Skocz do zawartości

RODO / GDPR czyli nowa ochrona prywatności


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, jankos napisał:

Zapytaj właściciela tamtego bloga a wtyczki do rodo szukaj sobie wpisując frazę "rodo" na pewno wkrótce się się pojawi a może już jest.  


Przecież wtyczka jest albo ma być na dniach, ale kompleksowo zmiany trzeba przede wszystkim wprowadzić w pojmowaniu tego po co to wszystko jest.

Właściciel w simpleideas.pl - serwery, migracje, SEO, optymalizacja wydajnościowa i pagespeed, odwirusowywanie

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

Sprawdź także niezależne forum o hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co tu przeczytałem, to wygląda na to, ze jeśli prowadzę działalność i podpisuję umowę na SEO to nie potrzebuje informować o przetwarzaniu danych, gdyż jest to niezbędne do realizacji umowy:

 

5. Kiedy nie trzeba zbierać zgody na przetwarzanie danych?
Zgoda na przetwarzanie danych jest jedną z
podstaw prawnych przetwarzania danych – nie jedyną. Zgody na przetwarzanie danych nie trzeba zbierać w szczególności wtedy, gdy:
a) przetwarzanie danych jest niezbędne do wykonania umowy – np. sklep internetowy sprzedaje wysyłkowo książki; nie musi w takim wypadku prosić o zgodę na przetwarzanie danych, przetwarzanie danych będzie zgodne z RODO jako niezbędne do wykonania umowy (sprzedaży),
B) przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na
administratorze – np. przetwarzanie danych w celach związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych nie wymaga zgody osób, których dane
dotyczą, a jego podstawą są przepisy o rachunkowości,
c) przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z
prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez
administratora lub przez stronę trzecią – np. skierowanie do sądu pozwu o
zapłatę przeciwko nieuczciwemu
klientowi nie wymaga jego zgody na przetwarzanie danych, a
podstawą przetwarzania danych w
takim wypadku
jest właśnie realizacja prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.
Prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez administratora danych jest także marketing jego produktów
i usług. Przetwarzanie danych w takim celu – marketingowym w stosunku do produktów i usług administratora danych
– nie wymaga zgody na przetwarzanie danych osobowych. Ale uwaga – pewne formy kontaktu z
osobami, których dane
dotyczą, wymagają zgody. Zgody wymaga:
a) przesyłanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. reklam za pomocą poczty
elektronicznej,
B) wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w
celu marketingu bezpośredniego, np. wysyłanie
wiadomości SMS o treści reklamowej

 

 

https://www.mpit.gov.pl/media/50521/PrzewodnikMSP_RODO_2018.pdf

 

o samym przetwarzaniu danych można przeczytać w pkt 7

 

7. Jakie czynności podlegają RODO?
RODO stosuje się do przetwarzania danych osobowych. Przetwarzaniem danych osobowych są jakiekolwiek operacje
wykonywane na danych osobowych, takie jak:
  • zbieranie danych,•
  • przechowywanie danych,•
  • usuwanie danych,•
  • opracowywanie danych,•
  • udostępnianie danych.
Co bardzo ważne, RODO obejmuje wszelkie czynności, które mają za przedmiot dane osobowe – czyli nie tylko np. usługę
archiwizowania dokumentów, ale wszelkie usługi, w
których dochodzi do zbierania danych osobowych. RODO powinni
więc stosować:
przedsiębiorcy zajmujący się przetwarzaniem danych – archiwizowanie danych, niszczenie dokumentów, usługi
kurierskie itp.,
przedsiębiorcy, którzy przetwarzają dane osobowe przy okazji świadczenia innych usług, np. pośrednicy ubez
-
pieczeniowi, agenci biur podróży, księgowi, sklepy internetowe, zarządcy nieruchomości itp
Edytowane przez pablitomet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pablitomet napisał:

Zgodnie z tym co tu przeczytałem, to wygląda na to, ze jeśli prowadzę działalność i podpisuję umowę na SEO to nie potrzebuje informować o przetwarzaniu danych, gdyż jest to niezbędne do realizacji umowy:

Informować kogo nie Potrzebujesz ?

Co ma wspólnego umowa " na SEO" z przetwarzaniem danych osobowych ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pablitomet napisał:

Zgodnie z tym co tu przeczytałem, to wygląda na to, ze jeśli prowadzę działalność i podpisuję umowę na SEO to nie potrzebuje informować o przetwarzaniu danych, gdyż jest to niezbędne do realizacji umowy:

 

O ile nie będziesz wykraczał poza zakres umowy, nie będziesz przekazywał danych dalej, nie będziesz prowadził akcji marketingowych. Po za tym zazwyczaj (prawie zawsze) umowy na seo podpisywane są z firmami. Do firm nie tyczy się rodo.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem dzisiaj zapytany o jedną rzecz związana z RODO i w związku z nią nie jestem do końca pewny czy jest to prawda czy nie.
Mianowicie chodzi o obowiązek informowania klienta o RODO, czy oznacza to, iż powinienem wysłać do każdego klienta zarejestrowanego w mojej bazie danych mail o tym iż zasady ochrony danych od 25 maja ulegają zmianie lub zostawiać jakiegoś dodatkowego baneru na stronie z tą informacją. Czy jest to wymóg czy tylko sugestia, aby coś takiego zrobić.
Pozdrawiam

Początkujący pozycjoner, który zaczyna karierę :D Rzucony chyba na głęboką wodę mam nadzieje, że się w niej nie utopię. Zapraszam na jedną ze stron którą się zajmuję. Może akurat wy potrzebujecie materiałów korkowych :D Tutaj! Tutaj! lub Tutaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, bo na stronie jednego dewelopera znalazłem taka Politykę Prywatności, czy też tak to może wyglądać  w sensie że jak dane służą tylko do kontaktu i je usuwam to nie ma sprawy ?

Cytat

I. Informacje ogólne.
Operatorem strony Firma
Administratorem danych gromadzonych przez stronę www.przyklad.pl jest Pani i Pan kontakt e-mail: Firma
Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").
II. Informacje o danych użytkownika strony www.przyklad.pl
Operator strony nie zbiera danych osobowych użytkowników takich jak:
Imię Nazwisko
Adres zamieszkania
nr telefonu
adres e-amail.
i innych które pozwolą na jego zidentyfikowanie
III. Korzystanie ze strony www.przyklad.pl jest pełni anonimowe dla użytkownika.
IV. Podany kontakt z FIRMA służy do udzielania szczegółowych informacji zainteresowanym użytkownikom ofertą naszej firmy. Po udzielonej informacji użytkownikowi strony jego dane w postaci adresu e-mail lub telefonu zostają automatycznie usunięte.

V. Informacja o plikach cookies.
........................................................

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jeszcze o jedną rzecz skoro faktycznie jest to mój obowiązek, to czy muszę wysyłać do wszystkich maile, czy jak na przykład wstawię na stronę baner lub pop up z informacją będzie to dobre ?

 

Początkujący pozycjoner, który zaczyna karierę :D Rzucony chyba na głęboką wodę mam nadzieje, że się w niej nie utopię. Zapraszam na jedną ze stron którą się zajmuję. Może akurat wy potrzebujecie materiałów korkowych :D Tutaj! Tutaj! lub Tutaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzendi według przepisów przetwarzasz dane w celu odpowiedzi. z tego co mi wiadomo.

Tego typu zapis pewnie chronił przez zgłoszenie bazy danych osobowych.

@AEZEET w większości wypadków w ustawie masz poinformować, w jaki sposób nie jest to dokładnie sprecyzowane.

  • Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dosyć śmieszne pytanie ale na stronach zapleczowych trzeba jakąś informację wstawić? :)

Tam nie ma żadnego zbierania danych osobowych więc chyba nic nie muszę dodawać?

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności