Skocz do zawartości

[NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za wyjaśnienie i zajęcie się tematem. Sprawa z pozoru jest błaha, ale za chwile będzie upierdliwa, bo obecnie w ramach edycji (która nie działa) nie da się np. zmienić daty ważności przelewu. Czyli np. po miesiącu wszystkie przelewy spadną, i trzeba będzie tworzyć nowe (o ile do tego czasu nie zrobisz tej poprawki).

 

Przypominam się z następującymi sprawami:

- zmiana separatora w plikach txt z podstronami

- eksport podstron niezaindeksowanych do pliku

 

Oraz propozycje nowych tematów:

- segregowanie stron zapleczowych. Nie wiem jakie potrzeby mają inni, ale mi by się przydało segregowanie po: Rank, Punkty, Linki, Podstrony (i tutaj do zastanowienia się czy po wszystkich podstronach, czy tylko zaakceptowanych - to do ustalenia)

- w zakładce moje strony możliwość ustalania  ile stron zapleczowych (rekordów) ma się wyświetlać na jednej podstronie. Nie wiem ile jest teraz (nie chce mi  się ręcznie liczyć), ale mi się wygodniej wszystko analizuje, jak mam 50 lub 100 rekordów na stronie, i nie muszę skakać między podstronami (zwłaszcza gdy nie ma sortowania, i interesujące mnie dane mogą być na różnych podstronach).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Jak byś mógł jeszcze sprawdzić mi dwie podstrony, dla których jest komunikat o nieunikalnej treści:

9546 - tutaj chyba jest jakiś błąd, bo sprawdzałem w google kilka razy i nie znajduje tej treści na żadnej innej stronie

9550 - tutaj google pokazuje na moją inną starą stronę, która już nie istnieje, ale google trzyma ją jeszcze w indeksie, także treść nie jest zduplikowana, ale google tego jeszcze nie przeliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawiałem tych podstron i normalnie są punktowane, mają status aktywnych podstron.

Ostatnie dwa dni niestety miałem zawalone nieoczekiwanymi sprawami i stąd brak zmian o których tu piszemy, ale będą jeszcze w tym tygodniu.

 

Na wrześniową promocję załapało się 9 użytkowników. Prowizje pomniejszone.

 

Przypominam, że z końcem października userzy mający 50 stron w systemie otrzymają kolejną obniżkę prowizji. Od listopada osoby utrzymujący i dodający najwięcej stron będą premiowani kredytami systemowymi.

Edytowane przez okazwłoka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sygnały od użytkowników, którzy kupili ode mnie punkty, że po przyłożeniu linków widzą ruchy w górę serpów - nie są to gołe słowa, bo od razu pytają o więcej punktów.

 

Zastanawiam się aktualnie nad wprowadzeniem jakiegoś monitoringu pozycji do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkty się dobrze sprzedają ;-) ja już kolejne 50 domen szykuje, jeśli uda mi się przed urlopem to ogarnąć to jeszcze w tym miesiącu będzie kolejny zastrzyk domen, obecne "dopieszczam" :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sporo domen nad którymi pracuję, w tym miesiącu też je dodam. Liczę po cichu że w tym miesiącu pęknie 1 000 domen w systemie (a 500 to raczej jest pewne), i to już będzie konkretna ilość.

 

Jednak oparcie systemu punktów o Majestica (głównie o RD) ma sens. Widzę to też po efektach w usłudze którą sprzedaję (linki z anglojęzycznego zpalecza), gdzie też głównie na RD zwracałem uwagę. Tam jak ktoś przyłoży linki to też po czasie ma wzrosty.

A wracając to LinkTak to na pewno osoby które teraz już z niego linkują mają tą przewagę, że bardzo często dostają link z podstrony gdzie jest tylko jeden, czy dwa linki wychodzące, bo jeszcze wszystkie sloty nie są zapełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję drobnej poprawki - żeby po zalogowaniu od razu przekierowywało do panelu użytkownika, zamiast wyświetlać komunikat i kazać czekać aż przeglądarka przekieruje. Niby to kilka sekund, ale jednak trochę wnerwia ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zrobiona :) ... za kilka sekund

Ostatnio miałem kilka pytań dotyczących braku oznaczenia podstron jako zaindeksowane, mimo że w indeksie siedzą. Sprawa wygląda tak:

- przez ostatnie kilka dni było zatrzymane sprawdzanie zaindeksowania, a raczej zacięte i stąd był brak aktualizacji danych

- teraz już działanie systemu sprawdzającego indeks działa

A teraz wyjaśnienie jak system sprawdza:

- do momentu, w którym dana podstrona nie ma zaciągniętego żadnego linka z systemu jej zaindeksowanie sprawdzane jest przez komendę "info"

- gdy podstrona przyjmie link, wtedy jej zaindeksowanie jest sprawdzane komendą "cache"

 

Na razie to tyle, ale już za jakiś czas będzie też ważna data zrobienia cache. Podane zakresy dat w zakładce "Dla wydawców" zostaną na pewno wydłużone, na razie obstajemy przy 7 tygodniach do odrzucenia podstrony z systemu (a raczej jej zawieszenia, wyzerowania punktów do momentu ponownego wpadnięcia w cache). Chodzi dokładnie o to, by po przyjęciu linka podstrona została odwiedzona przez googlebota i zaindeksowana z tym nowym linkiem. W systemie po prostu nie będzie miejsca dla podstrona zaindeksowanych, ale do których Google już nie przychodzi i nie zauważa linków tam publikowanych.

 

Jeśli coś jest niejasne, są jakieś uwagi, sugestie to jeszcze jest czas żeby to przedyskutować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywnymi recenzjami i ja postanowiłem przetestować system, dodałem pare swoich mocnych domen z zaplecza.

 

Plusy:

-bezproblemowa instalacja

-oparcie systemu na współczynikach majestica

-sugestie domen do kupienia

-przejżystość

-szybka aktywacja domen

-brak ocen stron

 

Minusy:

-brak zamkniętego forum systemu

-mała ilość domen

-import podstron

 

 

Problem dość spory pojawił się przy imporcie podstron, mimo, iż jest jest program do generowania pliku z wordpressa, wywala błąd, bo po prostu nie stostuje tagów na swoich WP, jak i pewnie duża część osób. Tutaj jeśli nie ma tagów to powinno pobierać z tagów głównej domeny lub najlepiej ignorować.

 

Inna sprawa:

osoby z WP mają łatwiej, ale przy innych systemach jak ktoś będzie musiał tak dodać z 1000 podstron dla różnych stron...

 

Edytowane przez karolex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam :) Dzięki za zainteresowanie systemem i wyrażenie opinii. Każda pozytywna opinia jest na wagę złota, a negatywna na wagę platyny :)

 

Forum - powstanie, tylko jeszcze nie wiem gdzie. Możliwe, że tu na PiO (testowana jest nowa funkcjonalność, nie wiem czy mogę o tym otwarcie pisać), a jeśli to nie wypali to wtedy będzie forum przygotowane.

 

Ilość domen przyrasta naturalnie, nie ma się czym przejmować. Potrzeba czasu, bo zainteresowanie systemem jest spore. A dzięki temu, że zaplecze tworzone jest przez wielu użytkowników, to jest mocno zróżnicowane - a o to chodzi.

 

Import podstron - tak, to może być uciążliwe, ale... podpinając zaindeksowaną podstronę od razu user otrzymuje punkty - warto się wysilić. Importer dla WP jest przygotowany, dla innych cmsów jeśli jest potrzeba i jestem w stanie napisać - dopiszę bez problemu. Poza tym będzie też dostępny już wkrótce automatyczny importer, wystarczy wtedy wrzucić skrypt na stronę i system sam sobie będzie na bieżąco pobierał nowe treści.

 

Tagi - tak, jest to też uciążliwe, ale to ukłon w stronę linkujących - bez linkujących nie będzie systemu. Zaciąganie tagów z głównej strony zniweczyłoby całą ideę stosowania tagów w systemie. Faktycznie w przypadku braku tagów powinienem coś wymyślić, na przykład  odseparować takie wpisy i wtedy user będzie mógł ręcznie wprowadzić tagi dla takich podstron. Zapisane do zrobienia.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uwagi do Linkowania:

-brak grupowego usuwania linków, dodałem błędnie 40 linków musiałem każdy z osobna klikać - potwierdzać - usuwać

-wymagane potwierdzenie - bardzo uciążliwe

-brak grupowej edycji

-przy dodawaniu anchorów usuwa ":", czyli nie można linkować na URL! bo zamiast https://onet.pl jest http //onet.pl

Edytowane przez karolex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, masowe działania dla stron i linków są wdrażane, natomiast ten dwukropek już poprawiam.

O jednak z tym dwukropkiem to grubsza sprawa. Poprawię to, ale wymagana będzie aktualizacja skryptu linktaka na stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności