Jump to content

Wpadłem w algorytm YMYL - Twoje pieniądze albo życie! ????

Korpo

Recommended Posts

Witam

Sprawa wygląda następująco może ktoś podpowie jak to naprawić. Sklep https://legalnetopy.pl powstał z 2 miesiące temu, kupiłem moduł bloga dodawałem artykuły nie kopiowane, w GSC zaczynała zwiększać się widoczność i jakoś ponad miesiąc temu zaczęły się spadki, po wpisaniu site:mojadomena.pl wyniki zaczęły znikać na dzień dzisiejszy zostało z 6-7 adresów z bloga w wynikach wyszukiwania, reszta poznikała. Ktoś zasugerował, że google uznało stronę jako YMYL, jeśli tak to jak się zabrać za naprawienie jej ?

Witaj na forum,

Czemu uważasz, że to YMYL? . Generalnie następujące kwestie (i nie sa związane z YMYLem):

* strona jest świeża jak nowonarodzony dzieciak więc zanim zapracujesz na pozycje to tak poczekaj z rok/dwa w branży konopnej. SEO nie działa, że dziś wieszasz artykuł a. jutro jesteś w topach

* opracuj poprawną strukturę serwisu - obecnie jest tak trudno zrozumieć co sprzedajesz i niezmiernie ciężko jest zorientować się gdzie co się kupuje

* linkbuilding dopiero co zacząłeś - więc takze nie liczyłbym na spektakularne efekty

* brak linkowania wewnętrznego z poradnika

* teksty poranikowe za krótkie, mało merytoryczne, niezachęcające. Dodatkowo puste kategorie bloga jak tutaj legalnetopy.pl/blog/medyczna-marihuana

* upychanie słów kluczowych w taki sposób jak tu blog/newsy-konopne/cbd-elblag wygląda tragicznie (cbd elbląg)

* sklep ma 1 produkt - nie sądzę abyś miał jakiekolwiek szanse wypozycjonować sklep z 1 produktem. To tak jakby starać się na giełdzie sprzedać 1 skarpetkę od jednej pary

Wybacz ale nie znajduję w Twoim sklepie nic wartościowego co by Google uznało za warte pokazania sklepu wysoko na pozycjach jak również jego indeksowania.

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

10 minut temu, zgred napisał:

Witaj na forum,

Czemu uważasz, że to YMYL? . Generalnie następujące kwestie (i nie sa związane z YMYLem):

* strona jest świeża jak nowonarodzony dzieciak więc zanim zapracujesz na pozycje to tak poczekaj z rok/dwa w branży konopnej. SEO nie działa, że dziś wieszasz artykuł a. jutro jesteś w topach

* opracuj poprawną strukturę serwisu - obecnie jest tak trudno zrozumieć co sprzedajesz i niezmiernie ciężko jest zorientować się gdzie co się kupuje

* linkbuilding dopiero co zacząłeś - więc takze nie liczyłbym na spektakularne efekty

* brak linkowania wewnętrznego z poradnika

* teksty poranikowe za krótkie, mało merytoryczne, niezachęcające. Dodatkowo puste kategorie bloga jak tutaj legalnetopy.pl/blog/medyczna-marihuana

* upychanie słów kluczowych w taki sposób jak tu blog/newsy-konopne/cbd-elblag wygląda tragicznie (cbd elbląg)

* sklep ma 1 produkt - nie sądzę abyś miał jakiekolwiek szanse wypozycjonować sklep z 1 produktem. To tak jakby starać się na giełdzie sprzedać 1 skarpetkę od jednej pary

Wybacz ale nie znajduję w Twoim sklepie nic wartościowego co by Google uznało za warte pokazania sklepu wysoko na pozycjach jak również jego indeksowania.

tylko że widoczność w gsc wzrastała i nagle zaczeła spadać, to jednego produktu google nie akceptuje ?

kilka artykułów mam widocznych a reszta nie

14 minut temu, zgred napisał:

mam inne strony i nie czekałem rok/dwa

3 minuty temu, Korpo napisał:

brak linkowania wewnętrznego z poradnika

jak?

4 minuty temu, Korpo napisał:

mi chodzi tylko o wpisy blogowe

To że coś jest zaindeksowane i wypada oznacza, że jest źle z serwisiem. Google nie gwarantuje indeksowania.; To, że cos jest zaindeksowane nie oznacza, że będzie tam wiecznie - nawet duże sklepy mają fluktuacje w indeksacji.

Jednym produktem rynku nie podbijesz :D A jak opierasz wszystko o wpisy blogowe to powinny byc merytoryczne, długie, wyczerpujące. Lokalnie na Elbląg pewnie to wypozycjonujesz.

To, że na innych stronach nie czekałeś - może sa lepiej wykonane?

Linkowanie wewnętrzne z poradnika - poszukaj "linkowanie wewnętrzne" - dzięki temu pozyskasz wiedzę, która bardzo Ci się przyda bo tego jak widzę po prostu nie posiadasz. 

Tak jak napisałem wcześniej - sklep to świeżynka i nie będzie dobrze indeksowana. Równiez z powodów o których napisałem powyzej i wcześniejszym poście.

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

a jakoś 7 wpisów z bloga jest a nie są długie i wyczerpujące

37 minut temu, zgred napisał:

To, że na innych stronach nie czekałeś - może sa lepiej wykonane?

wpisy podobnej jakości, na niektórych stronach większość kopiuj wklei a są w google

indeksację sprawdzamy w GSC. komena site nie zawsze pokazuje prawidlowe wyniki.

6 godzin temu, zgred napisał:

indeksację sprawdzamy w GSC. komena site nie zawsze pokazuje prawidlowe wyniki.

w GSC zaindeksowane wszystkie url, site jest tu jednak wiarygodne, bo jak mi znikały wyniki w site to i w GSC spadało

• 1 month later...
Posted (edited)
W dniu 6.06.2021 o 22:25, s_matysik napisał:

@KorpoWidzę, że site jest już duży. Przebudowałeś jakoś znacząco strukturę strony?

nie, ale jak zauważyłeś site wzrasta po drobnych małych zabiegach :) 

Edited by Korpo
  • Like 1