Jump to content
Bombka

Opinie google vs pozycja w lokalnych wynikach

Recommended Posts

Jestem tutaj nowy, więc proszę o potraktowanie moich pytań z odpowiednim dystansem:

1/Liczba opinii vs pozycja lokalna, widzę pewną korelację, przy wzroście liczby moich opinii, jestem wyżej na mapie. Czy to tak działa? Czy wyższe opinie są lepsze dla pozycjonowania? Czy też obowiązuje psychologiczna zasada "4,8 jest perfect"?

2/Social proof z mediów społecznościowych - czy Fan Page z 5k userów będzie lepiej punktował do Google niż 500?

1. Mam klienta, gastronomia, 1040 opinii, 4,4 średnia. W mapkach często wyżej są firmy z kilkoma opiniami. Jakaś korelacja jest, ale niewielka. 

2. W skrócie- nie

Alkowiki - dla większego relaksu

Liczba opinii znacząco wpływa na pozycje w mapkach. Wazne jest aby na kazdą odpisać, szczególnie na te negatywne. Od czasu do czasu podziękować.

Na pozycje mają tez wpływ zdjęcia - warto dodać frontowe drzwi, karte menu, wystrój, wnętrze itd. Im więcej tym większe zaangażowanie.

Dodatkowo warto pokusić się o kilka NAPów na najbardziej poczytnych portalach typu tripadvisor i inne.

Ad.2 NIE. Social Media nie ma żadnego wpływu bezpośredniego.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Zdarzyło mi się, że firma z oceną 2.2 pojawiła się w mapkach w wynikach wyszukiwania, choć miała mniej opinii niż inne. Ciężko więc określić tutaj czynniki, które brane są pod uwagę przez algorytm. 

LubimySzachy.pl - nauka gry w szachy

ZRKonstrukcje.pl - remonty i wykończenia wnętrz 

Myślę, że Fanpage FB powinien mieć dobrze wypełnione wszystkie sekcje, zakładki, wliczając usługi, menu itp. U mnie przy nazwie firmy, Google znajduje kilka podstron FB. A z punktu widzenia social proof, myślę, że jak ludzie widzą np. 5400 osób to lubi, 1500 o tym mówi, 123 tam były, to może mieć to lepszy wpływ na konwersje?

Tak ma - jak zaczną wystawiac negatywne to odpłyną.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Moim zdaniem opinie nie maja wplywu na pozycje, ale maja ogromny wplyw na konwersje. 

Eurogetwork strony www, również w języku niemieckim lub angielskim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Profesjonalne tworzenie stron WWW

Opinie mają wpływ, nie ma wpływy ich ilość.

re287am9.jpg

OK, a jak oceniacie wpływ opinii w innych serwisach: Yelp, Foursquare, Opineo - warto się w to bawić?