Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem dotyczący sprzedaży, a mianowicie wejścia na stronę są ok 2-3 tyś miesięcznie a sprzedaż prawie zerowa.

Asortyment jest ciągle powiększany, ale nie patrząc na to na allegro mamy to samo i nawet płatną wysyłkę a na sklepie jest bezpłatna i na allegro sprzedaż idzie bardzo dobrze.

Czy może mi ktoś doradzić co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2-3 tysiące wejść na stronę to mało, co znaczy sprzedaż prawie zerowa?

2. Z jakich fraz wchodzą użytkownicy? Trzeba to sprawdzić w Google Search Console

3. Jaki jest przepływ zachowania użytkowników? Możesz to sprawdzić w Google Analytics - Odbiorcy - Przepływ użytkowników. Dzięki temu dowiesz się gdzie użytkownicy porzucają Twój sklep

4. Na pewno wszystko pod kątem technicznym jest OK? Może proces zakupowy jest zbyt skomplikowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szczegółowej analizie powinno wszystko stać się jasne, koledzy wyżej opisali problemy, ja bardziej obstawiałbym guzik warty "ruch" . Przypadkiem nie jest to ten "kupny ruch" ?? ;) , bo jeżeli miałby to być z SERPów no to jakieś zakupy powinny się pojawić.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest też tak, że klienci wolą kupować w serwisie aukcyjnym bo ..... (i tu można wstawić wiele powodów), ale ważnym jest też taki jak ochrona kupującego, jasne możliwości zwrotu, możliwość wystawienia komentarza.

To też warto rozważyć.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logując się na forum seo raczej dostaniesz rady ze strony technicznej, co do pobudek klientów poszukaj może forum o marketingu :)

Sprawdź parametry, które wymienili koledzy wyżej, a będziesz mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo często wolę kupować z allegro, niż z jakiegoś sklepu www. Dlaczego? Dlatego, że w 99% przypadkach na allegro dany towar z przesyłką wychodzi taniej, niż na stronie jakiegoś sklepu. A na stronach sklepów np przeglądam opisy produktów, które często są bardziej rozbudowane, niż te na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też warto podkreślić na stronie sklepu opinie z allegro? Ja wolę kupować ze stron, gdzie są dostępne jakieś opinie, czy to na stronie czy to na fanpage. Oczywiście sporo może być fejkowych, ale np. opinie allegro w dużej mierze są prawdziwe, więc warto je gdzieś zaprezentować na stronie. Niestety może to spowodować to, że osoby ze strony przejdą na stronę allegro i tam kupią, więc tak czy siak w sklepie raczej liczba klientów nie wzrośnie sporo, ale zaufanie ich do strony tak, co może przynieś pozytywne skutki w przyszłości. 

 

Dodatkowo może zaoferuj na stronie jakiś rabat, oprócz samej darmowej dostawy? I tak jak piszą wyżej, przeanalizuj ruch, który masz na stronie, bo może być kompletnie niesprzedażowy.

 

I sprawdź też jaki jest próg przejścia :D Tzn. jak bardzo muszą namęczyć się klienci żeby zamówić coś na stronie. Na allegro wiele osób ma już założone konta więc zakupy są dużo łatwiejsze. Jeśli w sklepie masz skomplikowany formularz rejestracji to się nie dziw że nikt nie zamawia. Jeśli chcesz @Mateusz123 to odezwij się na priv, mogę zerknąć na ścieżkę zakupową i formularz rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Mogą istnieć powody, dla których wielu osobom łatwiej jest wykonać zakup na allegro. Klika kup teraz, może przejść do płatności, ma już konto, przypisany ma już adres dostawy.

Myślę, że dla sprzedającego ważny jest fakt dokonania zakupu. Czy do sklepu trafi z allegro, czy zrobi to na odwrót - cóż, prowizję trzeba zapłacić, ale zyskujesz w ten sposób coś co w marketingu można nazwać "owczym pędem" - jeżeli inni kupujący zobaczą, że sprzedałaś już dużą ilość przedmiotów to chętniej tego zakupu dokonają właśnie u Ciebie. Zasada jest prosta i wiele osób się tym kieruje przy podejmowaniu decyzji, sądząc, że skoro inni już kupili to oznaczać może, że sprawdzili atrakcyjność ceny i wiarygodność sprzedającego.

 

Jeżeli są odwiedziny strony, jeżeli jest sprzedaż to spójrz na to całościowo - biznes musi się bilansować całościowo. Jeżeli są wejścia na stronę to dobrze, to znak, że warto ją prowadzić.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności