Skocz do zawartości

Jak to możliwe i co z tym zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam trochę dziwny problem, a mianowicie ktoś wykupił domenę której byłem właścicielem i umieścił na niej stronę internetową która znajdowała się tam wcześniej, zawiera moje portfolio dane kontaktowe itd. jedyną różnicą jest to że dodany został baner z logotypami firm.
Kontakt przez Aftermarket gdzie domena została wykupione nic nie dał, podobnie jak kontakt z rosyjską firmą hostingową gdzie strona się znajduje. Zastanawiam się co w takiej sytuacji można zrobić, może ktoś coś doradzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać do rosyjskiego , hostingu i Aftermarket że to kradziony kontent. Jeśli nie zareagują w ciągu 14 dni, beda również strona w ewentualnym pozwie sądowym. Możesz pisać przez translator. 

Cytat

do biznesu, który prowadzi i wtedy będziesz miał kontakt.

O czym Ty człowieku gadasz to strona postawiona z webarchiwe nie po to żeby tam jakiś biznes pokrewny reklamować, po co doradzasz coś o czym nie masz pojęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to można też do google napisać w celu usunięcia z wyszukiwarki, ale nie znam szczegółów. Na pewno da się dojść do odpowiedniego formularza przez wyszukiwarkę. To oczywiście nie rozwiązuje problemu kradzionej treści.

Edytowane przez okazwłoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aftermarket ma na mnie wywalone i kazało się kontaktować z nowym właścicielem domeny. Korzystałem z ich formularza żeby się z nim skontaktować ale nie odpisał. Ruski hosting też ma wywalone i w ogóle nie odpowiedzieli. Do Googla zgłosiłem ale oni mogą najwyżej usunąć domenę z wyników wyszukiwania. Jeżeli chodzi o link to pojawia się ich dziewięć więc to chyba jakoś pod pozycjonowanie jest zrobione. Zastanawiam się nad sensem takiego zawracania sobie głowy, bo ktoś opłaca domenę, wykorzystał kontent łamiąc prawa autorskie, a ta strona miała i ma jakąś znikomą ilość odsłon. Dodatkowo te linki są zaszyte na sztywno w kodzie więc gdyby każda zmiana wymaga chyba ręcznego edytowania htmla. Jakaś absurdalna sytuacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan jak ja lubię te dyskusje, że prawnik pomoże i sprawa w sądzie itd. Pewnie ja tylko trafiam na sąd co mi prowadzi już 9 rok sprawę. 

 

Tak wiem, że odtworzony content  z webarchive. Nigdzie nie napisałem, że pokrewny biznes.  Napisałem, że ktoś przywrócił stronę aby likować z niej. Jeżeli nie jest to jakiś lewy biznes to zwykle linki prowadzą  albo do właściciela domeny albo do jego klientów.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NoTo napisał:

@MaxPan jak ja lubię te dyskusje, że prawnik pomoże i sprawa w sądzie itd. Pewnie ja tylko trafiam na sąd co mi prowadzi już 9 rok sprawę. 

 

Tak wiem, że odtworzony content  z webarchive. Nigdzie nie napisałem, że pokrewny biznes.  Napisałem, że ktoś przywrócił stronę aby likować z niej. Jeżeli nie jest to jakiś lewy biznes to zwykle linki prowadzą  albo do właściciela domeny albo do jego klientów.  

 

Zastanawia mnie jak to w ogóle może być opłacalne. Tyle zachodu żeby 9 linków wrzucić i jeszcze potencjalnie narażać się na jakieś nieprzyjemności wydaje mi się totalnie bez sensu.
Co do linków to przecież żadna z tych firm nie będzie udzielała informacji przypadkowej osobie jaka firma ich obsługuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi automatycznie. Nikt tego ręcznie nie klepie. Jedyny koszt to hosting + domena + trochę czasu aby poprawić htmla jak coś się źle zescrapuje.

Mogą ci nie powiedzieć  jaka firma robi seo ale jak im wyślesz linki do ich biznesu i stronę i webarchive i pokażesz ze content jest kradziony to skontaktują się z firmą seo i  zapytają się dlaczego płacą za coś co jest niezgodne z prawem.  To jest moja rada.

 

Mam biznes i co jakiś czas kradną mi zdjęcia i ja tak działam. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia to niech pokaże jaką ma sprawdzoną metodę chętnie ją poznam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawia mnie jak to w ogóle może być opłacalne.

Będą lać trafik a nie reklamować takie same usługi jak Ty robiłeś.

 

@NoTonikt przy zdrowych zmysłach nie będzie linkować docelowe z takich stron, Domena miała jakiś ruch, kupili domenę za 10 zł powtórzyli stronę i beda łapać te okruszki ruchu. Nic więcej bo tylko to względnie bezpieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan Tam ruch był znikomy nawet jak to funkcjonowało i było pozycjonowane. Co ciekawe oni ta stronę wykorzystują juz kilka lat w taki sposób.

@NoTo Mogę, www.taktaktu.pl generalnie to chyba więcej zawracania głowy ze zgłaszaniem tego gdziekolwiek niż płynących z tego dla mnie niedogodności. 

@NoTo  @Max Pain Coś wołanie chyba nie weszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności