak włączę incognito.

- Albo faktycznie mam niestandardowe ustawienia bezpieczeństwa w chrome.

 

Strony nie są podobne, więc o podejrzeniu o próby oszustwa tu nie ma mowy. Przyczyna zostaje więc jedna: "ma adres URL, który nieznacznie różni się od adresu w Twojej historii przeglądania.". Ale to w incognito nie powinno mieć miejsca, a jednak...

 

Patrzę na ustawienia bezpieczeństwa i mam standardowe ustawienia... Wniosek  nasuwa się sam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2021 o 14:09, okazwłoka napisał:

Faktycznie ma ona bardzo zbliżoną nazwę do linktak.pl

Jeśli Twoja nazwa będzie bardziej znana niż ta druga, to nie będzie takiego problemu .Jednym słowem tylko pozycjonowanie na daną nazwę.

 

Lub wymyślaj nazwy które są wolne ?

  • Thanks 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz przykład z Yanosika. Jest tak znany, że google nie podpowiada Janosik  :dirol:

 

yanosik.jpg

---

Tak, że Panie Euzebiusz długa droga przed tobą by link pak był tym llinkpakiem ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @okazwłoka,

Możesz wykorzystać formularz od Google, w którym wysyłasz prośbę o usunięcie adresu związanego heurystyką.

W tym celu

  1. Przejdź pod adres
  2. Uzupełnij
  3. Wyślij

Minusem tego rozwiązania jest czas odwołania, który wynosi jakieś 6 miesięcy. Być może często wpisywałeś w pasek adresu 'linktak.pl' i heurystyka bazując na historii wyświetla pytanie "Czy chodziło Ci o..." podczas 'linkpak.pl'. To by wyjaśniało dlaczego powyżsi użytkownicy nie mają tego problemu i de facto ja również.

 

Sprawdziłem u siebie i nie mam takiej możliwości ale być może u ciebie będzie (nie jestem zalogowany w chrome, bo używam firefoxa).

  1. Wpisz chrome://flags w pasek adresu
  2. Znajdź (Ctrl + F) słowo kluczowe "lookalike"
  3. Dezaktywuj

Jeżeli nie ma, to musisz włączyć flagi, które straciły ważność i zostały usunięte.

  1. Wpisz chrome://flags w pasek adresu
  2. W najnowszej wersji Chrome na Enabled musisz ustawić
    • Temporarily unexpire M89 flags
    • Temporarily unexpire M90 flags
  3. Zrobić "Relunch"
  4. Wtedy szukać "lookalike". W moim przypadku to:
    •  #detect-target-embedding-lookalikes

Daj znać czy pomogłem, bo jestem ciekawy ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Edytowane przez Harry
  • Thanks 1

Pomogłem?? ->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbowałbym, ale już nie pojawia mi się nawet w trybie incognito, więc ciężko powiedzieć co się zadziało. 

 

Na liście nie miałem lookalike

Wykonałem kroki od "Jeżeli nie ma, to musisz włączyć flagi, które straciły ważność i zostały usunięte.".

 

Dzięki za zainteresowanie tematem, na przyszłość będę wiedział gdzie to szukać :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności