Skocz do zawartości

Należy określić właściwość „offers”, „review” lub „aggregateRating”


mateusz2209

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

praktycznie każdy sklep na WP wywala mi błąd w GSC:

Należy określić właściwość „offers”, „review” lub „aggregateRating”  („offers”, „review” lub „aggregateRating” should be specified)
 
Szczególnie od drugiej połowy października. SERPy które trzymały się super długo w top3, powoli, sukcesywnie wypadają. Mowa o SERPach produktów rzecz jasna.
Podejrzewam, że może to mieć wpływ na SEO.
 
1. Czy ktoś to miał i poradził sobie z tym? Szukałem w necie ale 0 konkretów.
2. Czy może to mieć wpływ na ranking w google?
 
Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wpływu na ranking Google:

Wdrożenie np. AggregateRaging jeszcze do niedawna powodowało, że mogły się pojawiać w SERP "gwiazdki" przy Twojej stronie. NIe dawało to awansów w pozycjach ale zwiększało CTR. Teraz Google oficjalnie przestało uznawać takie oceny i pokazywać gwiazdki więc nie sądzę, żeby akurat te dane strukturalne miały jakieś znaczenie dla pozycji. Inaczej może to wyglądać w przypadku innego typu danych strukturalnych więc może mimo wszystko warto naprawić dla zasady :)

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam identyczny problem i również dostałem wytyczną: Należy określić właściwość „offers”, „review” lub „aggregateRating” , tyle że ja nie prowadzę sklepu a zwykły serwis internetowy.

Poprawiać coś czy traktować jako błąd Search Console?

Jak Realnie zarabiać online - https://www.zarobic-online.pl/ - mój poradnik, HornSEO - hornseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.12.2019 o 18:23, aragz napisał:

Mam identyczny problem i również dostałem wytyczną: Należy określić właściwość „offers”, „review” lub „aggregateRating” , tyle że ja nie prowadzę sklepu a zwykły serwis internetowy.

Poprawiać coś czy traktować jako błąd Search Console?

 

Mimo to możesz ustalić indywidualnie schema type, np. product dla podstrony zwykłej. Aktualnie ten błąd nie ma znaczenia rankingowego, ale kto wie, jak może wyglądać to w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wracam do tematu, sorry za odkop, ale po co zakładac nowy temat jak mamy ten.

Mam ten sam problem. Pytanie jak rozwiązać.

Może inaczej, sprostuje. Mam sklep na Prestashop. Schema.org przejechałem, dla mnie zrozumiałe, tylko teraz kwestia przełożenia na kod. Wiele plików jest powiązanych z kartą produktu, dlatego w którym pliku robić zmiany na kodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KamikStudio napisał:

Pytanie jak rozwiązać.

Dodając w kodzie szablonów stosowne fragmenty rozszerzone.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Nie wiem czy mój problem z indeksowaniem stron w serwisie ogłoszeniowym związany jest z również z wytyczną: Należy określić właściwość „offers”, „review” lub „aggregateRating”  Adres URL znajduje się w Google, ale występują związane z nim problemy
Może wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Google (jeśli nie będzie przedmiotem ręcznych działań lub prośby o usunięcie). Pewne błędy uniemożliwiają mu korzystanie ze wszystkich ulepszeń. 
Elementy, w których występuje ten problem, są nieprawidłowe. Nieprawidłowe elementy nie mogą wyświetlać się jako wyniki wyszukiwania Google z elementami rozszerzonymi. Czy jest inny powód np. historia domeny, nowa domena itp. Praktycznie każdy nowy url w portalu ogłoszeniowym muszę dodawać ręcznie, aby go zindeksować. Ktoś może mi pomóc?

Install-Secure techniczna ochrona obiektów -  alarmy, monitoring, domofony Łańcut.

Pracownia Psychologiczna Psycho-Test prowadzi psychotechniczne badania kierowców , badania operatorów, wysokościowe. 

Elektroniczna Ochrona Obiektów poleca kamery monitoringu Łańcut z możliwością podglądu obrazu przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, xgalux napisał:

w serwisie ogłoszeniowym 

Serwis ogłoszeniowy nie jest sklepem wiec implementacja rzeczy o ktore pytasz jest niezgodna z wytycznymi. tuoglaszam.pl - to jest twój serwis (usunąłem linki z twojego posta) czyli fragmenty rozszerzone dla serwisu ogłoszeniowego to organization, breadcrumbs i .... tyle.

 

A gdyby nawet miało to działać to zasada jest taka, że jeśli na danej podstronie nie ma ocen to kod z fragmentami rozszerzonymi nie powinien się pokazywać.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 08:43, zgred napisał:

to organization, breadcrumbs i .... tyle.

wyjątkiem są ogłoszenia o pracę i specjalne ogłoszenia odnośnie covidu i apokalipsy ?‍♂️

Można zawsze dać ogólne fragmenty rozszerzone odnośnie treści. Dla serwisu ogłoszeniowego liczy się głównie prawidłowa forma daty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności