Skocz do zawartości

Aktualizacja Algo core-update


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

@Duszek  Obecnie sytuacja z indeksem jest nie co inna jak dotychczas.

Obecnie jest 4 glówne stany indeksu

1.URL zindeksowany (site:), kontent zaindeksowany

2.URL nie zaindeksowany ale kontent zaindeksowany

3.URL niezaindeksowany, kontent niezaindeksowany.

4.URL zaindekswoany kontent niezaindeksowany..

 

Każdy z tych stanów wpływa na widoczność strony a co za tym idzie na pozycje. Wyszukiwarka musiała zmienić algorytm bo w indeks wpychane było wszytko wiadomymi sposobami/serwisami. Teraz sytuacja jest taka, że ten kto potrafi trzymać potrzebny kontent w indeksie będzie mieć lepszy start w serpach ale nie będzie to bonus kluczowy. Linki dalej odgrywają glówną role, ale widać ze Google stara się przez index podnosić ważność kontenta, ale w mojej ocenie słabo im to idzie., bo znów pozostawiali tylne drzwi otwarte. Z drugie strony, kontent to to, na czym zarabiają , nie mogą ograniczyć ilosć bo spadną im słupki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan ale zauważ, że od początku kwietnia jest istny pieprznik z indeksowaniem. Mam wiele podstron, które mają cache nawet z 7 kwietnia, z początku maja. Świeżutki i pachnący content, zajechany internalem i externalem ... i co? I kupa ... Nie rankuje, nie indeksuje. Dotyczy to małych stron jak i wielkich ecommersów z milionami podstron - nie ma reguły.

 

Co ciekawe - zgred tak oberwał, że nie wiem za co się zabrać w poprawianiu bo nie ma wspólnego mianownika: część contentu odsunięta na dalsze pozycje, a thin content dostał bonusa w postaci DirectAnwerBoxów - cyrk!. Niektóre DA sa dla treści z 2011 roku :D Od listopada 2019 na Zgredzie pojawilo się blisko 120 tys zzs contentu - nawet nie drgnęło :D (zaraz mi ktoś napisze, że jaki content taki indeks hahahaha)

 

Jedyne co znalazłem i ma jako taką korelację - że mam w ciul błędów w AMP co dotychczas nie miało miejsca.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@MaxPan ale zauważ, że od początku kwietnia jest istny pieprznik z indeksowaniem. Mam wiele podstron, które mają cache nawet z 7 kwietnia, z początku maja. Świeżutki i pachnący content, zajechany internalem i externalem ... i co? I kupa ... Nie rankuje, nie indeksuje. Dotyczy to małych stron jak i wielkich ecommersów z milionami podstron - nie ma reguły.

Właśnie o tym mówię, oni znów wylali dziecko z kąpielą. Ciągle dziwię się osobie decydującej w takich zmianach. BHS z generatorami już wraca do swoich indeksów, a serwisy z naprawdę z dobrym kontentem szukają sposobu powrotu. Oni nie siedzą w tym, nie robią testów, nie mają narzędzi, wiele to wyznawcy Google i nieomylności ich algorytmu. Na każdy link szukają akceptacji w wytycznych.  Taki paradoks, najwięcej dostają biali rycerzy i osoby w zasadzie nie pozycjonujące swoje serwisu, ale dalej głoszą te swoje modły skierowane w stronę Mountain View. Osoby pozycjonujące aktywnie, nie oglądając się na wytyczne i zalecenia, jeśli i dostają to za parę dni mają już rozwiązanie i wszytko wraca przecież widać to po TOPach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan no no nie szalej - ja tez biały ;) aczkolwiek ostatnio pocerowany :(

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość oberwała rykoszetem, myślę, że oni poluzują gumki bo dobry kontent to ich kasa, a oni bardzo nie lubą kiedy udziałowcy paczą na obniżające się słupki. Przy tych zmianach wypadło z indeksu bardzo dużo dobrego unikanego kontenta.

Oczywiście nikt na razie nie zagraża hegemonii G, ale na przykład Bing a USA świetnie indeksuje wszytko i doory i LP, a co za tym idzie przy pomocy serwisów z integracją Bing mogą zyskiwać pozując w wynikach to czego nie ma G. Ja na stronach postawionych na rynek w amerykański mam ewidentny wzrost ruchu z Binga własnie dzięki widoczności kontenta.  Silikonowi chlupcy, nie głupi kiedy chodzi o kasę, myślę, że teraz szukają sposobu jak wyjdź z tej sytuacji z "twarzą" i przywrócić do indeksu to co wypadło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MaxPan napisał:

  Silikonowi chlupcy, nie głupi kiedy chodzi o kasę, myślę, że teraz szukają sposobu jak wyjdź z tej sytuacji z "twarzą" i przywrócić do indeksu to co wypadło. 

 

Ale Adsy się zgadzają ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oni do tego wpięli nawet zmiany w Recaptcha2 dodano atrybut "data-s" ( ale własnie tylko w wynikach wyszukiwania) , i inne zmiany w JS. Myśleli, że to w jakiś sposób im pomoże, żeby sztucznie nia manipulować.  To zmiany własnie na przyszłość tego sytemu oceniania, ale nic to nie da. 2captcha i inne serwisy wprowadziły zmiany na drug dzień chyba, Xevil dzisiaj jutro da aktualizacje. Wzrosną zyski tych co handlują cookie do kont, szablony zaczną klikać w buźki i tyle z tego będzie. Przecież oni na te grabie już nastąpili nie jeden raz, miedzy innymi kiedy podniośli znaczenie faktorów ruchu na stronie w algorytmie rankowania. Co z tego wyszło osoby poświęcone wiedza. Jak by zostawili te buźki i dali to jako mocny czynnik rankujący/indeksowania, ja osobiście bylem by bardzo zadowolony ale długo by to nie potrwało. Jedyna broń wyszukiwarki w tym przypadku to cookie + captcha z data-s, nie stanowi żadnej przeszkody dla manipulowania dla osób w temacie. Może im chodzi o wyeliminowanie bardziej drobnej ryby, nie wiem. Prawda jest taka wiele weekendowych pozycjonerów może mieć problem z przeskoczeniem tych zmian, i głównym celem tych zmian może jest zmusić ich adwordsów. Ciężko mi powiedzieć jak duża jet ta skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wrzucany adres indeksacje praktycznie od razu jak wrzucam do GSC. A potem dalsze urle po wielu godzinach. Wczoraj wrzuciłem kilka url świeżej strony docelowej do GSC, a dziś site prawie 400 dzięki dobremu linkowaniu wewnętrznemu. Więc wygląda na to, że z samym indeksowaniem nie ma żadnego problemu.

 

Ale problemy wyrzucania z indeksu są dwa:

- ucina site np o 50% (trzeba zająć się ponownym zaindeksowaniem wyrzuconych podstron)

- ucina site do kilku sztuk - pokazuje site domeny poniżej 10 (prawdopodobnie Google flaguje bo taka domena traci widoczność lub nie kopie jeśli to miejscówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Wczoraj wrzuciłem kilka url świeżej strony docelowej do GSC, a dziś site prawie 400 dzięki 

To się zastanów, od razu czy na drugi dzień. Owszem po ok 24h site zaczyna załapywać a nie od razu jak było wczesnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan może faktycznie działa to wolnej, ale jednak większy problemy, że niektórym domeną ucina site czy "flaguje" domene skoro site spada do kilku, zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mamy update 

https://www.seroundtable.com/google-search-ranking-update-brewing-29591.html

Chyba wgrywają backup tego co wypadło w maju. Site już widzę na wielu domenach wraca do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności