Skocz do zawartości

Aktualizacja Algo core-update


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

@zgred  a czy po update w grudniu można było jakieś wnioski wyciągnąć?:) zamieszali, poczyścili, a od stycznia wchodziło po staremu :D więc żadne czynniki związane z linkami czy tworzeniem contentu nie zmieniły się

 

teraz obstawiam będzie podobnie:)

 

jak też napisał Max na początku

 

W dniu 6.05.2020 o 10:36, MaxPan napisał:

Nic nadzwyczajnego, odkrywczego tym razem nie wymyśliły. Rewolucji nie będzie, tak myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zgred napisał:

A artykuy po 22-30 tys zzs wypieprzyło.

 

Fakt. I po co się starać i tworzyć unikalne i długie arty? Po co tworzyć rozbudowane serwisy latami? Update - załamka. U mnie ruch na dopieszczonym głównym serwisie wczoraj względem czwartku sprzed 2 tygodni prawie -30%. Na nierozbudowanej, dość młodej domenie prawie +5%. Odbiera chęć do pracy ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mamisynek napisał:

 

Fakt. I po co się starać i tworzyć unikalne i długie arty? Po co tworzyć rozbudowane serwisy latami? Update - załamka. U mnie ruch na dopieszczonym głównym serwisie wczoraj względem czwartku sprzed 2 tygodni prawie -30%. Na nierozbudowanej, dość młodej domenie prawie +5%. Odbiera chęć do pracy ☹️

Bo wrócą :) kwestia czasu i uspokojenia w sieci. Algorytm ma to do siebie że przelicza - więc pełen kfiat lotosu i czekać.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mamisynek napisał:

 

Jak Zgred tak pisze i uspokaja to chyba poczuję na nowo wiosnę  ?

wiosny nie ma - jest koronka :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipon -5 do -10 na wszystko;/ Może dlatego, że monetyzowałem ... Nie mniej jednak moje obserwacje są odmienne.

 

1) Topy teraz jeszcze bardziej zalepione stronami z dużym ruchem. Na moje zliczyli ruch od trackerów z sociali, chrome sync, androida i search. Im więcej total tym wyższe pozycje. Mali w dół, duzi do góry.

 

2) Oprócz ruchu pewno zliczyli też jak często brand jest pisany przez użytkowników w chrome/android/gmail, skype i nie wiem jeszcze w czym ale kupują wszystko. Im więcej total tym większe pozycje.

 

3) Do tego zliczyli mniejsze pierdoły jak np. "Is this the sort of page you’d want to bookmark, share with a friend, or recommend?". Oczywiście zliczyli bookmarki z chroma i androida. Im więcej osób ma zakładki z twoją stroną a jeszcze jak z frazą to już w ogóle do góry.

 

4) Do tego nacisk na patern w stylu: Mamy X frazę i 200 chętnych na adwords. A gdyby tak zalepić pseudo gazetami piszącymi o wszystkim ale nic nie sprzedającymi to taki user wracałby do serpów i mieli byśmy szansę na więcej klików adwordsa. Strony nie oferujące nic z dużym ruchem ( ważne, bo jak strona ma mały ruch to znaczy, że ponoć jest nic nie warta ) i dużym procentem powrotu do serpów mocno w górę. Strony oferujące cokolwiek po czym user nie wraca lądują pięknie na drugą stronę.

 

Odnośnie rozkminy na temat linków to polecam odpalić filddlera i zobaczyć jak ogromne ilości danych są zbierane przez tą firmę i pomyśleć jak programista jak dużych zasobów byście potrzebowali, żeby zliczyć cały ten syf z trackerów, włączając w to dane od innych firm a jak proste.... byłoby zliczenie czegoś tak prymitywnego jak.... link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Kaaarolek1 kasować linki? :D chyba najmniej pożyteczne zajęcie w seo:) lepiej zdobywać  nowe linki,  robić 301

A koniec końców tak jak napisałeś,  trzeba stawiać nowe domeny  nie przejmować się tymi "randomowymi" update 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 18:57, s_matysik napisał:

@Kaaarolek1 kasować linki? :D chyba najmniej pożyteczne zajęcie w seo:) lepiej zdobywać  nowe linki,  robić 301

A koniec końców tak jak napisałeś,  trzeba stawiać nowe domeny  nie przejmować się tymi "randomowymi" update 

Ja bym napisał randomowymi, nie ‚randomowymi’. No joke, w kilku branżach, w kilku krajach w topce są strony które nie maja żadnego autorytetu albo maja linki z nawet nieukrytych zaplecz które są tragicznej jakości. 
 

Na content tez nie stawiam. Ewentualne keyword stuffing.

 

Mam jedną stronę na rynek hiszpański, w konkurencyjnej branży. Kilka, może kilkanaście linków ma z ogólnodostępnych miejscówek, zbudowane z reszta w kilka dni (a domena ma około roku), i pnie się w górę szybciej niż wszystkie inne strony. Co się podziało w tym update? Masakra :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności