FLOWSEO

sitemapa zawiera url z noindex/nofollow

Polecane posty

Moi drodzy,

zauważyłem pewien problem - mimo noindex/nofollow dla wersji obcojęzycznej strony z powodu braku treści, w sitemap ciągle znajdują się niektóre linki - co może być problemem?

sitemapy przeważnie są generowanie dynamicznie i zawierają wszystkie podstrony niezależnie od tego czy jest noindex/nofollow.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

@jimmi ok, ale czy ich obecność w sitemap nie przeszkodzi w wyindeksowaniu podstron z tymi atrybutami?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez lotons
      Cześć,

Jestem początkujący i mam problem, na swojej stronie mam galerie z grafikami zabezpieczone hasłem, ostatnio zauważyłem, że Google zaczęło indeksować pliki graficzne znajdujące się w tych galeriach i pokazuje je w wynikach wyszukiwania. W przeciągu kilku dni google index skoczył z kilkuset do kilku tysięcy i rośnie. Jak zablokować, żeby google nie indeksowało tych grafik i jak usunąć te linki co już się wyświetlają ( ich postać to http:/nazwadomeny.pl/nazwa_pliku Strona na wordpresie, sitemapa wygenerowana z yoast.

• Przez jakbau
      Witam,

Mam pytanie jakie priorytety nadajecie stronom w swoich sklepach, ewentualnie jakie doradzacie?

Jeśli chodzi o obecne ustawienia to mam tak:

Strony kategorii priorytet 1.0 daily
      Strony produktów priorytet 1.0 daily
      Strony z wpisami i blog priorytet 0.1 weekly
      podstrony priorytet 0.2 weekly

Myślałem o zmniejszeniu priorytetów dla kategorii.

• Przez M.Bilski
      Witam
      Zaznaczam, ze jestem zieloniutki, więc szybkie pytanie do speców:
      Mam sklep na Presta - jeden z modułów generuje mi mapkę strony i obrazków.
      No i klasycznie jest jeden plik indeksu mapek i jeden plik z Polską mapką.
      Webmasters to łyknęło i nie ma problemu.
      Problem jest natomiast z tym, że w podkatalogu tej domeny mam zainstalowane forum, którego moduł Presta oczywiście nie widzi.
      Forum jest na silniku IPboard. Generuje trzy swoje mapki i mapkę indeksu do katalogu /Forum/
      sitemap_core_forums.xml.gz
      sitemap_core_topics.xml.gz
      sitemap_core_core.xml.gz
      Czy mogę sobie skopiować ten indeks i dodać do mojego indeksu Presta bez jakiś zgrzytów? Będzie się to jakoś sensownie indeksowało?
      No i bonusowe pytanie. Taka sama sytuacja jest z plikiem robots.txt
      Czy jak dodam sobie zapisy z pliku robots który siedzi w katalogu forum do pliku w root to będzie to ładnie blokowało? Chodzi głównie o wpisy /disallow.
      W tym momencie ten plik nie jest w żaden sposób brany pod uwagę przez Google.
      Jak podam tam strony z katalogiem /forum/ to powinno banglać prawda?
      Pozdrawiam,
      Maciej
    • Przez ubaff
      Cze
      jak znaleźć sitemap strony? Czy jest standardowa ścieżka? A jeżeli nie czy można przeskanować witrynę aby odnaleźć sitemap
    • Przez luggi
      Witam,
      3 dni temu dodałem sitemap do swoich narzędzi webmastertools. Po wpisaniu w google: site:nazwadomeny.pl wyskakuje 55 zindeksowanych stron. Postanowiłem wpisać jakąś frazę (nawet nazwę firmy, która jest w adresie domeny) i nie wyskakuje żadna fraza w top 100. Po wejściu na mapy witryn w webmaster tools zauważyłem, że zindeksowana została 1 strona z przesłanych 111. Wiem, że to początek, mało backlinków (tylko 5 - majsetic seo) choć linkowałem adres na więcej niż 5 stron.
      1. Co do wyników fraz w google - aktualizują się one co jaki czas?
      2. Czy zależy to od ilości backlinków? (przez szybciej robot znajduje witryne?)