Skocz do zawartości

Przyczyna nagłego wzrostu linków (Ahrefs)?


Boguś

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dodałem ok 15 linków w komentarzach poprzez Disqius - Głównie na blogach.

Ponadto ok 15 linków w sygnaturkach i profilach - Głównie na forach dyskusyjnych.

Nie jest to oszałamiająca liczba jak na 4 dni.

 

Ahrefs natomiast, pokazał przyrost w tym czasie o:
- 22 nowych domen
- i co gorsza prawie 5000 linków :(


Co może być powodem takiego niepokojącego wzrostu w ciągu 4 dni?

 

 

aaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w jakich datach były dodawane profile oraz komentarze z linkami do mojej strony  - był to 4-8.03.

Myślę, że google mogło indeksowac te linki po ok 5 dniach. Co w efekcie dało przyrost linków w wykresie Ahrefs - 13-14.03.

 

Co prędzej może być przyczyną nagłego wzrostu linków? Linki z komentarzy na blogach cy linki z profili i sygnaturek?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym linki na forach mają do siebie to, że często site wide Ci wskakuje bez Twojej kontroli (nie tylko na forach zresztą); nie spostrzeżesz się, a tu zamiast 1 linku z domeny masz xxx lub czasem nawet xxxx :) - być może także to jest przyczyną; możesz to jednak łatwo w Ahrefsie zweryfikować samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 13:19, Filip Traum napisał:

Poza tym linki na forach mają do siebie to, że często site wide Ci wskakuje bez Twojej kontroli (nie tylko na forach zresztą); nie spostrzeżesz się, a tu zamiast 1 linku z domeny masz xxx lub czasem nawet xxxx :) - być może także to jest przyczyną; możesz to jednak łatwo w Ahrefsie zweryfikować samodzielnie.

 

Jest właśnie jak piszesz. Jednego dnia dodałem 2 profile na forum, z linkiem w profilu URL i brandowym w sygnaturce. Napisałem w ciągu dwóch dni 6 postó z tych profili. W rezultacie, Achrefs pokazało wzrost linków o 1,5K :( . Załamałem sie jak to zobaczyłem, w obawie o kare z googla. Pocieszające jest jedynie  to, że są to tylko linki nofollow.

 

Dnia 18.03.2017 o 13:35, 5k18a napisał:

W ahrefs, kiedy jesteś w zakładce New Backlinks ustaw filtrowanie na All links, wtedy będziesz wiedział skąd się biorą.

Tak. zrobiłem. dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boguś napisał:

@Filip Traum - tak z Twojego doświadczenia.... czy usunięcie z forum profili z linkami spowoduje zdjęcie tych kilku tysięcy linków zindeksowanych przez google?

 

 

a od kiedy aherfs = google, to że w aherfs te linki widać wcale nie znaczy że widzi je google.

Jeśli szukacie solidnej firmy to polecamy - Pozycjonowanie stron Poznań oraz Drukarnia Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności