Jump to content
bredek

Zdublowane Menu

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio zauważyłem zdublowane linki na mojej stronie i winowajcą jest menu, które jest osobno dostosowane pod dekstop i mobile. Google je widzi podwójnie, czy warto to przerabiać? 

Nie wiesz kto do Ciebie dzwonił? Sprawdź w największej bazie numerów telefonów: http://czyj-numerek.pl

Szkopuł w tym, że tak jest specjalnie zrobione. ... a przejscie na JS może nie służyć dobrze wersji mobilnej. Do przetestowania.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

9 godzin temu, Danek napisał:

Najlepiej zrobić menu w JavaScript to Google nie zobaczy tych linków.

Google Bot od dawana przetwarza kod w oparciu o silnik przeglądarki, co za tym idzie przetwarza również kod JS...

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Nie do końca Mion, wiele mechanik jest nieindeksowalna dla niego mimo że działa na zaktualizowanym Chromie. Nawet głupia mechanika ukrywania tekstu pod "czytaj więcej" w 2 na 3 przypadki jest nie zaindeksowana. O lazy load'ach i innych dziwnych paginacjach nie wspominając.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Pytanie czy mechanika ukrywania tekstu pod "czytaj więcej" jest nie indeksowana bo G jest taki niedoskonały, czy dlatego żeby zmniejszyć możliwości kombinowania przez pozycjonerów.

Dobry serwis internetowy o traktujący o rekrutacji do Policji: https://rekrutacja-do-policji.pl

Godzinę temu, Paq napisał:

Nie do końca Mion, wiele mechanik jest nieindeksowalna

Ja się z tym nie zgodzę. Tekst ukryty jest odczytany z kodu HTML i może nie być brany pod uwagę, ale wpisując w wyszukiwarce jakiś ciąg znaków z tego tekstu w "" przynajmniej mi się pojawiał (nawet sprawdzałem przed chwilą) . Podobnie będzie w kontekście menu, które zawiera URL'e powinny być obne przetworzone.

Co więcej NAWET Indeksowane są komentarze z wtyczki FB na stronach, a to już czysty JavaScript :)

Edited by Mion

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Pozwolę sobie wrzucić link do stronki, którą ostatnio miałem okazje sprawdzać, nie jestem jej właścicielem ani nie mam żadnego interesu, po prostu miała ładny design i zwróciłem uwagę na ukryte treści: link Chyba właściciel się nie obrazi, ma darmowy link :) Z tego co widzę to treści rozwijane w boxie z plusikami są indeksowane, ale nie wyświetlają się w wynikach jako wytłuszczone, tak jakby gogle mówiło: "ja wiem że one tam są, ale ci ich nie pokaże" ;)

Dobry serwis internetowy o traktujący o rekrutacji do Policji: https://rekrutacja-do-policji.pl

Bo zależy jak jest ukryty tekst. I wyznacznikiem (dla mnie) jest właśnie czy tekst pojawi się wyboldowany jak go wkleję w "". 

Tekst może być ukryty i akcja użytkownika go pokazuje ale może też być widoczny i chowany przez style/skrypty. Ale defaultowo ma atrybuty tekstu widocznego.

Boldowania może też nie być jeżeli tekst jest daleko w treści - czasami jak masz nawalone 10K znaków to te z początku pojawią się w opisie w serpach ale te z końca - już nie. Mimo że tekst nie jest w żaden sposób ukrywany.

dymna.jpg