Skocz do zawartości

Aktualizacja Algo core-update


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że fraza w URLu zyskała na znaczeniu, ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć? :D Bo w moim obszarze wybiło się do TOPu kilka stron właśnie z budową domena.xx/fraza-kluczowa

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fraza kluczowa w URL wewnętrznym nigdy nie traciła na znaczeniu. Tylko trzeba umiejętnie linkować wewnątrz. Po core widzę, że poleciało  sporo jednostronicowych LP, expirki bez nowych mocnych linków, inne jeśli mówimy o stronach raczej śmieciowych, zarobkowych w PP, Adsense, Drop, satelitach, zapleczach i innych. W rozbudowanych portalach, sklepach nie widzę jakichś znaczących zmian jak na razie. 

 

p.s gify pod twitem najlepsze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największy wpływ frazy kluczowej w adresie URL był po update w lutym 2017 tzw. "Fred". Google robiło wyniki na podstrony, pod podobne frazy kluczowe potrafiły wyświetlać inne podstrony tych samych serwisów. Kto nie miał odpowiedniego rozbicia na podstrony ten praktycznie przestał istnieć.

Po tym czasie to się powoli zatarło, choć wpływ frazy kluczowej url jest niezaprzeczalny.

 

Ten core update - póki co obstawiam, że to "większe" przeliczenie linków, na podstawie obecnych obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nie mam czasu przeczesywać internetu, a w moich projektach bez większych zmian. Gdyby nie te newsy to nie wiedziałbym nawet, że jakiś update się robi. Pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim się wszystko przeliczy, ale na ten moment spokojnie :) 

  • Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie topnieli tylko strony które stawiałem na szybko, bez ukrytych linków afiliacyjnych, 1-2 podstrony z kontenetem słabym i to nie wszystkie. Co ciekawo żadna strona na nowej domenie nie spadła, wszystkie to domeny dropy. Wiec upadate dokładnie w tym kierunku którym myślałem. Generowane strony na generowanym kontencie nawet zyskali na długi ogon bo maja po 90-100% w indeksie ( oby tak zostało), Google w swoim stylu :D Na sklepach, dobrych docelowych jak na razie wszytko OK. W PBNach po indeksowano wszytko co znaczy, że jak zawsze przeliczają/przeliczali linki. Nic nadzwyczajnego, odkrywczego tym razem nie wymyśliły. Rewolucji nie będzie, tak myślę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment mogę powiedzieć, że spory random. Widzę, że wiele stron które było wbitych w top1-5 spadło np. do top8-12. Nie ma generalnie spadków na zera czy o kilkadziesiąt pozycji. Raczej o 1-8 oczek. Ale to kluczowe spadki pod kątem ruchu. Na razie ciężko wyznaczyć jakieś czynniki - czy brakuje mocnych linków, contentu czy innych.

Ale wzrosty nawet do top1 też są:D

Trzeba chyba poczekać pare dni jak skończy się to największe "rolowanie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie topy zareagowały wyjątkowo dobrze pod względem ruchu. Fakt, że trafiłem idealnie bo dosłownie dwa, trzy dni temu poszła akcja linkowania. Nie sądzę, że już zaindeksowane wszystko ale mam nadzieje, że utrzyma tę zmianę na stałe. Zresztą tam gdzie nie było linkowań również w górę poszło.

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pysio o jakiej próbce domen mówisz?

 

Bo jak póki co nie widzę schematu między linkowanymi obecnie domenami, a nielinkowanymi już jakiś dłuższy czas.

 

Poniżej screen - frazy PP suple, od stycznia praktycznie nic nie było robione:

 

Zrzut-ekranu-2020-05-06-o-11.44.52.png

 

 

Ale myślę, że to nie koniec, jeśli będzie pełne przeliczanie linków to jeszcze sporo rotacji przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz2209 też zauważyłem, że spadło mi trochę domen, które trzymały się już kilka lat. Możliwe, że czego nie dojechali w grudniu to teraz kolejny (przede wszystkim suple).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie z supli, ale fakt faktem, w grudniu raczej nie odczułem. ciekawe tylko czy się to unormuje...

budujesz solidne linki latami, masz zasłużone top a tu Ci je*ną apdejtem, który po prostu sobie losuje i wywala Cie na rzecz domeny z krótszym stażem, kiepskim contentem i 15 linkami z katalogów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mateusz2209 napisał:

ja nie z supli, ale fakt faktem, w grudniu raczej nie odczułem. ciekawe tylko czy się to unormuje...

budujesz solidne linki latami, masz zasłużone top a tu Ci je*ną apdejtem, który po prostu sobie losuje i wywala Cie na rzecz domeny z krótszym stażem, kiepskim contentem i 15 linkami z katalogów ?

U mnie jak pojawiają się tego typu nieliczne spadki, to spowodowane kanibalizacją słów kluczowych, może tak jest też w twoim przypadku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności