Skocz do zawartości

pospadly Wam pozycje ?


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy widze, że jest zmiana pozycji w sierpach każdego dnia. Było tak na jedną stronke, byłe zamieszania podczas update pr, ale tak poprostu, że sie budzisz sprawdzasz pozycjie strony w g. a różnica każdego ranku od 3 dni - sięga o 50 pozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panikujecie

Sprawdziłem kilka setek fraz na różnych DC. I zaobserwowałem tylko 1 spadek poza top 10 - raczej zwykły filtr więc pozycja wróci za kilka dni.

Widać to o czym piszecie jest tylko bardzo lokalnym zjawiskiem.

(a jeśli lokalne zjawisko - to może ktoś wam zrobił psikusa ? jakaś większa stona zdjęła linki, dostała bana ? system wymiany szwankuje. Sprawdźcie swoje mocniejsze BL dla pr >=4 czy coś nie zniknęło.)

W końcu chyba nie pierwszy raz spadają pozycje ?

Spadną - wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzieje się już od dawna, nazywają to systemami wymiany linków :D

nie mialem na mysli amatorow i raczej chaotycznego linkowania na oslep...

a z tymi spadkami pozycji to już tak jest, google w swojej nieskończonej mądrości jednym zabiera aby inni mogli otrzymać więc równowaga w przyrodzie zostaje zachowana ;)

mnie juz nie spada odkad mam kontrole nad wlaczaniem i wylaczaniem linkow w dowolnych kofiguracjach

od 2 tygodni mam tylko wzrosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, na swoich stronach nie zauważyłem żadnych spadków. Jedyne co się zmienia to liczba wyników. Np. pod hasło "naruto" całkiem niedawno było 38 mln wyników, dzisiaj już niecałe 3. Podobnie jest z innymi frazami.

Jak dla mnie to zaczęła się apokalipsa katalogów. Era Google bombingu kończy się :D.

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza katalogowane strony systematycznie sa wycinane w pien

jednak za tym idzie takze jakosc np u mnie mimo ze na dana fraze bylo np 100 linkow to jak zostalo 3 to i tak jest ta fraza na tej samej wysokiej pozycji

czyli tak jakby googliel wypracowal sobie algorytm 'kompresujacy' wynik odzwierciedlajacy ilosc linkow

i w zaleznosci od pochodnej kwalifikuje pozycje w rankingu

byloby to o tyle prawdopodobne ze jak bylo to linkowanie 'bardzo podobnymi' anchorami czy trescia to wynik z takich linkow rowna sie prawie zero i moze $31 jest po prostu dawany aby w ogole strona nie wyleciala w kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NewGame.pl od okolo dwoch tygodni ze znajomym obserwujemy jak nasze strony wariuja w google pod haslem programy. Nie jesteś sam. Raz nasza strona jest na pozycji 20-30 , raz na okolo 70 a czasami wogole nie ma . jedno co zauwazylismy oboje to ze nasze strony traca stopniowo ilosc zaindeksowanych podstron .

Hacking for no reason

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie mozna pochopnych krokow...

MMP - te przykladowe prezentacje multimedialne - linkowalem ostatnio rok bardzo nie wiele - nie mialem takiej portrzeby, jak moja strona byla nr 1 na ta fraze - to bylo ponad 2 lata temu i w wynikach na ta fraze bylo ok 80 - 100k stron, teraz jest ponad 1 mln, moja strona byla w serpach pionierem, dlatego zawsze wnioskowalem, i wnioskuje, ze stare, pionierskie strony (np gadu-gadu.pl - byla pierwsza na ta fraze, pozniej doszly portale o gg) jest zawsze stabilna, niezaleznie od ilosci przychodzacych linkow (nie mam na mysli ze nic sie nie robi, po prostu ma sie ta przewage, ogromna przewage).

I teraz nagle, pionierskie stronki, ktore zawsze stabilnie krolowaly w serpach mi leca w kosmos - zupelnie wbrew tej logice, ktora i tak uwazam za sluszna ;) To mnie troszke zmartwilo ...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory się nie wypowiadałem bo miałem zgoła odwrotne efekty.

Jednak po szerszym przyjrzeniu się serp-om zauważam pewne analogie.

Wszystkie moje strony znajdujące się na pozycjach 8-30 poszły znacznie do góry na pozycje 3-8,

Nie zrobiły tego jednak samotnie; razem z nimi podskoczyła także najbliższa konkurencja.

Np. strona z pozycji 14 oraz jej konkurencja z pozycji od 12-16 wskoczyły na pozycję 2-6.

Natomiast strony z pozycji 2-6 dotychczas (od dłuższego czasu) zajmujące te pozycję spadły na 12, 13 ... i dalsze (tu pewnie grupa Waszych stron). W niektórych przypadkach dosłownie wygląda to tak, jakby strony pozamieniały się miejscami między sobą.

Fakt tak nagłego przesunięcia pozycji w górę oczywiście mnie cieszy, ale i zastanawia. Jeżeli będzie to niestabilne to trudno będzie mi tłumaczyć potem klientom jak to ja pracuje, że strony najpierw “podniosłem” a potem spadną.

W każdym razie istnieje tu pewna spójność z tym co opisujecie.

Niestety z reguły tej wyłamują się moje strony, które znajdują się na pozycjach 1-3; gdyż wg. tej zasady powinny spaść, gdzieś poniżej 10, a jednak siedzą na swoich miejscach stabilnie. Może jest to spowodowane tym, że nie linkuje już stron, które osiągają założone pozycje (co jest tu na forum bardzo krytykowane ;) )

Tyle moich spostrzeżeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jet już w końcu jakiś wspólny mianownik - ja widze tylko to że strony dodawane do katalogów pospadały - wiek i content nie ma znaczenia z linkora nie korzystam .

Boźe co ja bede jadł na wigilię...

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zachodzę w głowę co tak naprawdę może być przyczyną. Tak jak pisałem, pozycja w top10 wydawała się w miarę stabilna. Nie uprawiałem żadnych szaleńczych SEO a jedynie tyle co nakazuje zdrowy rozsądek. Staram się znaleźć inne przyczyny spadania. Od mniej więcej dwóch tygodni mam na tym samym adresie IP serwis z nową domeną. Ma sporo podstron i prawdziwą eksplozję słów kluczowych w tytułach, treści i linkach wewnętrznych. Czy to możliwe, że nowy serwis (z nieco podejrzaną techniką SEO) mógł pociągnąć w dół inny, znajdujący się na tym samym adresie IP? Wydaje mi się to prawdopodobne. Być może algorytm filtrowania w ostatnim czasie został wyczulony na takie przypadki? Oznaczałoby to, że serwisy w środowiskach współdzielonych dostałyby nieźle po głowie. Czy wszystkie wasze spadające gwiazdy mają współdzielone IP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wasze spadające gwiazdy mają współdzielone IP?

U mnie tak bo wszystkie strony to subdomeny

i nadal wszystko leci w dół

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chwilkę poczekał. mam dużo spadków i co dziwne zauważyłem że poleciałem na wszystkie frazy z oznaczeniem regionalnym (np. kraków, wrocław) z top 10 w totalny kosmos. co ciekawe te same frazy bez regionu mają się dobrze.

miałem coś takiego ok miesiąc temu i wtedy w panice dolinkowałem lekko kilka najważniejszych fraz. po 2 dniach wszystko wróciło do normy i nie sądzę żeby dzięki temu dolinkowaniu.

google pewnie coś testuje i stąd to zawirowanie. mam przynajmniej taką nadzieję :)

N.

www.dobre-precle.pl - 30 dobrych, płatnych presell page - PR 0-3

Wiadomości Sportowe - Subiektywne felietony o sporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności